Skocz do zawartości

Kolumny plus wzmacniacz plus subwoofer


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego t.Ampa to sie nie wypowiem, nie znam tych konstrukcji. W tych pieniadzach ciezko cos dobrac z nowych rzeczy, szczegolnie, ze chcesz efektu tsunami ;). Z kolumn,

ktore maja dobre uderzenie to nic innego mi nie przychodzi do glowy, jak wspomniane Klipsch-e, ewentualnie Cervin Vega, albo te http://allegro.pl/kolumny-jbl-e-100-e100-czarne-i5281920877.html.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY kończy się tam gdzie faktura masz także albo rybki albo akwarium kurde mać:P

 

W moich kolumnach masz coś w rodzaju DWA SUBY PASYWNE tyle że pasywne i trzeba mocny amp aby to uciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28hz to dla Ciebie nie jest niski bas, myslisz, ze Dali 808 zejda nizej? :huh: Ok, ja juz wyczerpalem temat, niech teraz ktos inny sie wykaze ;).

 

Bo tu chodzi bardziej o wykop i ilość, a nie zejście. Zerknij na gatunki muzyczne. Ja już też nie pomogę, bo nawet nie wiem jak miał ustawione TRIMy na tych JBLach (może był zdjęty bas na LF TRIM), więc ciężko stwierdzić skąd taka zła o nich opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a jak ja miałem do testów 308-ki i podesłałem swój kawałek do obróbki w Armadzie (miks w całości na JBLach, gatunek trance - zero subwoofera) to jakoś nikt tam nie narzekał na braki ;)
Także ewidentnie kwestia indywidualnego odbioru. Ty lubisz jak mid-bas wybija ludziom na imprezach szklanki z rąk i dlatego oczekujesz go w dużej ilości.

 

Pendragon i ja lubimy z kolei nisko schodzący, ale niepozbawiony detali dół (tak zakładam z opisów) :)

 

Dlatego potwierdza się tutaj główna zasada pytania o sprzęt:

NAJLEPIEJ ODSŁUCHAĆ SAMEMU

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G

Kocham tapatalka - wypierdzielił mi całą odpowiedź :)

Jak się słucha ze s0alonymi gwozdkami, to faktycznie wszystko co MA gwizdki będzie krzyczeć :)

A na poważnie.

Yamaha wypuściła kilka budżetowych klocków, które dają fajny dźwięk. Jeden nawet zrecenzował audiofanatyk. Do tego jakiś substytut dali i pozamiatane.

Ewentualnie opcja mocno budżetowa która łączy planowane przez Ciebie zakupy - zestaw 5.1 edifiera z 200 watowym subem - typowy zestaw do grania w stylu jeb jeb bum bum jeb, a do tego jeszcze zasługuje to na miano dźwięku. Z tapatalka teraz go nie podlinkuję, ale chyba wysłałem Ci go w odpowiedzi na PW. W jbl sytuację powinien poprawić sub, ale to będzie nadal detaliczne granie, choć z kopem - Ty wymagasz Pudziania w kisielu - ma być mocno i wyczuwalnie, dlatego ciężko coś doradzić w założonym budżecie, bo w tych pieniądzach dominuje sprzęt wierny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najbardziej to bym chciał system który zagra dobrze wiekszośc gatunków ale żeby miał kopa w postaci basu... wiadomo pewnie nie realne :)

 

nie wiem czy ten edifier mozna porównać z Logitechem z-5500? mam taki zestawik podlaczony pod komputer i jak na zestawik który jest w bardzo bliskich odległościach od słuchającego gra na prawde fajnie :) natomiast do nagłośnienia 30m2 sie nie nadaje... jest za słaby (łączna moc 505w rms)

 

Najwiekszym problemem w kolumnach "firmowych" jest cena, niestety. Idąc do Audiocolor z budzetem 3000zł za pare kolumn to za bardzo nie bedzie co słuchac... a na B&W Nautilus troche szkoda mi kasy :)

 

W marketach wiekszośc to shit... a jak nawet jest cos ciekawego to nie ma jak przesłuchać

 

Przejade sie do STX i zobaczymy co tam mają choć pewnie zaraz mnie zlinczujecie :D

 

a może coś z JAMO? TONSIL?

 

Jamo S628

 

Jamo C 97

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX, chcesz mięsa a nie muła czy odwrotnie chudego grania to buda tez się liczy raz jeszcze mówię poczytaj o lini transmisyjnej ... jedyny problem to projekt jego trudność ogarniają tylko jajogłowi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omajgat ....

stx to firma robiąca całkiem fajne NIE drogie głośniki nie jest to tonsil jamo bw ale audiofilskich wynalazków chyba nie szukasz ....

 

Zalecam zacząć czytać ze zrozumieniem. Linia transmisyjna nie ma nic do stx i innych firm to rodzaj obudowy, jak bas refleks czy zamknięta, i tyle a co tam włożysz to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier jest trochę mocniejszy od tego logitecha, ale faktycznie nadal mało. Mi się ubzdurało, że masz 3tysie na kolumnę, a n8e kolumny :) - sorka. Zapytam mojego guru w firmie co by polecił w tej kasie z pierdzielnięciem to podam jakieś propozycje. A no i retter słusznie prawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności