Skocz do zawartości

Kolumny plus wzmacniacz plus subwoofer


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

To koniecznie opisz wrażenia. Z racji gatunków preferowanych przez Ciebie, jeśli podejdą, to padnie kolejny mit o chudości i bezbasiu sprzętu PRO :)

A jak nie podejdą, to go potwierdzisz (kurde jak w discovery :P )

 

 

he he, pewnie :) tylko podpowiedzcie mi jak mam to podłączyć pod ampli :P bo nie bardzo wiem ;)

 

 

 

Właśnie zadzwoniłem do dystrybutora który jak się okazało jest na moim osiedlu i wypożyczą mi za kaucją do domu :D

 

To jak się da to wypożycz razem z subwooferem :D

 

 

 

Juz mi chyba kasy nie starczy ;) a do maja nie wytrzymam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde... to kicha bo nie mam nic takiego :/

 

Ale widzę, że są adaptery XLR - RCA :) więc chyba da rade :)

 

a jedyny DAC jaki posiadam to FIIO E07K Andes :P

 

z subem widzę, że tez bedzie problem... miejsce w ktorym mam obecnie suba jest doprowadzony COAX i leci on w scianie... nie mam mozliwosci doprowadzenia innego kabla a w tym JBL nie ma wejdzia cyfrowego :/

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subem to jest tak, że wpinasz XLRami w niego monitory, a potem dopiero całość w DAC/kartę dźwiękową.

 

Najważniejsze to nie podpinać 308-ek do amplitunera tylko od razu do karty w kompie czy DACa. W Twoim przypadku musiałbyś pójść na teraz na prowizorkę w stylu 2x jack mono <--> 1x mini-jack stereo i to wpiąć w FiiO albo integrę w kompie, ale miej świadomość, że nie rozwiną w ten sposób pełni możliwości.

Dlatego proponowałem całościowy układ:
- interfejs audio/DAC (typu Presonus Audiobox lub Focusrite Scarlett 2i2, żeby było tanio i dobrze)

- 2x JBL LSR308
- 1x JBL LSR310s

- kable:
2x XLR-XLR do wpięcia 308 w 310s
2x XLR-jack stereo 6.3 do wpięcia 310s w interfejs/DAC
- podstawki (wedle uznania i gustu)

 

Jak chcesz wypożyczyć za kaucją to spróbuj dorwać się do jakiegokolwiek DACa zbalansowanego (jak wcześniej wymieniane Presonus czy Focusrite) i tak podepnij je do kompa:
PC - kabel USB - DAC - 2x kabel jack stereo<->2x jack stereo - JBL LSR308

 

Mam nadzieję, że napisałem to dość prosto ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jasno opisane :) dlatego pojawił sie ogromny problem... obecnie sub miesci sie przy kanapie, niestety nie ma miejsca na niego przy kolumnach przez co bedzie ogromny problem...

 

 

Przy okazji zapytam - mam wizję co zrobic z moimi DALI 808... czy posiadajac to ampli aby je w pełni zasilić wystarczy jakaś końcówka mocy? czy lepiej szukać wzmacniacza?


ewentualnie może by mi sie zmiescił sub z przodu, ale testujac setup ten ktory mam obecnie,akustycznie była sraczka... sub mało co sie nie posikał a ja siedzac na kanapie nic nie czułem :) (nawet zapachu ;) )

 

 

201504082_weqqepa.jpg

 

 

Jak widać miejsca bardzo mało...

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie na temat mocy w/w JBL LSR308, w porownaniu do Twoich Dali. Z tego, co pamietam, to ta seria Dali ma "niezlego" kopa, takie odpowiedniki JBL Northridge E, dzwiekowo podobnie.

Wlasnie mam u siebie LSR308 i mam spore watpliwosci, czy bedzie przyrost mocy w stosunku do Dali.

 

Nie zapominajmy, ze tam siedza dwa 20cm? niskotonowe potwory, do tego bardzo skuteczne, a w JBL-ach jeden ;). Dodam jeszcze, ze nie wyciagasz z nich pelnej mocy z tego ampli, one

potrafia zatrzasc pomieszczeniem ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie słucham te LSR308 i ..... powiem tyle WOW!! niesamowite są !!!!

 

 

A tak na poważnie to zaraz je pakuje spowrotem bo to jest żenada :) basu to to w ogole nie ma... jedynie słychac głownie góre która na wyzerowaniu tonów wysokich drze jape że az mnie głowa boli... ogólnie dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mój dac to pewnie sie tyle do tego nadaje co... ale tak czy siak powinno to chociaz troche zagrać a to dla mnie jest męczące. Co najdziwniejsze czym biore głośniej to mam wrażenie ze basów w cale nie przybywa


ale jak jest cicho to przyjemnie grają :)


Albo nie mam słuchu albo mam jakieś kosmiczne wymagania... nie wiem ale wiem jedno... DALI ma zdecydowanie wiecej mięsa

 

zaraz jeszcze podepne pod ampli :)

 

201504201_wwppwrp.jpg

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście kup sobie estradówki. Nie hejtuję Twojego odbioru muzyki, ale dla mnie LSR308 mają aż nadto basu. Dlatego nie potrafię sobie wyobrazić narzekania na bas w zestawie z subwooferem...

No ale okej - chcesz samego impaktu na dole, więc weź sobie jakieś ogromniaste kolumny z wielkimi wooferami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejtujcie mnie, śmiejcie się no ale niestety każdy ma inne upodobania :( gdyby każdy był taki sam to było by to nudne :)

 

Miałem okres w życiu gdzie jeździłem autem na zadowy CAR AUDIO. startowałem w kategorii najlepszy dzwiek i nie raz wygrałem 1 miejsce... wiec tez do konca mnie nie skreślajcie myśląc ze "nastepny co chce zrobić dużo hałasu ;)"

 

Podłączyłem pod ampli i nie zauważyłęm różnicy...

 

Tak czy siak same kolumny wyglądają zarąbiście!

 

Estradówki powiadacie... ale jak to już ktoś wspomniał estradówki do domu to nie bardzo...

 

a nawet jak już to co konkretnie byście polecili wiedząc mniej wiecej jakie mam teraz wymagania :) (nie ukrywam ze sie napaliłem na te JBL chociażby ze względu na to ze sa aktywne :/ )

 

 

 

PENTRAGON a czym te dali napędzić? pewnie bym przy nich pozostał gdyby nie to, że głośniki już sie rozpadaja a 1 tweeter jest spalony (nigdzie go nie można dostać)

Edytowane przez poncio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z konsumenckich kolumienek polecic moge Klipsch-e http://allegro.pl/nowe-kolumny-podlogowe-klipsch-rf-82-ii-i5284956345.html, w zestawie z tym subem http://allegro.pl/klipsch-sw-115-najnizsza-cena-i5185922990.html przy pierwszym niskim tonie, po prostu zdmuchnie Cie z kanapy, gwarantuje :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie estradówki, estrada to moc skuteczność a nie zejście basu ludzie tam często siędzi woffer na sztywnym zawieszeniu jest uderzenie bo jest moc ale nie ma mięsa :/


Aha warto pobawić się w bi-amping przy takich upodobaniach :) ja już to przerobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo do takiego grania trzeba osluchania, to nie ma grac piknie, a only true :).

 

Oj, tu się z Tobą nie zgodzę. Po okresie szukania true w muzyce doszedłem do wniosku, że i tak jej nie znajdę, więc zaczynam się skupiać nad właśnie piknym graniu i to jest moim zdaniem właściwa droga. Słuchanie muzyki ma być przyjemnością a nie ciągłym szukaniem tego najwierniejszego brzmienia, którego i tak nie da się w pełni znaleźć. Nie raz już myślałem, że mam dość naturalnie grający sprzęt do czasu jak nie posłuchałem na żywo np. orkiestry dętej i w tedy moja pewność legła w gruzach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności