Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

GTA V PC


Mati30

Rekomendowane odpowiedzi

Dżizas wytrzymaliście 2 lata czekania na tą gre? Ja już ją 2 razy zdązyłem przejść (raz na x360 kampanie i drugi raz na ps4 robiąc 100% completion) Pozdrawiam ludzi o stalowych nerwach :)

 

Ja kupiłem specjalnie Xklocka po premierze GTA, przeszedłem ją i 2 tyg później sprzedałem konsole.

Teraz na PC. Nie ma porównania, przepaść.

 

U mnie GTX760 na wysokich bez msaa - wygląda bajecznie i chodzi płynnie. Optymalizacja jest spoko.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dżizas wytrzymaliście 2 lata czekania na tą gre? Ja już ją 2 razy zdązyłem przejść (raz na x360 kampanie i drugi raz na ps4 robiąc 100% completion) Pozdrawiam ludzi o stalowych nerwach :)

Niecałe 19 miesięcy to nie 2 lata :)

Ja już wolę poczekać i odpalić dopracowany produkt na najwyższych ustawieniach graficznych w wysokiej rozdzielczośći w stałych 60 fpsach, niż się użerać z "filmowym" frameratem, zupą z pikseli i zerowym poziomem detali.

Z takim podejsciem to bym na Twoim miejscu poczekal na rimejk na silniku gta9 w rozdzielczosci 27,5k w 2030 roku :)

Nie moja wina że dla mnie ~30 fpsów to jest bardziej pokaz slajdów niż płynna rozgrywka.

Ale jak ktoś lubi ćwierć albo półprodukty to nic na to nie poradzę :)

Rozumiem ze posiadasz dwa gtx980 w sli ze mowisz o stalych 60 fpsach ze wszystkim na ultra?

 

Nie zamierzam się chwalić co posiadam na forum, ale tak spokojnie wystarczy to do grania na ultra w stałych 60 fpsach bez spadków.

Wszystko max oprócz FXAA.

Edytowane przez Nothernlion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, półprodukt bo grafika gorsza? Wyobraź sobie, że te konsole mają po 10 lat . . . Ciekawy jestem co byś powiedział jakby ktoś dał ci pograć na 3dsie :)

No tak gorsza tylko jest grafika,rozdzielczość, framerate, poziom detali, obiektów itd. Faktycznie nic poważnego :) Strzelanie na padzie z autoaimem też jest nie dla mnie. Wiesz mógłbym sobie kupić x360/ps4 ale tego nie zrobiłem. Wolałem poczekać 1.5 roku i dostać produkt absolutnie kompletny pod każdym względem, najlepszą z możliwych wersji. Wersja pctowa jest lepsza pod każdym względem od konsolowej i tu nie ma nawet o czym dyskutować. Nie wiem po co zaklinać rzeczywistość. Ktoś nie mógł się doczekać to kupił wersję na x360/ps3 i grał już w 2013, inni zaś kupili wersję na next geny w 2014 i dostali 1080p, lepsza grafikę i tryb fpp, ja zaś jestem cierpliwy i kupiłem wersję pctową, z najlepszą możliwą grafiką i dowolną rozdzielczością (na jaką komputer pozwala), frameratem bez sztywnego limitu, wszystkimi wcześniejszymi usprawnieniami + edytorem.Użytkownik każdej platformy był/jest zadowolony.Znam nawet takich co posiadają wszystkie 3 wersje. Czy naprawdę muszę tłumaczyć takie rzeczy?

 

A z tym 3dsem trafiłeś kulą w płot, bo myślałem kiedyś o jego zakupie. Po za tym w grach na 2/3d/xl'sy grafika nie ma znaczenia, bo większość produkcji to sprawdzone flagowce nintendo kierowane raczej do fanów i ważniejsze są w nich grywalność, czy pomysł na rozgrywkę.Twoja teoria z tym że dla mnie grafika jest najważniejsza tez nie ma sensu, bo jak wyjaśnisz to że lubię sobie czasem pograć na emulatorze nesa, gba?

 

Po za tym nie zrozumiałeś co napisałem.Wersja na te (prawie) 10 letnie konsole to ćwierćprodukt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem, półprodukt bo grafika gorsza? Wyobraź sobie, że te konsole mają po 10 lat . . . Ciekawy jestem co byś powiedział jakby ktoś dał ci pograć na 3dsie :)

No tak gorsza tylko jest grafika,rozdzielczość, framerate, poziom detali, obiektów itd. Faktycznie nic poważnego :) Strzelanie na padzie z autoaimem też jest nie dla mnie. Wiesz mógłbym sobie kupić x360/ps4 ale tego nie zrobiłem. Wolałem poczekać 1.5 roku i dostać produkt absolutnie kompletny pod każdym względem, najlepszą z możliwych wersji. Wersja pctowa jest lepsza pod każdym względem od konsolowej i tu nie ma nawet o czym dyskutować. Nie wiem po co zaklinać rzeczywistość. Ktoś nie mógł się doczekać to kupił wersję na x360/ps3 i grał już w 2013, inni zaś kupili wersję na next geny w 2014 i dostali 1080p, lepsza grafikę i tryb fpp, ja zaś jestem cierpliwy i kupiłem wersję pctową, z najlepszą możliwą grafiką i dowolną rozdzielczością (na jaką komputer pozwala), frameratem bez sztywnego limitu, wszystkimi wcześniejszymi usprawnieniami + edytorem.Użytkownik każdej platformy był/jest zadowolony.Znam nawet takich co posiadają wszystkie 3 wersje. Czy naprawdę muszę tłumaczyć takie rzeczy?

 

A z tym 3dsem trafiłeś kulą w płot, bo myślałem kiedyś o jego zakupie. Po za tym w grach na 2/3d/xl'sy grafika nie ma znaczenia, bo większość produkcji to sprawdzone flagowce nintendo kierowane raczej do fanów i ważniejsze są w nich grywalność, czy pomysł na rozgrywkę.Twoja teoria z tym że dla mnie grafika jest najważniejsza tez nie ma sensu, bo jak wyjaśnisz to że lubię sobie czasem pograć na emulatorze nesa, gba?

 

Po za tym nie zrozumiałeś co napisałem.Wersja na te (prawie) 10 letnie konsole to ćwierćprodukt :)

 

 

Oczywiście że wersja na PC jest najlepsza skoro wychodzi półtorej roku później.... Dziwie sie tylko jak ktoś był w stanie tyle wytrzymać tym bardziej przez rok nie było wiadomo czy wersja na PC sie w ogóle ukarze. Rozumiem że na takiego Red Dead Redemption też czekasz aż wyjdzie sensowna dla Ciebie wersja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem, półprodukt bo grafika gorsza? Wyobraź sobie, że te konsole mają po 10 lat . . . Ciekawy jestem co byś powiedział jakby ktoś dał ci pograć na 3dsie :)

No tak gorsza tylko jest grafika,rozdzielczość, framerate, poziom detali, obiektów itd. Faktycznie nic poważnego :) Strzelanie na padzie z autoaimem też jest nie dla mnie. Wiesz mógłbym sobie kupić x360/ps4 ale tego nie zrobiłem. Wolałem poczekać 1.5 roku i dostać produkt absolutnie kompletny pod każdym względem, najlepszą z możliwych wersji. Wersja pctowa jest lepsza pod każdym względem od konsolowej i tu nie ma nawet o czym dyskutować. Nie wiem po co zaklinać rzeczywistość. Ktoś nie mógł się doczekać to kupił wersję na x360/ps3 i grał już w 2013, inni zaś kupili wersję na next geny w 2014 i dostali 1080p, lepsza grafikę i tryb fpp, ja zaś jestem cierpliwy i kupiłem wersję pctową, z najlepszą możliwą grafiką i dowolną rozdzielczością (na jaką komputer pozwala), frameratem bez sztywnego limitu, wszystkimi wcześniejszymi usprawnieniami + edytorem.Użytkownik każdej platformy był/jest zadowolony.Znam nawet takich co posiadają wszystkie 3 wersje. Czy naprawdę muszę tłumaczyć takie rzeczy?

 

A z tym 3dsem trafiłeś kulą w płot, bo myślałem kiedyś o jego zakupie. Po za tym w grach na 2/3d/xl'sy grafika nie ma znaczenia, bo większość produkcji to sprawdzone flagowce nintendo kierowane raczej do fanów i ważniejsze są w nich grywalność, czy pomysł na rozgrywkę.Twoja teoria z tym że dla mnie grafika jest najważniejsza tez nie ma sensu, bo jak wyjaśnisz to że lubię sobie czasem pograć na emulatorze nesa, gba?

 

Po za tym nie zrozumiałeś co napisałem.Wersja na te (prawie) 10 letnie konsole to ćwierćprodukt :)

Nadal brzmi jak postawa gracza, dla którego jakość gry wyznaczana jest cyferkami przy ustawieniach grafiki.

 

Prograj w jakieś starsze tytuły, od grafiki się odzwyczaisz, a cała seria GTA im do pięt fabułą, mechanizmami rozgrywki i rzucanymi wyzwaniami nie dorównuje.

 

Wycięte na frezarce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn, nie czas umożliwił zmiany, tylko możliwości PC. Obecne konsole już klękają przy FullHD, a co pokaże przyszłość?


Nie żebym był nastawiony na grafikę, bo nie o to w grach chodzi, ale boli mnie podejście Microsoftu i Sony do tematu konsol, bo tracą na tym tylko gracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn, nie czas umożliwił zmiany, tylko możliwości PC. Obecne konsole już klękają przy FullHD, a co pokaże przyszłość?

Nie żebym był nastawiony na grafikę, bo nie o to w grach chodzi, ale boli mnie podejście Microsoftu i Sony do tematu konsol, bo tracą na tym tylko gracze.

 

Pewnie, fajnie by było jak by ps4 i xbox one były znacznie mocniejsze tyle że nadal najlepiej wyglądające gry wychodzą na konsole. Co z tego że mam komputer który kosztował ponad 3x tyle co ps4 które też posiadam skoro taki Driveclub, Order 1886 czy infamous Second Son ze swoimi efektami czasteczkowymi pokazują co da się zrobić jak się chce pomimo ich ułomnych rozdzielczości i 30fps kopią pysk po prostu każdej grze na pc ze wszystkim na ultra. Taki Dying Light na pc ze wszystkim na maxa nie trzyma mi 60fpsów na karcie graficznej o wartości ps4 pomimo tego że grafika jest dość przeciętna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że generalizując optymalizacja na PC jest coraz słabsza. Chociaż GTA V ogarnęli tym razem.

 

Rynek gier i samego sprzętu wzajemnie się napędza. Słabo zoptymalizowana gra wymaga mocniejszych podzespołów, a na słabym komputerze nie masz, co myśleć o grze w wymagające tytuły.

 

Przyznam, że bodajże w 2009 roku zagrałem na X360 w Gears of War II, szczęka mi opadła :) ale niedługo potem zagrałem w GTA IV i zapłakałem :P


PS. Gra na padzie w GTA jest dla mnie bolesna, zabiera całą przyjemność ze strzelania, tymbardziej, jak chodzi mi o trafienie ucha, a nie w klatę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na pc bawi mnie to że można sobie zrobić np tri sli czy inny crossfire z kart po kilka tysiecy tyle że w momencie premiery praktycznie żadna gra tego nie obsługuje poprawnie. Trzeba się męczyć z ustawieniami a sensownie działajace profile w sterownikach wychodzą kilka miesięcy po premierze danej gry. Zresztą to samo jest z optymalizacją tak jak piszesz FeX. Wychodzi dana gra która jest skopana i trzeba czekać pół roku i kilka patchów żeby sensownie dało się grać. GTAV to ewenement bo nawet GTA4 było skopane jak wyszło na pc. Na konsolach oczywiscie też jest day one patch ale jednak jakiś diametralnych zmiana w wydajności nie ma. Wkładasz płyte i po instalacji która trwa 10 minut można grać nawet jesli instalacja trwa dłużej to można grać a instaluje się w tle. Jak słysze że GTAV wyszło na 7dvd i instalacja trwa godzine to mnie aż śmiech ogarnia bo widze że znowu zatoczyło się koło. Kiedyś kupowało się gry na 10 dyskietkach, potem na tyluż cd a teraz dvd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest na 7 DVD to tylko i wyłącznie ze względu na objętość gry. W końcu to 60GB! Nawet na Blu-rayu tyle nie wejdzie :P

 

PC jest traktowany po macoszemu niestety. Gdyby producenci bardziej przykładali się do wersji na PC, jej optymalizacji, efektach itd to dostałbyś produkt lepszy niż na konsolach, trzeba przyznać. Jest, jak jest i możemy tylko pomarzyć, że kiedyś nie będzie takich problemów :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spawn, nie czas umożliwił zmiany, tylko możliwości PC. Obecne konsole już klękają przy FullHD, a co pokaże przyszłość?

Nie żebym był nastawiony na grafikę, bo nie o to w grach chodzi, ale boli mnie podejście Microsoftu i Sony do tematu konsol, bo tracą na tym tylko gracze.

 

Pewnie, fajnie by było jak by ps4 i xbox one były znacznie mocniejsze tyle że nadal najlepiej wyglądające gry wychodzą na konsole. Co z tego że mam komputer który kosztował ponad 3x tyle co ps4 które też posiadam skoro taki Driveclub, Order 1886 czy infamous Second Son ze swoimi efektami czasteczkowymi pokazują co da się zrobić jak się chce pomimo ich ułomnych rozdzielczości i 30fps kopią pysk po prostu każdej grze na pc ze wszystkim na ultra. Taki Dying Light na pc ze wszystkim na maxa nie trzyma mi 60fpsów na karcie graficznej o wartości ps4 pomimo tego że grafika jest dość przeciętna....

 

Optymalizacja przyjacielu, optymalizacja. Jakby twórcom chciało się posiedzieć nad wersją na pc trochę dłużej, to gry działałyby płynnie na znacznie słabszych sprzętach. A teraz mamy taką sytuację że twórcy się wypinają na graczy pc bo po co robić optymalizację, niech pctowcy kupią sobie mocniejsze karty graficzne. No i potem powstają takie potworki optymalizacyjne jak choćby dying light albo unity.A obecna generacja konsol była w momencie premiery co najwyżej przeciętna jakościowo.Konsole mają tą przewagę nad pc, że każda jest identyczna i znacznie łatwiej przez to dopracować gry.

A co do 7 dvd. Ludzie z mocniejszym netem olali płytki i pobierali te 50 GB. Nie mogli dać blu-raya bo mało kto taki napęd w komputerze posiada.

 

@Nemrod Ty mnie właśnie nazwałeś dzieciakiem czy mi się tylko wydaje?

Grałeś chociaż? Bo jak dla mnie gra jest fenomenalna i jak skończę tryb fabularny na pewno będę wracał często do trybu online.

Edytowane przez Nothernlion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lenovo y50 kumpla z i7/1

8gb ram / 860gtx 4gb ram bez eq / ssd chodzi na wysokich i niektorych ultra na 40-60 fps, imo optymalizacja jest bardzo dobra, aczkolwiek to konwersja, wiec myślę, ze taki efekt osiagneli na pocieciu detali, acz nie jest zle

 

Wysłane z mojego GT-I9506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że zajrzenie do tego tematu to będzie dobry pomysł

 

c6f.gif

Ja żałuję że zajrzałem, bo wiedziałem że na pewno znajdzie się jakiś konsolowiec, który wejdzie w buciorach do tematu gta V PC i napisze że przeszedł 50 razy :)

Myślałem że chociaż na forum audio nie będzie bezsensownych wojenek (bezsensownych, bo wiadomo że pecet>konsola).

 

To może szybka zmiana tematu dla rozluźnienia atmosfery :)

Wolicie tryb tpp, czy fpp? Jaka jest Wasza ulubiona postać?

Edytowane przez Nothernlion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję że zajrzałem, bo wiedziałem że na pewno znajdzie się jakiś konsolowiec, który wejdzie w buciorach do tematu gta V PC i napisze że przeszedł 50 razy :)

 

Myślałem że chociaż na forum audio nie będzie bezsensownych wojenek (bezsensownych, bo wiadomo że pecet>konsola).

 

 

Taki temat zawsze kończy się podobnie :P

 

Żale i płacze... nic się nie na to nie poradzi :)

Dla mnie ta cała wojenka to dyskusja na poziomie "a u was murzynów biją" ;). Ale co ja tam mogę wiedzieć, nie mam ani konsoli ani kompa będącego w stanie udźwignąć jakąkolwiek nową grę :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"@Nemrod Ty mnie właśnie nazwałeś dzieciakiem czy mi się tylko wydaje?


Grałeś chociaż? Bo jak dla mnie gra jest fenomenalna i jak skończę tryb fabularny na pewno będę wracał często do trybu online."



Dal mnie podniecanie się grafiką w grze jest dziecinne...


GTA V grałem ale już dość dawno temu, jakieś 1,5 roku temu.Dla mnie gra do jednorazowego przejścia


bez specjalnej podniety (podobnie jak "rewolucyjny" Skyrim)..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"@Nemrod Ty mnie właśnie nazwałeś dzieciakiem czy mi się tylko wydaje?

Grałeś chociaż? Bo jak dla mnie gra jest fenomenalna i jak skończę tryb fabularny na pewno będę wracał często do trybu online."

Dal mnie podniecanie się grafiką w grze jest dziecinne...

GTA V grałem ale już dość dawno temu, jakieś 1,5 roku temu.Dla mnie gra do jednorazowego przejścia

bez specjalnej podniety (podobnie jak "rewolucyjny" Skyrim)..

 

Nie chodzi mi tylko o grafikę. Dla mnie o wiele ważniejsza jest płynność rozgrywki i wygoda sterowania. 30 fpsów, w dodatku na padzie jest dla mnie niegrywalne. A tak myszką celuję, a w pojazdach przełączam się na pada.

Co w tym takiego dziecinnego? To może od razu całe audio jest dziecinne, bo po co się podniecać tak. Przecież to "tylko" lepszy dźwięk i nic więcej. Wywalmy cały swój sprzęt i siedźmy na telefonie i pchełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Nemrod, bo mocnych słów używasz :P Nie po to, świat idzie z postępem w sferze jakości obrazu, żeby nagle o grafice zapomnieć. Kiedyś gry nie miały się czym bronić na tym polu, to musiały grywalnością. Biegające ostrosłupy i prostopadłościany w środowisku z sześcianów nie były miłe dla oka. Teraz można to wszystko połączyć, więc czemu nie pocieszyć oka na fajnej grafice? Nie wiem, co w tym dziecinnego. Sam nie gram w nowe tytuły, ale rozumiem tych, którzy chcą mieć dobrej jakości obraz, który jest wisienką na torcie porządnej gry.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie postęp a raczej wymagania postępu w dużej mierze zabijają rynek gier. Teraz bez kilkudziesieciu miionów $ i kilkudziesięciu ( canajmnie) ludzi

nie ma co do produkcji gry wogóle podchodzić. Dla mnie na takim PSX wychodziło rocznie więcej dobrych gier niż na PC w ciagu ostatnich 10 lat...

Edytowane przez Nemrod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności