Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lovely Cube i wymiana co nie co


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz Mróweczko, jakie w ogóle tam masz już wlutowane?

Bo może się okazać, że chcesz wymienić całkiem przyzwoite capsy na gorsze albo tylko ładniejsze :D

 

 

btw wczoraj kumpel nawinął mi o potencjometrach TDK... już jestem chory :D

dla mnie coś nowego, ktoś je może stosował? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahahaha :D

a ja typa zrozumiałem TDK a nie TKD i żem zdziwiony dziś, że w googlach jakieś zamrażarki mi wyskakują ;) dzięks Bamboszku :D

 

kuźwa jakiś zwyklak TKD - 35€ a Mikołajowy - 87€ :blink: już nie jestem chory, wyzdrowiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kędziorkach nie ma producenta

jest tylko napis

KY, 35v 470uF nic wiecej

 

 

cos takiego

http://allegro.pl/kondensator-elektrolityczny-470uf-35v-105c-4szt-i5274059877.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Nippony masz pewnie, nie są takie liche, głowa do góry! ;)

 

http://www.yoyocomponents.co.uk/datasheets/al-ky-e-120701-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cos takiego jak na obrazku :) szkoda ze nie podpisuja

a no to nie zmieniam nic w takim razie oprócz opamp'ów.

a to mnie pocieszyłeś :D

 

wg mnie najlepiej gra na OPA2228P i muses 8820

AD8599 to jednak nie to

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pany mam klona na BC-kach, Capxonach i mniejszych Nipponach tylko potka brak. Czy zgra się z Alpsem 10k, czy bezpieczniej dać 20k? 50k wydaje mi się mało komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez większego znaczenia...

 

Znaczenie jest diametralne bo zamiast centymetra obrotu użytecznego będę miał pół całego. Chodzi mi o to PanieWojtek abym miał precyzyjniejszą i o większym zakresie regulację. A że na 11-ej będzie za cicho jeszcze no to co :)

Ponoć potki liniowiej działają na środku niż na początku zakresu głośności.

Ale wolę się upewnić bo ktoś troche narzekał na 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o funkcjonowanie wzmacniacza jako układu, bo jeżeli chodzi o wartości użytkowe to oczywiście że lepiej kręcić na środku gdzie wartości obu połówek potka są bardziej zbieżne niż na początku, sam wolę używać 10-20k niż większe wartości. Jest naprawdę dużo kombinacji przy potencjometrach, jak choćby dołożenie równolegle do potencjometru rezystora parę razy większego, który robi potencjometr bardziej logarytmiczym, i zmniejsza szumy potencjometru, podłączenie jako shunt itd... oczywiście nie sprawdza się to w każdym urządzeniu, ale czego to się nie zrobi żeby zagrało lepiej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza rezystancja potencjometru, tym większa kompatybilność z op-ampami z wejściem na tranzystorach bipolarnych. Ja używam tylko 10k, a jak to przeszkadza jakiemuś producentowi DACa czy CDka z wyjściem na wątłej lampce, to jego problem. ;) Każda normalna lampa sterująca pogoni taką rezystancję, ewentualnie rozciągnięcie basu w dół będzie gorsze, jak na wyjście źródła ktoś dał kondensatory o małej pojemności, a zdarza się to zwłaszcza firmom garażowym, gdzie wkładają audiofilską biżuterię i jak popatrzą potem na cenę tego samego klejnotu o większej pojemności, to wymiękają i zalecają minimum 100k na wejściu wzmacniacza, bo w ich w sprzęcie tak jest. Ja firmy o takiej polityce omijam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O narazie idzie do iAmpa 10k to sobie przetestuje na nim też klona :) Jeden gościu mówił że 10k w kLC to zdecydowanie za mało dla niego było (i bądź tu mądry) i kazał 50k.

PanieWojtek to jak zacznę się bawić na całego to się zgłoszę o pomoc ;) Właśnie o komfort chodzi a nie o to aby kończył się przed godz. 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam w swoim Alpsa 50k ale... uwaga...

czarnegooo trololo ;)

ale nie jest tak, że akurat takiego chciałem, po prostu trafiły mi się dwa nieużywane "leżaki" w dobrej cenie

mówili: bierz czarne, bo niebieskie się rozjeżdżają

mówili: bierz czarne, bo niebieskie nie są hermetyczne a czarne są

mówili: bierz czarne, bo większość niebieskich jakie są internetach to fejki

no też żem wziął, nie? :D

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czarnegooo trololo ;)

 

mówili: bierz czarne, bo niebieskie ...

... fejki

 

RK40?

Wogle te alpsy jeżdżą 1,5-3 dB pomiędzy kanałami a się wszyscy zachwycają.

Dobra, a co powiecie o takich małych precyzyjnych jak ten:

http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/PIH2x10k-B-Potencjometr-obrotowy-PIHER-10k-typ-B-logarytmiczny-stereo%2C-do-druku/23286

http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/c/obrotowe-PIHER/502

 

Jest jeszcze fajny ale cena nie zachęca http://www.hificollective.co.uk/catalog/tocos-cosmos-rv24-stereo-potentiometer-p-9218.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może używał klona dodatkowo do sterowania końcówką mocy, a nie tylko do słuchawek, to mu wzmocnienia brakowało. Co do zasady im większy tym lepszy, w sensie gabarytowo, taki rk40 to już hoho.. można zapomnieć o potencjometrach. Czarne alpsy były węglowe, niebieski jest z polimeru przewodzącego, nie wszystkim podoba się to brzmienie polimeru, a węglowe zawsze :) widziałem też patent z poczwórnym potencjometrem gdzie łączone były po 2 tak żeby wyrównać oba kanały.

te są w dobrej cenie http://allegro.pl/potencjometr-alps-10kbx2-i6718027101.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi może dlatego zalegały :ph34r: w liniowym głośność wzrasta bardzo powoli, dla ludzkiego słuchu naturalna jest skala logarytmiczna czyli na początku głośność rośnie dużo bardziej gwałtownie, różnica jest taka że trzeba mocno kręcić gałką przy liniowym i tak naprawę to kwestia przyzwyczajenia. Najczęściej liniowe są używane w regulacji barwy.

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kwestia przyzwyczajenia to może się przyzwyczaję :) ? A te Pihery jak, dobre, ponoć węglowe precyzyjne tylko jak jest z tym obciążeniem? Ile mW trzeba? Taki jeden do Ampa do kolumn kazał mi patrzeć na 2-3W!

 

Ed. ten z All. to niebieski? A tak dopatrzyłem

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spróbujesz to się nie dowiesz :P Teoretycznie taki 1/4W daje rady, tylko wiadomo że są dużo większe szumy termiczne przy małej mocy, przy większych rozmiarach to też długość ścieżki jest większa więc i równomierność kanałów się poprawia, dlatego większe=lepsze. Coś chyba duże marże mają w tym sklepie bo te Pihery nie powinny kosztować aż tyle zresztą rk27 kosztuje u nich ponad 90zł więc prawie 50% ceny to ich narzut. Możesz poszukać japońskich TOCOS produkują dużo więcej niż taki alps, bo dla przemysłu i nawet w samochodach np jako sterowanie gazem, więc jakościowo są bardzo dobre, i brzmieniowo też tylko wiadomo że ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOCOS £21 + przesyłka troche za drogo narazie. I tak idzie niebieski do ampa stacjonarnego to się go przetestuje i w słuchawkowcu. Chyba wypróbuję Pihera 10kx2 z Alle za 15-taka, ponoć węglowe.

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności