Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lovely Cube i wymiana co nie co


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

nie żebym się chwalił , posiadam wzmacniacz lovely cube (klon lehmanna) chiabłym wymienic w nim kondensatory elektrolityczne na elekrtrolityczne ale "audio" tylko jeden problem . zamontowane są 470uF/35v a audio udało mi się trafić 470uF/25v lub większe 820uF/25v lub tez 1000 uF/25, kondy na wejściu sa 10000uF/35v znalazłem audio mundrofa 10000uF/25v . w zwiazku z tym mam pytanie czy mogę wymienić eletrolityz 35v na 25v cz też nie i czy musze zmianiać wszystkie pozostałe jeśli maja 35v na 25v?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio za mostkiem prostowniczym Gretz'a masz 15Vac * 1,41 - 1,2V = 20V DC. Oczywiście to jest w teorii i przy założeniu, że transformator na wyjściu ma 15Vac. Zdecydowanie lepiej (dla bezpieczeństwa, świętego spokoju, lepszych parametrów pracy i lepszych parametrów samego kondensatora) dać kondy na woltaż 35. Na allegro bez problemu znajdziesz Mundorfy MLGO np. spokojnie wystarczy pojemność z przedziału 4700-10 000uF. Ewentualnie LA Nover dostępne na Ebay i czasem w kraju - oczko niżej od wspomnianych MLGO ze względu na braki w dolnym paśmie. Tego typu kondy możesz dać w miejsce tych "największych" (z reguły, bo jeśli ktoś grzebał to niekoniecznie te muszą być największe gabarytowo), które znajdują się bezpośrednio za mostkiem prostowniczym.

 

Małe kondensatorki przy opampie (standardowo 470uF) możesz wymienić na coś z przedziału 220-1000uF (realnie szukałbym bliżej 220-470uF). Przykładowo Nichicon Muse KZ, Audio Gold ROE, Panasonic FC/FM (od gustu), Elna Silmic.

 

Kondensatory przy tranach - u mnie fajnie sprawowało się z pojemnościami do 2200uF, możesz patrzeć na typy podane powyżej, ewentualnie dopisać Nichicon KA.

 

Przyszłe pytania wrzucaj tutaj, szkoda na PM pisać, bo można wrzucić tutaj - zostanie na forum dla innych, może kiedyś komuś się przyda :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafo jest 2x17v 30va czyli wiecej niz 15 tak wiec zostac musza 35 czy ewentualnie moga byc w takim razie 40v?

jak znajde jakies to wrzucam tu

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeżeli masz "oryginalne" Lovely Cube a nie taniego, typowego chinola z kitu na płytkach YS-Audio czy JSDZ to prócz opka nie zmieniałbym na początku nic. Napisałem w cudzysłowie, bo tak czy siak LC to nadal klon Leszka ;)

Miałem kilka tygodni temu LC na odsłuchach w domu przez parę dni i powiem szczerze, że nawet na stockowym OPA2134 brzmi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeżeli masz "oryginalne" Lovely Cube a nie taniego, typowego chinola z kitu na płytkach YS-Audio czy JSDZ to prócz opka nie zmieniałbym na początku nic. Napisałem w cudzysłowie, bo tak czy siak LC to nadal klon Leszka ;)

Miałem kilka tygodni temu LC na odsłuchach w domu przez parę dni i powiem szczerze, że nawet na stockowym OPA2134 brzmi elegancko.

Amrowek ma taniego ordynarnego chinola, na zamawianej przeze mnie płytce od ys-audio, której w życiu nie postawiłbym bym w jednym szeregu z JSDZ.

Ma również Novery w zasilaniu, i nie chce mi wierzyć, żeby zostawić go w spokoju i słuchać :) Ot audiofilia-lutownica-nervosa. Taka nowa odmiana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przede wszystkim jeżeli masz "oryginalne" Lovely Cube a nie taniego, typowego chinola z kitu na płytkach YS-Audio czy JSDZ to prócz opka nie zmieniałbym na początku nic. Napisałem w cudzysłowie, bo tak czy siak LC to nadal klon Leszka ;)

Miałem kilka tygodni temu LC na odsłuchach w domu przez parę dni i powiem szczerze, że nawet na stockowym OPA2134 brzmi elegancko.

Amrowek ma taniego ordynarnego chinola, na zamawianej przeze mnie płytce od ys-audio, której w życiu nie postawiłbym bym w jednym szeregu z JSDZ.

Ma również Novery w zasilaniu, i nie chce mi wierzyć, żeby zostawić go w spokoju i słuchać :) Ot audiofilia-lutownica-nervosa. Taka nowa odmiana :)

 

Czy płytka JSDZ jest gorsza w sensie samego PCB czy chodzi o elementy z którymi jest dostarczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gorsza jakościowo. Sam nadruk jest jakiś dziwny i potrafi wstać nawet przy minimalnym przegrzaniu punktu.

Warto w ogóle interesować się tą płytką ? Leży jedna w komisie. A może posiadasz jakiś zapas i chciałbyś odsprzedać samo PCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam uwazam ze warto, za tą kasę toć to fajny sprzęcik jest, juz sama wymiana opampów daje zmianę dźwięku .

no dobra

Novery zostają

teraz zmiana

tych 470uF/35v

na

Panasonica http://www.tme.eu/pl/details/eeufc1v821/kondensatory-elektr-tht-niskoimpedan/panasonic/#

a dwa na http://allegro.pl/audiofilski-nichicon-kw-470uf-35v-373-i5147261942.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest gorsza jakościowo. Sam nadruk jest jakiś dziwny i potrafi wstać nawet przy minimalnym przegrzaniu punktu.

Warto w ogóle interesować się tą płytką ? Leży jedna w komisie. A może posiadasz jakiś zapas i chciałbyś odsprzedać samo PCB?

 

Wszystko zależy od ceny. Ja nie mam zapasów magazynowych. Mam raptem jeden wzmak kompletny do pogonienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szpondzić bez przerwy przy audiofilskich kondensatorach, spróbuj wymienić rezystory wyjściowe na kompozyty węglowe albo zrób sobie takie z grafitów ołówkowych :)

 

btw jak się zawziąłeś na te 470uF to np nipon chemicon lxy lub lxz (jest w oryginale), albo lepiej elna cerafine, stare zółte ROE na 105'C też fajne.

Edytowane przez PanWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

201503211_werpqwn.jpg

 

żółte ROE powiadacie? ^_^

btw co sądzicie o Panasonicach FC? na head-fi czytałem posty typów, którzy chyba wręcz nie uznają innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich testów Panasów FC wyszło ze to całkiem dobre i tanie kondensatory, ale nie nadają się do zasilania (może to przez wysoką dobroć).

Z nimi jest inna historia - przy dużych pojemnościach ta seria traci na jakości dźwięku. W przypadku zasilania np. opków i stosunkowo niewielkich pojemnościach spisują się bardzo dobrze, zwłaszcza w stosunku cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O KW to różne rzeczy słyszałem, niekoniecznie pozytywne, aczkolwiek sam nie miałem, więc powstrzymam się od opinii. Koszt takich kondów to 2-4zł sztuka, więc może dla zaspokojenia ciekawości kup sobie u jednego sprzedawcy kilka kompletów, i się pobaw. Może akurat coś Ci podpasuje. Od siebie polecam Nichicony ale serii KZ, Elny Silmic II oraz ROE. Tylko każde dla pewności powinny sobie podziałać parę dni, brzmienie może ulegać zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nic nie zmieniac?

ładować na poklad te NICHICON KW 470uF/35

 

ładuj i szalej i nie pytaj co dalej haha :D

 

ja już swoje Panasoniki FC mam a Ty? ;)

 

201504171_weaqswq.jpg

 

tylko kurde nie chce mi się ich wlutowywać... ROE są jednak ładniejsze :D

 

 

btw tak jak już Michauczok wspomniał to wspomnę i ja - koszt takich kondów to śmiech na sali ;) poza tym o ile nie wlutujesz ich odwrotnie to krzywdy ani Tobie ani klonowi nie zrobią ;) chyba, że na bogato chcesz zajechać z tematem to napisz może do krz - On to capacitory miał kozackie z wylutu ale jakie pojemności to teraz Ci nie powiem...

tylko pytanie zasadnicze - czy na tych Takstarach i Superluxach wyczujesz różnicę? ;)

 

Pozdro! ;)

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności