Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

[Xonar DX] Momentum Over-Ear/SHP 9500/Fidelio L2/ATH-M50 [?]


Chrumekk

Pytanie

Cześć chopy,

Wystarczy mi przesłuchiwania Sennheiserek Momentum Over-Ear i zastanawiam się nad czymś innym, lepszym, co przyniesie więcej korzyści niż strat.

W międzyczasie, dzięki uczestnictwu w życiu forum, wyłapałem parę typów takich jak:

  • Audio-Technica ATH-M50
  • Philips Fidelio L2
  • Philips SHP9500
  • AKG K550/K551
  • ... tu proszę o typy - może jakieś DT?

Źródłem: Xonar DX (lub S5 z jakimś AMP'em, ale tu mniejsza)

Koniecznie - zamknięte, a przynajmniej z bdb izolacją.

Moje gusta to przede wszystkim szeroka scena, detaliczność, przejrzystość i separacja poszczególnych pasm. Nie jestem typowym bass-headem, ale liczy się dla mnie głębokie i czyściutkie przypitolenie w banię, w połączeniu z klarownymi sopranami. Momentaski posiadają w sumie wszystko co wymieniłem, ale nadal nie są dla mnie wystarczająco zadowalające.. Liczyłem na coś więcej jak na skok z K518 za 150, na Momentaski za "1000".

Proszę Was o jakieś typy, myślę, że podałem wystarczająco informacji.

PS Ważnym elementem przy doborze jest dla mnie również wygląd słuchawek, a szczerze mówiąc z w/w typów to mi tylko Sennki przypadają, a reszta jakoś do mnie zbytnio nie przemawia, no może poza L2.

aa i żebym nie musiał dopłacać ;) = do 600-700.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość. ;)

Edytowane przez Chrumekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

k550? k551 były by lepsze do tej roli, ale krótki przewód. W SUMIE jakbyś kupił ich za tę 350, to byś zrobił recabling 3m przewód? hm?

Edytowane przez Xii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle to ująłem, muszę poprawić. :P Bardziej miałem na myśli ATH.

O K550/K551 też słyszałem, no ale jak mam coś kupić, to muszę wybrać z tych wszystkich konkretny jeden model, bo jak tak będę dobierał co raz więcej to nic nie wybiorę. Gdybym mieszkał np. w 3M to bym się wybrał do jakiegoś miejscowego sklepu z możliwością odsłuchu, a tak to trochę kicha.

No to zaczynam na poważnie zastanawiać się nad L2.

Edytowane przez Chrumekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

L2 w połączeniu z T4G i AK120 dają pełny, soczysty dźwięk. Bas jest naturalny i nie przeważa. Czy Fidelio są jaśniejsze niż Momentum ? Dla mnie nie. Są bardziej "mięsne", wypełnione.

 

Pamiętaj,że L2 sa półotwarte. Momki duże nieco lepiej izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hd6000 są jednymi z najłatwiej odsprzedawalnych tutaj. Można zaryzykować :) chociaż chcąc odmiany po momentumach ja bym się skierował w stronę k545 (55x będą chyba zbyt dalekim skokiem od momków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W jakim aspekcie dalekim skokiem?

JAsne, suche, mało basu, moga się wydawać krzykliwe na górze. Grają równo, przez co i tak nie za duża ilość basu wydaje się jeszcze mniejsza. Ja z sennków uwielbiam hd25-II porekablu (miałem Ortegowe przez tydzień i byłem zachwycony, niestety są brzydkie i niewygodne na dłuższe odsłuchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja bym na twoim miejscu pomyslal o bejerach 770, albo przynajmniej posluchal. 32/80 ohm rzecz jasna.

bo graja konkretnym v (ponoc), wygladaja jak bejery (czyli sa piekne), izoluja, sa wygodne.

Mam odległe wspomnienie, jak kumpel dal mi ich posluchac i zrozumialem dzieki nim, ze sa sluchawki i sluchawki, hehe. Pare dobrych lat temu.

W sumie to ich nie polecam, tylko daje pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności