Skocz do zawartości
  • 0

AKG K550 vs DT990 pro 250 do Aune T1


KageYoshi

Pytanie

Zastanawiam się, które słuchawki będą lepsze do praktycznie każdego rodzaju muzyki. Niestety brak możliwości odsłuchu DT, AKG miałem podłączone tylko do iPhona więc nie wiem jak brzmią podłączone do lepszego źródła. Zależy mi najbardziej na średnicy i basach (lecz nie przesadzonych - po prostu by dudniło ciepłym basem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W luźnych rozmowach pewnie było gdzieś przerabiane, lecz wyszukiwarka nie daje zbyt wielu wyników.

Szczególnie, że oba są polecane właśnie do Aune, a DT990 jest uważany za wręcz idealny ciężko znaleźć bezpośrednie porównanie w tych elementach, na których mi zależy.

A więc największej wszechstronności, szerokiej scenie, nie przesadzonych basach czy górze a bardzo przyjemnej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam nowe dt 990 pro 250 ohm. Są bardzo muzyczne- nie grzeszą basem, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo większość ma przewalony dół i bułkę w okolicy 200 hz. Szczególnie jest to odczuwalne w porównaniu do dt770, które mają więcej basu i są konstrukcją zamkniętą.

DT990 są konstrukcją otwartą, co nie męczy uszu podczas dłuższego słuchania, ale trzeba pamiętać że bardzo dużo dźwięku przenosi się na zewnątrz- czasem irytuje to ludzi w pociagu ;]

Góra nie jest sycząca czy irytująca, bardzo dobrze odzwierciedlone całe pasmo.

 

Czasami mam wrażenie że środek pasma (800-2000hz) jest leciutko (wręcz minimalnie) podcięty, choć producent deklaruje neutralność. Konstrukcja bardzo, bardzo solidna, elementy typu nauszniki, pałąk - wymienialne. Żeby popędzić jednak 250 ohm potrzebny Ci jakiś wzmacniacz słuchawkowy, lub karta z wbudowanym wzmakiem. Grają bardzo szeroko- zarówno w kwestii pasma, jak również w kwestii przestrzeni, reprezentacji fonograficznego obrazu. Aktualnie na thomann'ie do kupienia za 580 złotych- nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazję słuchać dawno temu akg k550 z aune T1 ale zdecydowałem się na aune t1 z dt 990 pro 250 ohm. Polecam przeczytać recenzję aune t1 na blogu audiofanatyka - pisze on o akg k550 i dt 990 z aune t1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności