Jump to content

Recommended Posts

Cześć!

Kolejny tydzień czytając forum i recenzje audio - poddałem się i postanowiłem pytać :)

Potrzebuje zestawu stereo + DACa. Monitory będą stały w odległości pół metra od ściany, dystans do sofy 3,5-4m, brak przeszkód na "linii dźwięku".

Główne zastosowanie - muzyka (praktycznie wszystko z przewagą rocka) i filmy (to istotne).

Nie jestem przesadnym bassolubem, ale miło jak coś dobrze mruczy. Posiadałem Solo 7c i w gruncie rzeczy byłem całkiem usatysfakcjonowany, ale jednak brakowało mi szczegółów i właśnie bardziej, nazwijmy to "czystego" dołu.

Obecnie użytkuje słuchawki Sounmagic HP100 i AKG 272 HD i jestem bardzo zadowolony, więc jeżeli udałoby się to jakoś przenieść na głośniki - byłoby wspaniale.

W poszukiwaniach znalazłem JBL LSR 305 i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je kupić, ale tu moje pytanie - czy te monitory mogą stać na podłodze, bo nie ukrywam, że jest to wskazane.

Jakiego DACa będę do nich potrzebował, zakładając, że głównym źródłem dźwięku będzie macbook?

Budżet na całość 1500 zł, +/- 300 zł w razie konieczności.

Jakby ktoś chciał pomóc koledze w potrzebie - będzie mi miło :)

Edited by lukasz_lkz

wejście usb + najlepiej wyjście xlr jesli monitory takie mają. Chociaż w 1800zł to się nie zmieścisz więc wyjścia RCA. Nismovsky zna sie na monitorach, może się pojawi i pomoże.

http://www.head-fi.org/t/607526/best-dac-under-200-xlr-out

Edited by minczin

Jako DAC'a możesz kupić Focusrite Scarlett 2i2(najlepiej używkę) - posiada gniazda zbalansowane. Budżet powinien wytrzymać taki zakup.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By dexter1023
      Cześć!
      Stoję przed zakupem nowych dokanałówek, ponieważ moje Brainwavz Delty przegrały walkę z grawitacją i płytką chodnikową, więc znalazłem pretekst do kupienia czegoś nowego  
      Przeznaczenie: większość czasu będą używane z laptopem w pracy (napęd Macbook Air/Dragonfly Black) lub z iPhonem SE (w domciu w łózku i bieganie, ale nie wymagam jakiegoś tłumienia hałasów z zewnątrz)
      Muzyka jakiej słucham, to 40% rock/rock alternatywny/metal 30% elektronika i 30% inne gatunki (rap, muzyka filmowa i wiele innych, co wpadnie w ucho ^^), także powinny być w miarę uniwersalne. W dźwięku zależy mi na sygnaturze leciutkiej V, bo w Deltach jednak troszkę basu mi czasem brakowało, nie koniecznie schodzącego bardzo nisko, ale tego średniego/wyższego, oraz fajnej detaliczności średnich i wyższych tonów. Typy jakie udało mi się znaleźć do tej pory to:
      - Final 2000/3000 - tu nie zależy mi na mikrofonie, czyli wersjach C, ale podobno mają inny dźwięk w wersji z/bez mic
      - Fidue A65 - tutaj obawiam się jakości wykonania, opinie na amazonie pod tym względem są mocno słabe, choć stare, bo z 2016 roku)
      - Mee M6 Pro - fajna budowa i odpinany kabel, ale czy nie będzie mniej basu, niż w Deltach? 

Z góry dziękuję za pomoc
    • By frost07
      Witam forumowiczów! 

Poszukuję doków do sparowania z SONY e585 podczas wypraw na miasto. Nie planuję używać wzmaka. Zwracam uwagę głównie na:

- komfort noszenia (zawsze over the ear)
      - dobre tłumienie 
      - SQ i jakość wykonania adekwatne do ceny
      - uniwersalność - słucham różnorodnej muzyki, od Toola po Infected Mushroom
      - dostępność akcesoriów

Skłaniam się w stronę armatur. Budżet: do 1500 PLN, ale nie obrażę się, jeśli znajdzie się tańsze rozwiązanie, tym bardziej że E585 może nie wykorzystać potencjału doków 1000+. Do tej pory korzystałem z setu: Samsung Q2+Audeo PFE 112 na szarych filtrach i Comply. Fajnie, jakby udało się wskoczyć półkę wyżej. 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
    • By Haba
      Witam wszystkich

Prosiłbym o pomoc w doborze zestawu do podanych  warunków oraz ew rady co do polepszenia akustyki w pomieszczeniu.
      Muzyka jaką słucham to głownie rap,pop trochę rocka, generalnie preferuje ciepłe muzykalne brzmienie z niezbyt ostrą góra i w miarę głębokim dobrze kontrolowanym basem. Chciałbym również uzyskać namiastkę głębi i zarysu sceny jak na taki budżet  oczywiście.
      Po wstępnej lekturze myślałem nad jakimś rotelem + tannoy m 2.5 ew mission m33 lub dali concept 6. Natomiast nie do końca wiem co lepiej zabrzmi w tak małym pokoju, osobiście preferowałbym coś podłogowego gdyż odpada kwestia standów. W związku z wąskim pokojem nie będę miał możliwości na znaczne odsunięcie kolumn od tylnej ściany więc myśle że BR powinien być z przodu. Prosił bym o jakieś propozycje i rady.
      W związku z przeprowadzką  mam możliwość delikatnie zaaranżować pokój. Na całej ścianie za sofą będzie drobny kamień, sufit zostanie delikatnie obniżony, na okna pójdą grube zasłony a między tv a sofą będzie możliwie duży i gruby dywan.Odległość między kolumnami  myślę że ok 2 m a do słuchacza ok 2,3m. Czy ma sens dokładanie na ścianie za kolumnami paneli rozpraszających ??
      Sprzęt bedzie grał z Fiio olympus 2 oraz źródło PC oraz Fiio Taishan jako DAC z TV, później może jakiś CD.
      Do tej pory korzystałem z kolumn aktywnych microlab solo 6 c z Fiio i naturalnie chciałbym poprawy jakości min jeśli chodzi o stereofonię oraz lepszą jakość basu. 
      Jeszcze raz proszę o pomoc  i dziękuje za ew zaangażowanie.
      Pozdrawiam

• By TomaszBarney
      Witam.

Obecnie korzystam z AKG Q701 + AIM SC808 2x LME 49720NA + LM6172IN i nie ukrywam, że analityczność tego zestawu zaczęła mi trochę doskwierać. Chciałbym kupić słuchawki, które będą bardziej uniwersalne, jeśli chodzi o gatunki muzyki, do których się nadają, bo słucham tak naprawdę wszystkiego, co akurat wpada w ucho.

Ponadto, nierzadko gram w CS:GO, a więc zależałoby mi na przyzwoitym pozycjonowaniu przy czym scena nie musi być przerośnięta jak w Q701. Chciałbym, aby słuchawki były wygodne i pozwalały na dłuższe odsłuchy bez bólu głowy i wrzynających się wypustek ;-)

Beyerdynamic DT 990? Warto iść tą drogą? Jeśli tak, to które? A może coś innego?

EDIT:
      Raczej otwarte, nie lubię klaustrofobicznego wrażenia, że dźwięk wychodzi mi z głowy zamiast mnie otaczać. Co nie znaczy, że zamknięte całkowicie odpadają, jeśli da się jakoś takiego subiektywnego odczucia uniknąć.
    • By newkarol
      Szanowni koledzy, szanowne koleżanki
      jak w temacie potrzebuję audio do 1500 zł do pokoju 14m2 - pokój może mały, ale traktuję go jako swoje małe królestwo, w którym mogę po prostu odpocząć i zrelaksować się. Mieszkanie mam w bloku, więc dla dobra swojego oraz starszych sąsiadów nie zamierzam słuchać muzyki zbyt głośno. Przechodząc do sedna:
      - sprzęt ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki, rzadziej do filmów, gier itd.,
      - muszę mieć możliwość podłączenia pod komputer oraz dysk zewnętrzny, gdyż przechodzę z krążków CD na muzykę zapisaną w formacie FLAC,
      - sprzęt nie musi posiadać zbyt dużej mocy (powód: patrz wyżej),
      - często słucham muzyki na dobrej jakości słuchawkach: CAL!, AKG K240 Studio czy nawet Superlux HD681 , więc wymagam od źródła sygnału czystego oraz na tyle silnego, aby wykrzesać z tych słuchawek 100% możliwości,
      - sprzęt nie może być gabarytów Fiata 126p (przypominam mam mały pokój).
      Mój ośrodek słuchowy preferuje dźwięk ciepły, ale nie zamulony. Najczęściej słucham muzyki typu: wszelkie odmiany rocka, elektroniczną oraz filmową.
      Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który polecił mi w tej sytuacji dobrej jakości wzmacniacz słuchawkowy pod USB, ale nie mam coś do tego wynalazku przekonania. Posiadam Prodigy CUBE, ale słuchawkom wciąż brakuje tego "czegoś"
      Może podpowiedzielibyście mi co kupić? Każda propozycja do rozpatrzenia! Aha, budżet jest nietykalny!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy