Skocz do zawartości

Test DAC/AMP Marantz HD-DAC1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Retro marantz-słuchawkowiec :)

 

HD-DAC1 to rozbudowane, słuchawkowe combo Marantza wyceniane na ponad 3000 zł. Sekcję przetwornika oparto na DAC-u Cirrus Logic CS4398, a wzmacniacz ma sobie poradzić nawet z wymagającymi słuchawkami.

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-marantz-hd-dac1/

 

6.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny test, dzięki!

 

Ja mam podobne odczucia, jednak trochę inaczej odbieram średnicę - z recki można wywnioskować, że jest bardzo mocna i bliska, dla mnie jest neutralna, równa i pełna - choć lekko ciepła, nie jest aż tak bardzo bliska, a po prostu tam gdzie ma być, jest swobodny dystans, nie gra mi to w głowie, bo tego nie lubię. No ale ja porównywałem z Heglem, a on miał bardzo mocną i bliską, może stąd taki odbiór. Jedyna rzecz to bas, faktycznie mógłby schodzić niżej, ale na pewno nie jest obcięty na 60hz.

 

No i pilot. Nie jest taki zły. Wolę taki standard niż to małe badziewie, które daje Hegel. W dodatku jak gramy z ipoda podłączonego do gniazda USB to pilotem można sterować odtwarzaczem. To samo gdy gramy z pendrive.

 

Ja jestem zadowolony, fajne combo i rozsądnie wycenione, choć u mnie robi głównie jako DAC.

 

Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to brak gniazd XLR.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio, można i w tej cenie. I to nawet kilka.

 

http://sklep.rms.pl/pioneer-u-05-konwerter-usb-dac-z-funkcja-wzmacniacza-sluchawkowego

 

Jeszcze go dorwę kiedyś i porównam z Marantzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już inna kwestia, samo XLR nie gwarantuje zbalansowanego sygnału... ale Pionek na pewno jest zbalansowany. Reszta nie wiem. Mnie to i tak nie grzeje, nie używam monitorów aktywnych a wzmak słuchawkowy nie ma wejść XLR. Staxy z XLR to troche za wys. półka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne opinie.

 

Karmazynowy, dla mnie neutralne średnice to takie studyjne, płaskie. Prędzej bym taką widział u Bursona. Tutaj była dla mnie naturalna, ciutkę bliższa, ale możliwe że to przez ten charakterek, naturalne, mocniejsze jej rysowanie. Nie, że się narzuca - tak nie chciałem tego opisać, jest bez agresji, ale się nigdzie nie chowa. Akurat jakoś pisząc miałem cały czas w głowie Cowona P1, który te średnie jednak zdystansował.

 

maciej3, Marantz gra bez tanich chwytów, naturalnie, klasycznie, nie bajeruje. Stąd może nie ma takiego efektu wow, robi dobrą robotę, trzyma dobry poziom we wszystkich kwestiach :) Myślę, że to sprzęt z cyklu: "początek bez opadu szczęki, a po czasie się coraz bardziej docenia". Zazwyczaj te zachwycające sprzęty jakoś szybko zaczynają się nudzić.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności