Skocz do zawartości

Test odtwarzacza xDuoo X2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, o to tchodzi jak @Inszy mówi. Chodzi o gwarancje a dla niektórych liczy się również wsparcie przy wgrywaniu nowego firmware czy innych problemach technicznych. Znajomemu padł xDuoo kontakt do @Bigmaras, od razu wysyłka i za 4 dni był u niego nowy grajek w rękach. Zapewni Ci to Banggood? Sama wysyłka do nich to ponad 20zł i miesiące czekania bo nie sądze aby na podstawie zdjęcia z niewłączającym się grajkiem oddali Ci pieniądze ;) W ten sposób wielu zwęszyło by możliwość oszustwa. Pewnie, że znajdą się tacy co za 5zł będą czekać, jednak tak jak mówiłem ryzyko w przypadku awarii jest. Sam osobiście wiele razy kupowałem na aliexpress jednak zazwyczaj tanie ******ły. Grajka mam teraz jednego po tym jak padł mi clip+ i ciężko by mi było obejść się przez parę miesięcy bez odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo zwrócą mi gotówkę bez wysyłania do nich grajka ;)

Nie miałem sytuacji, aby coś mi się zepsuło po dłuższym czasie, ale z opinii wynika, że wystarczy zdjęcie lub nagranie video.

 

A i tak przy okazji, jedni wolą kupić tutaj, inni tam.

Ale taki przykład: gdy chciałem kupić słuchawki XIaomi Piston V3 bezpieczniej czułem się kupując je w Chinach niż w Polsce (chodzi o oryginalność), nie mówiąc nic o cenie...

 

Ale żeby znowu nie było... nie mam nic do polskiego dystrybutora w/w grajków ;)

Edytowane przez zieloczek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo zwrócą mi gotówkę bez wysyłania do nich grajka ;)

Nie miałem sytuacji, aby coś mi się zepsuło po dłuższym czasie, ale z opinii wynika, że wystarczy zdjęcie lub nagranie video.

 

A i tak przy okazji, jedni wolą kupić tutaj, inni tam.

Ale taki przykład: gdy chciałem kupić słuchawki XIaomi Piston V3 bezpieczniej czułem się kupując je w Chinach niż w Polsce (chodzi o oryginalność), nie mówiąc nic o cenie...

 

Ale żeby znowu nie było... nie mam nic do polskiego dystrybutora w/w grajków ;)

Kilka kluczowych kwesti związanych z banggood:

 

Po pierwsze:

Banggood w wielu przypadkach jest tylko i wyłącznie pośrednikiem a afera z xiaomi była już nie raz na tym portalu. Na jednym forum udzielał się przedstawiciel banggood, reklamował promocje xiaomi (wtedy pistons 2.1) i okazało się, że kilkadziesiąt osób otrzymało wałek i to w wersji 1.0 ;) Banggood w większości oddało pieniądze jednak smród pozostał. Jeżeli chcesz kupić xiaomi to tylko i wyłącznie na ibuygo lub merimobiles gdyż na forum oficjalnym ciaomi te sklepy są reklamowane.

 

Tutak link do afery:

https://www.ozbargain.com.au/node/145967

https://www.ozbargain.com.au/node/148329

 

Po drugie:

Nie wiem czy wszyscy już wiedzą ale obecnie na rynku jest już w obiegu nowa wersja xDuoo X2 z nowymi, precyzyjnymi przyciskami, gdzie jest znaczący przeskok w stosunku do użytkowania starej wersji X2. Ciekaw jestem czy w związku z promocyjnym kodem dostaniemy nową wersję czy może ktoś z dystrybutorów w chinach chce się pozbyć leżaka magazynowego :)

 

Po trzecie:

Co do zakupu xDuoo i zwrotu pieniędzy na podstawie zdjęcia to zachęciłeś mnie do eksperymentu lol

 

Dzisiaj zakupiłem na banggood xDuoo X2 :) i zobaczymy jak z reklamacją i którą wersję dostane. Oczywiście zamieszcze na bieżąco printscreeny z zakupu i korespondencji.

 

Oto print screen z zamówieniem z przed chwili:

 

fwgQgBZl.jpg

 

A co do podatków to wszystko zależy od chęci i dnia celnika. Każdym zakup internetowy zgodnie z prawem musi być objęty podatkiem vat oraz cłem. Nie ma żadnych zwolnień w takim wypadku. Jeżeli będzie skrupulatny celnik to ma prawo dowalić według własnego uznania nie patrząc na wartość na pudełku tylko na stronie w chinach.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras

Na forum swiatelka.pl sklep Banggood jest bardzo popularny. To fakt, że czasami nie wiadomo jaką wersję dostaniemy, ale zawsze można wysłać do nich wiadomość (odpisują mniej więcej tak szybko jak sklepy w Polsce).

Odnośnie reklamacji zapewne będą chcieli abyś nagrał film co się dzieje, ale myślę, że jeżeli zechcesz to nie będzie problemem nagrać tego, tak jak Ty chcesz.

 

Ostatnio zamówiłem Pistony V3, po 7 czy 8 dniach od złożenia zamówienia były u mnie na biurku, potem spadała cena o 10zł i zamówiłem jeszcze 3 sztuki.

 

Szkoda, że się pospieszyłeś, ponieważ lecą do mnie 2 sztuki X2, więc mogłbym Ci jedną podesłać do sprawdzenia która to wersja ;)

 

 

Ostatnio zamówiłem Takstar HI1200 na ebay za 28,9$ a na paczce było równo 10. Podobnie jest w Banggood.

 

 

 

@bigmaras - i słowa o braku zaufania do tego co często sprzedają Polacy nie odnosiły się do Ciebie ;)

Edytowane przez zieloczek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras

Na forum swiatelka.pl sklep Banggood jest bardzo popularny. To fakt, że czasami nie wiadomo jaką wersję dostaniemy, ale zawsze można wysłać do nich wiadomość (odpisują mniej więcej tak szybko jak sklepy w Polsce).

Odnośnie reklamacji zapewne będą chcieli abyś nagrał film co się dzieje, ale myślę, że jeżeli zechcesz to nie będzie problemem nagrać tego, tak jak Ty chcesz.

 

Ostatnio zamówiłem Pistony V3, po 7 czy 8 dniach od złożenia zamówienia były u mnie na biurku, potem spadała cena o 10zł i zamówiłem jeszcze 3 sztuki.

 

Szkoda, że się pospieszyłeś, ponieważ lecą do mnie 2 sztuki X2, więc mogłbym Ci jedną podesłać do sprawdzenia która to wersja ;)

 

 

Ostatnio zamówiłem Takstar HI1200 na ebay za 28,9$ a na paczce było równo 10. Podobnie jest w Banggood.

 

 

 

@bigmaras - i słowa o braku zaufania do tego co często sprzedają Polacy nie odnosiły się do Ciebie ;)

 

Zmierzam tylko i wyłącznie do tego, że nie wydaje mi się to możliwe w przypadku elektroniki, że na podstawie zdjęcia lub filmu, że się nie uruchamia dostanę zwrot od banggood za przedmiot. Daje to ogromne pole do nadużyć. Wystarczy odpiąć baterię, nagrać nawet film, że się nie uruchamia i mamy według Twojej teorii grajka za free. Sam napisałeś:

 

 

 

zwrócą mi gotówkę bez wysyłania do nich grajka ;)

 

W mojej opinii to wprowadzanie w błąd osób, które chcą zamówić grajka na banggood, no ale o tym sie przekonamy niedługo. Jeżeli się myle to trzeba podpiąć temat "xDuoo za free" wraz z procedurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury widzę dwie:

1) Rozładować grajka i twierdzić, że mimo naładowania się nie uruchamia.

2) Włożyć uszkodzoną kartę pamięci. X2 wyrzuci błąd, a my możemy twierdzić, że karta jest sprawna, a druga od np. telefonu też nie działa.

 

Teoretycznie mamy dzięki temu drugiego xDuoo za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury widzę dwie:

1) Rozładować grajka i twierdzić, że mimo naładowania się nie uruchamia.

2) Włożyć uszkodzoną kartę pamięci. X2 wyrzuci błąd, a my możemy twierdzić, że karta jest sprawna, a druga od np. telefonu też nie działa.

 

Teoretycznie mamy dzięki temu drugiego xDuoo za darmo ;)

Najpewniej numer z baterią zrobić bo wówczas możesz nawet nagrac film jak podłączasz grajka do ładowarki i nic, a podłączając do telefonu ładuje, hehe

To tak naprawdę mały wkrętak torx, cztery śróbki i już mamy gniazdo baterii.

 

Idealny pomysł na biznes, potem będziemy na forum za połowe ceny sprzedawać nowy sprzęt ;)

 

BTW. Tylko czekać aż w banggood pojawią się lepsze marki wówczas można się rozkręcić bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zamawiałem kilka rzeczy na Banggood, jedna z nich przestała działać, napisałem jedną wiadomość do suportu, w odpowiedzi zaproponowali zwrot gotówki.

Może trochę niejasno się wyraziłem, aby doprecyzować swoją wypowiedź załączę cytat z innego forum:

 

 

Zależy od poziomu zepsucia, pogody w Chinach itd. Wysyłanie zdjęć, filmiku i n-maili niezbędne.
Ogólnie różnie. Przy droższych proszą o odesłanie ale też nie zawsze. Czasami chcą dać refund w ramach rekompensaty.
A więc wszystko zależy od tego na kogo się trafi akurat przy komputerze ;)
Edit wszystko/dużo ;)
A tak w ogóle, gdy kupiłem coś marki philips i jeden z elementów się uszkodził, kazali odesłać na swój koszt (ok nie ma sprawy), ale aby do mnie to wysłać również chcieli gotówkę, a więc czy zawsze jest tak taniej w PL?
To taka dygresja .

"xDuoo za free" wraz z procedurą.

 

 

:lol:

Edytowane przez zieloczek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zamawiałem kilka rzeczy na Banggood, jedna z nich przestała działać, napisałem jedną wiadomość do suportu, w odpowiedzi zaproponowali zwrot gotówki.

Może trochę niejasno się wyraziłem, aby doprecyzować swoją wypowiedź załączę cytat z innego forum:

Tutaj mówimy dokładnie, tylko i wyłącznie o odtwarzaczu xDuoo X2, z innymi rzeczami może być oczywiście inaczej.

 

Ogólnie różnie. Przy droższych proszą o odesłanie ale też nie zawsze. Czasami chcą dać refund w ramach rekompensaty.

Cały czas do tego zmierzam, że mało prawdopodobna jest Twoja teoria, która wprowadza w mojej opinii w błąd kupujących.

 

Jeszcze raz przytocze:

 

Nie, bo zwrócą mi gotówkę bez wysyłania do nich grajka ;)

A więc wszystko zależy od tego na kogo się trafi akurat przy komputerze ;)

Edit wszystko/dużo ;)

W mojej teori przy awarii odtwarzacza ktokolwiek by nie siedział przy komputerze to nie zwrócą odgórnie pieniędzy bez odsyłki do nich na swój koszt oczywiście. Ale na jej potwierdzenie zaczekamy. Zainwestowałem 45$ w oczekiwanie na jej finał lol

 

A tak w ogóle, gdy kupiłem coś marki philips i jeden z elementów się uszkodził, kazali odesłać na swój koszt (ok nie ma sprawy), ale aby do mnie to wysłać również chcieli gotówkę, a więc czy zawsze jest tak taniej w PL?

To taka dygresja.

Zgodnie z Polskim prawem w przypadku reklamacji sprzedający powinien ponieść koszt wysyłki od niego do Ciebie bez zbędnej dyskusji. Jeżeli tak się nie stało to najpierw grzeczne pismo, potem UOKiK.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś wprowadziłem w bląd to najmocniej przepraszam.

Nie chcę dalej brnąć w tą dyskusję, zobaczymy jak dojdzie CI X2 co odpowie CI suport .

 

Odnośnie sytuacji z serwisem Philipsa, twierdzili, że taki mają "regulamin".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin sprzedawcy Cię nie interesuje, jeżeli mają taką klauzule w regulaminie to podsyłasz linka do UOKiK i dostają mandat za niedozwolone zapisy w regulaminie.

Tak dokladnie. Dodatkowo, jezeli reklamacja zostala uznana to sprzedawca jest zobowiazany nie tylko do odeslania produktu, po naprawie czy wymianie, na swoj koszt ale i do zwrotu kosztu jaki kupujacy poniosl odsylajac wadliwy sprzet do sprzedawcy. Ale to w Polsce. W PRC raczej na to nie licz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, że jeżeli reklamacja zostanie uznana, że sprzedawca musi zwrócić koszty odesłania sprzętu do niego.

Nigdy się z tym nie spotkałem, no może poza jednym sklepem - techplanet.

http://ezakupy.uokik.gov.pl/faq/kto-ponosi-koszty-przesylki-reklamowanego-towaru-klient-czy-sprzedawca/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, bo zwrócą mi gotówkę bez wysyłania do nich grajka ;)

Nie miałem sytuacji, aby coś mi się zepsuło po dłuższym czasie, ale z opinii wynika, że wystarczy zdjęcie lub nagranie video.

 

A i tak przy okazji, jedni wolą kupić tutaj, inni tam.

Ale taki przykład: gdy chciałem kupić słuchawki XIaomi Piston V3 bezpieczniej czułem się kupując je w Chinach niż w Polsce (chodzi o oryginalność), nie mówiąc nic o cenie...

 

Ale żeby znowu nie było... nie mam nic do polskiego dystrybutora w/w grajków ;)

Kilka kluczowych kwesti związanych z banggood:

 

Po pierwsze:

Banggood w wielu przypadkach jest tylko i wyłącznie pośrednikiem a afera z xiaomi była już nie raz na tym portalu. Na jednym forum udzielał się przedstawiciel banggood, reklamował promocje xiaomi (wtedy pistons 2.1) i okazało się, że kilkadziesiąt osób otrzymało wałek i to w wersji 1.0 ;) Banggood w większości oddało pieniądze jednak smród pozostał. Jeżeli chcesz kupić xiaomi to tylko i wyłącznie na ibuygo lub merimobiles gdyż na forum oficjalnym ciaomi te sklepy są reklamowane.

 

Tutak link do afery:

https://www.ozbargain.com.au/node/145967

https://www.ozbargain.com.au/node/148329

 

Po drugie:

Nie wiem czy wszyscy już wiedzą ale obecnie na rynku jest już w obiegu nowa wersja xDuoo X2 z nowymi, precyzyjnymi przyciskami, gdzie jest znaczący przeskok w stosunku do użytkowania starej wersji X2. Ciekaw jestem czy w związku z promocyjnym kodem dostaniemy nową wersję czy może ktoś z dystrybutorów w chinach chce się pozbyć leżaka magazynowego :)

 

Po trzecie:

Co do zakupu xDuoo i zwrotu pieniędzy na podstawie zdjęcia to zachęciłeś mnie do eksperymentu lol

 

Dzisiaj zakupiłem na banggood xDuoo X2 :) i zobaczymy jak z reklamacją i którą wersję dostane. Oczywiście zamieszcze na bieżąco printscreeny z zakupu i korespondencji.

 

Oto print screen z zamówieniem z przed chwili:

 

fwgQgBZl.jpg

 

A co do podatków to wszystko zależy od chęci i dnia celnika. Każdym zakup internetowy zgodnie z prawem musi być objęty podatkiem vat oraz cłem. Nie ma żadnych zwolnień w takim wypadku. Jeżeli będzie skrupulatny celnik to ma prawo dowalić według własnego uznania nie patrząc na wartość na pudełku tylko na stronie w chinach.

 

 

Czo te cebulaki. :unsure:

Czemu będziesz starał się wyłudzić pieniądze kolego? Art 286 KK sobie za wczasu możesz przyswoić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czo te cebulaki. :unsure:

Czemu będziesz starał się wyłudzić pieniądze kolego? Art 286 KK sobie za wczasu możesz przyswoić.

Absolutnie, nie wyczerpuje znamion przestępstwa moje działanie. Zakładam przypadek dojścia uszkodzonego towaru i chcę obalić mit związany ze zwrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem trochę muzy przez USB, poszedłem słuchać i po kilku minutach odtwarzacz zawisł..... Ekran wyświetlał info o utworze ale nie reaguje na żadne przyciski. Po resecie się wyłączył i juz nie chce się włączyć..... Co jest? Aku był naładowany właściwie do pełna....

 

Wysłane z mojego MX4 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem trochę muzy przez USB, poszedłem słuchać i po kilku minutach odtwarzacz zawisł..... Ekran wyświetlał info o utworze ale nie reaguje na żadne przyciski. Po resecie się wyłączył i juz nie chce się włączyć..... Co jest? Aku był naładowany właściwie do pełna....

 

Wysłane z mojego MX4 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Zacznij diagnostykę od sprawdzenia karty microSD. Jeżeli karta ok, to przejdź do ściągnięcia softu do wgrywania firmware i zobacz czy grajek jest przez oprogramowanie wykrywalny.

 

http://www26.zippyshare.com/v/Nj9Uu4MG/file.html

 

Jeżeli nie wykrywalny i pomimo resetu dalej lipa to mogła jakaś awaria nastąpić. Jeżeli kupowałeś u mnie to ogarniam to do 48h od otrzymania grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności