Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune T1 MK2 czy Fiio E07k + E09k z DT990 Edition 600Ohm?


Janko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdecydowałem się na zakup Beyerdynamiców DT990 Edition 600Ohm i pojawia się pytanie:

Mam E07k, dorzucić do niego E09k czy sprzedać i kupić Aune?

Lubię regulację barwy w Fiio, czy regulacja z pomocą EQ wyjdzie tak samo dobrze na Aune?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są trudne do napędzenia słuchawki. Szczególnie w wersji 600ohm. Kombajn od fiio bym odpuścił od razu. Aune je napędzi pewnie, ale ile % z nich wyciśnie nie wiem, na pewno nie wszystko :)

A co byś polecił do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobry wzmak i przyzwoity dac. Fiio Taishan z zasilaniem DIY mi np. styka, albo sanskrit dac na tomanku, troche drożej.

Dobry wzmak np. FCL I lub II , dobry klon, the wire, Rapture amp, black pearl, headonic, Feliks audio espressivo, WBA master. Z tanszych: Mam ZENka Uno... ale z nimi go nie słuchałem jeszcze...

 

2. Albo kupić to aune t1 - i jak się spodoba to sie cieszyć, a jak nie to patrz punkt 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobry wzmak i przyzwoity dac. Fiio Taishan z zasilaniem DIY mi np. styka, albo sanskrit dac na tomanku, troche drożej.

Dobry wzmak np. FCL I lub II , dobry klon, the wire, Rapture amp, black pearl, headonic, Feliks audio espressivo, WBA master. Z tanszych: Mam ZENka Uno... ale z nimi go nie słuchałem jeszcze...

 

2. Albo kupić to aune t1 - i jak się spodoba to sie cieszyć, a jak nie to patrz punkt 1.

I chyba zrobię tak jak w punkcie 2. Przeraża mnie ilość kombinacji.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/

 

Akurat T1 to idealny kompan do DT990. Z DIY pewnie coś się uda poskładać trochę 'lepszego', ale do uzyskania takiej synergii trzeba będzie troszkę się naszukać.

 

Skąd jesteś?

Białobrzegi radomskie. Właśnie czytałem tą recenzję oraz patrzę na aune na waszej stronie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zenek Uno + dobry dac, w zależności od upodobań.

"Dobry dac" dużo mi nie mówi. Jakieś konkretne przykłady? Oby się zmieściło razem do 850zł.

 

 

W zależności od upodobań, jest sporo dobrych i tanich chińczyków. Czy to wspomniany przez Manuela Sanskrit jeśli po usb, hifimediy u2 i inne takie za 200zł tylko na usb, czy też obecny odpowiednik smsl sd793 (tutaj musisz poszukać nazwy, jest to jakieś aune).

 

Zenek uno jak najbardziej łapie synergię i z 250 ohmowymi nie ma żadnej zadyszki. Bardziej mi się podobało połączenie zeneuk uno + smsl 793 niż aune t1. Piszę w kontekście beyerów 880, ale 990 również podobnie łąpią synergię na tyle na ile je słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/

 

Akurat T1 to idealny kompan do DT990. Z DIY pewnie coś się uda poskładać trochę 'lepszego', ale do uzyskania takiej synergii trzeba będzie troszkę się naszukać.

 

Skąd jesteś?

Białobrzegi radomskie. Właśnie czytałem tą recenzję oraz patrzę na aune na waszej stronie :P

Edytowane przez Janko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z espressivo niestety trzeba liczyć się z utratą pewnych rzeczy, np. szczegolowosci na basie :)

 

No i cenowo wychodzi drozej, zwlaszcza jak sie zacznie lampki kupowac :P

 

Ale powietrze które daje lampka jest nieziemskie...

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zenek Uno + dobry dac, w zależności od upodobań.

"Dobry dac" dużo mi nie mówi. Jakieś konkretne przykłady? Oby się zmieściło razem do 850zł.

 

 

W zależności od upodobań, jest sporo dobrych i tanich chińczyków. Czy to wspomniany przez Manuela Sanskrit jeśli po usb, hifimediy u2 i inne takie za 200zł tylko na usb, czy też obecny odpowiednik smsl sd793 (tutaj musisz poszukać nazwy, jest to jakieś aune).

 

Zenek uno jak najbardziej łapie synergię i z 250 ohmowymi nie ma żadnej zadyszki. Bardziej mi się podobało połączenie zeneuk uno + smsl 793 niż aune t1. Piszę w kontekście beyerów 880, ale 990 również podobnie łąpią synergię na tyle na ile je słuchałem.

 

 

Sam SMSL SD793 (znam v1, a II ponoć jeszcze gorsze) gra słabo (matowo, bez dynamiki, holografii) w porównaniu do DACa z Aune T1 (choć to te same układy), więc nie wiem jak wzmocnienie takiego sygnału zenkiem czy czymkolwiek miałoby być lepsze? Chyba, że masz gust dość specyficzny, choć akurat wątpię pójście w taką stronę.

 

DT880, a 990 to jednak różne brzmienia. O ile 880 T1 dociąży, to 990 bardziej wyrówna (na lampie 6922).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam SMSL SD793 (znam v1, a II ponoć jeszcze gorsze) gra słabo (matowo, bez dynamiki, holografii) w porównaniu do DACa z Aune T1 (choć to te same układy), więc nie wiem jak wzmocnienie takiego sygnału zenkiem czy czymkolwiek miałoby być lepsze? Chyba, że masz gust dość specyficzny, choć akurat wątpię pójście w taką stronę.

 

DT880, a 990 to jednak różne brzmienia. O ile 880 T1 dociąży, to 990 bardziej wyrówna (na lampie 6922).

 

 

No to mam zupełnie inne odczucie, 793 grał dośc podobnie do dac'a w T1, gdzie dac w aune był po prostu mniej szczegółowy, miał mniejsza kontrolę na basie. Wychodziło to gładko na słuchawkach, na stereo różnica była jeszcze większa. Ani matowy ani bez dynamiki ( w swojej cenie) sd793 nie jest, rzeklbym że w cenie 250zł to jest świetny dac.

 

Co do holografii to zgoda, nie gra 3d, ale aune t1 również grał słabo w tym aspekcie. Dla mnie porównanie było jednoznaczne, pozbyłem się aune t1 mk2.

 

I tak jeszcze w kwestii jasności smsl 793 mam na opampie 2228 i zmienione zasilanie na abasco, a aune t1 słuchałem nie tylko na stockowym electro harmonixie (który moim zdaniem jest mocno średni) ale również na philipsie sq e88cc Gold Pin, Genalexie Gold Lion E88cc i 6n23p-ew.

Edytowane przez iMpus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD793 to był względnym zakupem jako baza do grzebnięcia. Miałem stock i modyfikowany SD791 I, w tym oczywiście zabawy opampami i zasilaczami, np modyfikowany abasco. Nie osiągało to poziomu brzmienia T1 nawet ze wzmacniaczami typu Lovele Cube (prawdziwy, a nie klon za 300 zł. z ebaya). Inna sprawa, że SD793 nie jest produkowany od... kilku lat?

Kontrola basu to już prędzej kwestia wzmacniacza była, a akurat DAC ze wzmacniaczem jest w T1 sparowany bardzo dobrze. Sam DAC to żaden szalony układ w końcu, ale przy używaniu całego combo widać ewidentnie, że zostało to przemyślanie zaprojektowanie w tym właśnie celu. Wszystko się dopełnia, dopasowuje.

 

Co do '3d': w T1 nieco głębi brakuje, ale gra za to bardzo szeroko.

 

T1 ma swój charakter i trzeba brać na to poprawkę. W wydaniu z lampą 6922 ma jakiś konkretniejszy target słuchawkowy, w tym właśnie DT990 jako przykład wręcz wzorcowy. DT880 już takimi nie są, a z tego co napisałeś to właściwie z DT990 omawianymi w tym temacie go nie słuchałeś.

 

/e: tego SD793 to czasem nie masz mojego? :)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL produkowany nie jest, ale z tego co wiem jest taka sama konstrukcja od aune właśnie. Kontrola basu to nie była kwestia wzmaka, bo porównanie było na tych samych wzmakach - testy a/b.

 

Co do sceny, zarówno T1 jak i 793 grają poprawnie, bardziej mi się tutaj podobał niegrzebany zupełnie hifimediy u2(?) - o ile nazwy nie pomyliłem. Takie małe pudełeczko pod usb tylko podłączane.

 

Na dt990 nie porównywałem - to prawda. Ale ja oceniałem sprzęt ogólnie i w takim kontekście o tych dacach się wypowiadam - stereo skądinąd jest dla mnie zawsze dobrym wyznacznikiem tego jak gra dac.

 

Ale jeśli właśnie miałbym się spodziewać targetu z 6922 to prędzej bym właśnie dał tutaj dt 880, aniżeli dt990. Bo 6922 grała ciepło względem genalexa czy philipsa. A dt990 mają już wystarczająco basu - ale to też kwestia tego czy ktoś szuka neutralnego grania czy basowalenia.

 

Więc tak czy siak w mojej opinii zenek uno + smsl 793 gra lepiej niż aune t1. Zenek to naprawdę bardzo fajny wzmacniacz i bardzo synergiczny z beyerami.

 

A sd793 kupowałem prosto z chin. Swoją drogą zaraz Ci pm-kę skrobnę w jego sprawie.


fakt faktem ze cala seria dt990 jest pod lampy stworzona i kropka.

 

Bałbym się 32 ohmowców :P

 

Poza tym z felixem stockowym brakuje tego dokładnego basu jak już pisałem, którym dt880 właśnie mnie ujęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne... mowilem o wersjach pod stacjonarny tor - Pro i Edition 250/600.

A ktorego espressivo sluchales - z kiedy? Ta kwestia bau to tez preferencje. Nie jest na pewno zlej jakosci, a po prostu bardziej obfity, wypelniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności