Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czym wzmocnić dźwięk z... monitora? Edifiery R1600 TIII, budżet to ok.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu doradzono mi na tym forum kupno Edifierów R1600 TIII. Głośniki są OK, ale jestem praktycznie pewien, że nie wykorzystuję ich potencjału. Po kupnie Mayi U5 to naprawdę dalej gra prawie jak integra (integra po prostu potrzebowała programiku DFX, który nieco rekompensował).

 

Poza tym, mając dźwięk z Mayki mogę tylko poprawić dźwięk płynący z komputera. A mój setup jest taki.

Mam konsole: PS4 i X360. Oprócz tego laptop. Wszystko to jest podpiętę do monitora (Samsung, 24"). Audio również "wchodzi" do monitora, przez HDMI. Dźwięk wyprowadzam wyjściem słuchawkowym. Całość działa na tyle sprawnie, że przełączając na monitorze obraz na inną konsolę, przełączam też dźwięk.

 

No i obecnie dźwięk z PS4 i X360 wchodzi do monitora wg tego co napisałem wyżej. Do wyjścia słuchawkowego mogę podpiąć Edifiery. Tyle, że ten dźwięk nie jest niczym wzmocniony.

 

Dźwiek z laptopa leci inaczej, przez to że mam Mayę. Maya podłączona jest do USB laptopa, no i Edifiery podłączone są do Mayki. Korzystam więc z tego, że Edifiery na raz mogą mieć doprowadzone dwa źródła dźwięku (czytaj: laptop i któraś z konsol).

 

I moje pytanie brzmi, czy jeśli kupię FiiO E10k to podepnę go do wyjścia słuchawkowego monitora i poprawi mi on dźwięk z tego, co aktualnie będzie "aktywne" na monitorze? Nie ukrywam, że byłoby to super rozwiązanie.

I powiązane pytanie, czy w takim razie będe mógł podpiąć również laptopa dźwięk (kablem jack-jack) do monitora i korzystać z dobrodziejstw DACa? Wówczas miałbym DACa do wzmacniania dźwięku z laptopa, konsol i co tam by mi się zamarzyło.

 

A Mayę bym sprzedał po zakupie FiiO, bo po prostu ta karta nie sprawdza się w swojej roli.

 

Mam nadzieję, że zrozumiale wyjaśniłem.

 

Ponadto, w okolicach 250zł, jedyny wybór to Fiio E10, tak? Od kiedy w ogóle DAC (który wszędzie na Allegro opisują jako wzmacniacz słuchawkowy) robi robotę dla głośników 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając monitor do komputera kablem HDMI i puszczając z przez niego dźwięk automatycznie korzystasz z wbudowanego (przypuszczając tragicznego) DACa z monitora. Tutaj podłączenie innych sprzętów nic nie da. FiiO musi być podłączony bezpośrednio do PC przez USB a głośniki do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając monitor do komputera kablem HDMI i puszczając z przez niego dźwięk automatycznie korzystasz z wbudowanego (przypuszczając tragicznego) DACa z monitora. Tutaj podłączenie innych sprzętów nic nie da. FiiO musi być podłączony bezpośrednio do PC przez USB a głośniki do niego.

A jak w takim razie poprawić dźwięk z konsol?

 

EDIT: Jakby co, to to jest ten monitor.

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/smart-tv/LT24D390EW/EN

"

  • Dźwięk

    Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, DTS Studio Sound, DTS Premium Sound 5.1

"

 

Tyle tylko napisali.

Edytowane przez TheDoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz PC do Audiotraka przez USB, jedną z konsol do Audiotraka po optyku, a Audiotraka do Edifierów przez RCA . Brakuje ci wtedy jednego wejścia optycznego w DACu. Możesz dokupić Fiio D03 i podłączyć do niego pozostałą konsolę (dla której zabrakło wejścia optycznego w Audiotraku), następnie Fiio podłączasz do drugiej pary wejść RCA w Edifierach. Jak chcesz mieć wszystko w jednym urządzeniu to szukaj DACa z wejściem USB i dwoma wejściami optycznymi, ale za 250 zł może być problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz PC do Audiotraka przez USB, jedną z konsol do Audiotraka po optyku, a Audiotraka do Edifierów przez RCA . Brakuje ci wtedy jednego wejścia optycznego w DACu. Możesz dokupić Fiio D03 i podłączyć do niego pozostałą konsolę (dla której zabrakło wejścia optycznego w Audiotraku), następnie Fiio podłączasz do drugiej pary wejść RCA w Edifierach. Jak chcesz mieć wszystko w jednym urządzeniu to szukaj DACa z wejściem USB i dwoma wejściami optycznymi, ale za 250 zł może być problem.

Też o tym myślałem. Kurde, straszne, że chyba nie da się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności