Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co, zwracamy oczy na Apple Music? Ja spróbuję, bo Tidal jaki jest każdy widzi, głównie za sprawą aplikacji - szału nie robi. Co prawda od jakiegoś czasu jest co raz lepiej, ale mimo wszystko. Np. odtwarzanie offline - blee.

 

Może jakaś składka na abonament rodzinny? Ja mam w Tidalu (z Turcji, może nawet z kimś z forum :D), ale chętnie przetestuję to Apple Music :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na DAPa to musi obsługiwać ALAC. Nie każdy obsługuje. Oczywiście mowa o offline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli na DAPa to musi obsługiwać ALAC. Nie każdy obsługuje. Oczywiście mowa o offline 

No to ALAC po kablu to nie problem obsłużyć, chyba natywnie to działa w Androidzie przynajmniej. Gorzej z bezprzewodowym odtwarzaniem - to pewnie tylko na iPhonach będzie dostępne. Ale mi tam nie zależy - ja i tak wirelessly korzystam z AAC :D

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że po ruchu apple z lossless, Spotify zaczął szybciej pokazywać niektórym swoim użytkownikom dodatkowe ikonki w odtwarzaczu sugerujące, że cały czas pracuje nad „Spotify HI-FI”.

 

źródło: https://www.techradar.com/news/spotify-hifi-is-apparently-available-for-some-users-but-only-for-a-few-seconds-at-a-time

 

dyskusja na reddit:
https://www.reddit.com/r/truespotify/comments/netuuw/i_successfully_opened_the_hifi_menu_by_quickly/

 


Albo faktycznie Spotify przyśpieszył z pracami nad wdrożeniem „HI-FI”, albo nie przyśpieszył, a jedynie przez proste sztuczki marketingowe chce jedynie przekazać użytkownikom „hey, nie uciekajcie do konkurencji, my też kiedyś będziemy mieli bezstratne audio”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na maila - może komuś się skończył abo i chce sobie przedłużyć o 2 miesiące za 2zł. Nie wiem czy zadziała, ale można spróbować. 

 

 

https://offer.tidal.com/campaigns/609552e8656895e905042f0a/products?geo=PL&campaignId=609552e8656895e905042f0a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 mln utworów i wszystko ma być w lossless. Ma wystartować w czerwcu, dokładnej daty nie podali.
 
Amazon już reaguje cenowo:
https://www.theverge.com/2021/5/17/22440058/amazon-music-hd-price-cut-apple-lossless-audio
Qobuz zareagował jak Amazon Music HD wszedł z tańszą ofertą. Może teraz Qobuz jeszcze raz zareaguje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z pobieraniem plików w celu ich późniejszego odtwarzania offline?

 

Od pewnego czasu jest tak, że zaznaczam "pobierz" płyta się pojawia w "pobranych plikach", ale kiedy chcę ją włączyć offline (czyli bez dostępu do internetu), pojawia się informacja, że nie można odtworzyć ze względu na brak połączenia z siecią. Zazwyczaj kliknięcie w "pobierz" uruchamiało pobieranie płyty sygnalizowane migającą strzałką na górnej belce.

 

Wcześniej tryb offline nie potrzebował połączenia z siecią, gdyż jest to tak jakby bez sensu. 

 

Co jest, qrde??? To jest wina Tidala czy Shanlinga M8?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markp napisał:

Sprawdziłem na smartfonie pobieranie z Tidala. Odtwarza bez problemu pobrane pliki bez połączenia z siecią.

 

 

Dzięki za info.

 

Źle się zainstalował Tidal z APK Pure. Odinstalowałem i zainstalowałem z GPS i działa okej.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ciekawe doświadczenie z Tidalem. Kupiłem z ich sklepu album, 50 nagrań. No to ściągamy. Klikam przycisk sugerujący, że pobiorę wszystkie pliki. Otwiera się okno pobierania, a w nim nazwa jednego utworu, wtf?! Anulowałem pobieranie. Otwiera się kolejne okno pobierania. Znowu anulowałem i tak cztery razy anulowałem, aż się poddałem i zacząłem zapisywać te pozostałe 46 plików, pojedynczo(!!!!). Zapisałem. Zapisując pliki zauważyłem, że przy każdym utworze jest napis "Downloads 1", a po pojawieniu się okna pobierania zmienia się na 0. No to pięknie. W tym momencie zrozumiałem, że będzie problem. I oczywiście anulowanych wcześniej plików nie można było ponownie pobrać.

Na szczęście mejl do wsparcia Tidala pomógł. Spisali się. Po dwóch dniach przyszła odpowiedź, że zresetowali mi liczniki pobierania i mogę pobrać ponownie. Sukces. 🥇
 

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to archaiczny "sklep" z najgorszymi możliwymi praktykami. Spotykałem w przeszłości te idiotyczne liczniki pobierania, np. Empik miał, ale przynajmniej 5 na plik. Nawet nie ma tam ostrzeżenia, że masz jedną szansę na pobranie pliku. Nie ma też opisu czym jest to całe Downloads. Wystarczy, że np. padnie net, prąd, przypadkiem wciśniesz anuluj lub jak ja zirytujesz się, że chce ci pobierać pojedyncze pliki zamiast zipa i jesteś w czarnej dupie. Właśnie brak pobierania całości w zipie, wtf?! Halo!! Mamy rok 2021!! Ruskie zaraz będą w Starlinki strzelać, a te w Tidalu nie wiedzą co to zip?? Nigdy bym nie przypuszczał, że taki wychwalany, audiofilski Tidal, ma taki pseudosklep. Bandcamp to to nie jest.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne ciekawe doświadczenie z Tidalem. Anulowałem subskrypcję i dostałem miesiąc abonamentu gratis.

"W związku z anulowaniem Twoich dodatkowych subskrypcji oraz tym, że aktywnie korzystasz z TIDAL, dostajesz od nas w prezencie dodatkowy miesiąc dostępu do serwisu.
Zaloguj się za pomocą swojego emaila ...@..., aby skorzystać z oferty. Zostanie dodany 1 miesiąc do Twojej subskrypcji bez opłaty. Oferta ważna do 30.06.2021 r."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markp napisał:

A ja mam inne ciekawe doświadczenie z Tidalem. Anulowałem subskrypcję i dostałem miesiąc abonamentu gratis.

"W związku z anulowaniem Twoich dodatkowych subskrypcji oraz tym, że aktywnie korzystasz z TIDAL, dostajesz od nas w prezencie dodatkowy miesiąc dostępu do serwisu.
Zaloguj się za pomocą swojego emaila ...@..., aby skorzystać z oferty. Zostanie dodany 1 miesiąc do Twojej subskrypcji bez opłaty. Oferta ważna do 30.06.2021 r."

Musiałeś podpiąć kartę przy okazji? Bo jak tak, to olewam ten ich gratis i kontynuuję z nową rodziną od czerwca.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 16:30, majkel napisał:

Musiałeś podpiąć kartę przy okazji? Bo jak tak, to olewam ten ich gratis i kontynuuję z nową rodziną od czerwca.

Kartę miałem podpiętą wcześniej, przed rezygnacją. Przedłużyli ważność abonamentu o następny miesiąc bez pobierania kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie przypuszczał, ale spróbowałem Tidal’a. Na początku zainstalowałem go na Windowsie, skonfigurowałem pod JRiver’a i odpaliłem na moich hajednach (Accuphase E211, Harbeth P3ESR, Nuforce DAC80). Porównywałem te same płyty – zgrywane z cd i z Tidal’a. Nie wiem, może coś z moimi zmysłami jest coś nie tak, ale usłyszałem wyraźną różnicę – niestety na niekorzyść Tidal’a. Dźwięk był jakiś matowy, instrumenty pozbawione właściwego wybrzmienia i masy. Jakby ktoś nagle zgasił światło. Spróbowałem też przez bluetooth na odbiorniku BTA30 podpiętym dobrym kablem caxialnym i było jeszcze gorzej. Scena dźwiękowa zupełnie zniknęła. Dźwięk absolutnie nienaturalny. Program 2 na moim radiu Kenwood kt990 gra co najmniej o dwie klasy lepiej. Szkoda, bo myślałem, że będzie to dobra alternatywa do nagrań zgromadzonych na dysku. I tak króliczek wpadł w wilcze doły, a ja już chyba nie przekonam się do tych streamingowych wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności