Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Pamiętacie jak ktoś pisał, że Tidal gra bardziej w lewą słuchawkę? Jak u Was obecnie to wygląda?

Dalej lewa strona mi nieco inaczej gra przy co poniektorych utworach. Jest takich utworów sporo. Musze sobie to regulować pokrętłem balansu w Pathosie.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał:

Dalej lewa strona mi nieco inaczej gra przy co poniektorych utworach. Jest takich utworów sporo.

Przy offline czy online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam dziwny przypadek z BTR3. Po połączeniu z dapem lub telefonem ma balans przestawiony o 5 w lewo. Nigdy nie zmieniałem a teraz z uporem maniaka BTR3 chce głośniej grać po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple potwierdziło wcześniejsze podejrzenia:

Lossless Audio będzie wykorzystywało format ALAC (Apple Lossless Audio Codec) i tę opcję będziemy musieli ręcznie uruchomić w Ustawienia / Settings → Muzyka / Music → Jakość audio / Audio Quality. Jakość bezstratna zaczyna się od 16 bitów i 44,1 kHz, a kończy się na 24-bitach i 48 kHz. Audiofile będą mieli do dyspozycji również 24 bity i 192 kHz, a Apple zaznacza, że do tego będą potrzebne odpowiednie głośniki lub słuchawki.

Bezstratne audio, Spatial Audio i Dolby Atmos nie zmieniają ceny abonamentu za Apple Music, który 9,99 zł miesięcznie dla studentów, 19,99 zł dla pojedynczej osoby lub 29,99 zł dla rodziny (do 6 osób). 

Źródło: https://imagazine.pl/2021/05/17/apple-music-otrzyma-bezstratna-jakosc-kompresji-dla-calej-katalogu-oraz-wprowadza-spatial-audio-z-dolby-atmos/

 

Cenowo mocny cios w konkurencję. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, jeśli chodzi o jakość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Na moje oko chyba nawet więcej niż Tidal. Ale w różnych gatunkach może być różnie. 

Bawiłem się wszystkimi serwisami. Od 2016 chyba jestem w Apple Music. Mam 6 offline urządzeń na swoje konto zarejestrowanych, w tym 3 androidy :D oprócz tego żona słucha z dwóch, syn z trzech. Płace 39,99 za usługę ONE. W pakiecie jeszcze jest Apple TV - na takich samych zasadach jak Apple Music, Arcade (gry) i iCloud 200 GB.

Bawiłem się teraz Spotify premium i Tidalem hifi i podziękowałem. Z apple music biorę którekolwiek z 6 urządzeń i odpalam sobie shuffle ze wszystkich utworów offline - średnio to 10 tysięcy na urządzenie. W tidalu w ogóle nie ma takiej opcji, ręcznie muszę robić playlisty. Funkcjonalnie Tidal nie ma w ogóle podejścia. Interfejs, nawigacja, Apple Music - dużo lepsza. Stabilność, niezależnie od systemu bdb.

Wsłuchiwałem się na Shanling m6 i Pioneer xdp-100r - na tym samym utworze testowym WVB Red Apple. Rzeczywiście Tidal hifi gra lepiej. Odrobinę, jak skupiam się na maksa. W normalnym słuchaniu - nie usłyszę różnicy. A zeżre mi pamięci kilka razy tyle i nie pozwoli słuchać jak lubię shuffle from all collection. Gra niewarta świeczki dla mnie, absolutnie.

Aha na Spotify nie znalazłem jakichś utworów, które mam w testowych 30 w AppleMusic.

47 minut temu, neonlight napisał:

Jak wygląda biblioteka Apple-music, porównywalnie do konkurencji, czy bieda z nędzą? I od kiedy startują? 😗

 

 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Jak wygląda biblioteka Apple-music, porównywalnie do konkurencji, czy bieda z nędzą? I od kiedy startują? 😗

75 mln utworów i wszystko ma być w lossless. Ma wystartować w czerwcu, dokładnej daty nie podali.

 

Amazon już reaguje cenowo:

https://www.theverge.com/2021/5/17/22440058/amazon-music-hd-price-cut-apple-lossless-audio

Edytowane przez summerinparis33
Dodanie treści
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

Bawiłem się wszystkimi serwisami. Od 2016 chyba jestem w Apple Music. (...) Wsłuchiwałem się na Shanling m6 i Pioneer xdp-100r - na tym samym utworze testowym WVB Red Apple. Rzeczywiście Tidal hifi gra lepiej. Odrobinę, jak skupiam się na maksa. W normalnym słuchaniu - nie usłyszę różnicy.

Nie wiem co Apple robi z muzyką, ale stratny kodek AAC przez nich używany, gra naprawdę bardzo dobrze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Jutro ma być prezentacja Apple Music HiFi i AirPods 3, więc może też jutro już usługa będzie dostępna. 

komunikat z oficjalnej strony The next generation of sound on Apple Music is coming to subscribers June 2021 at no additional cost

źródło: https://www.apple.com/newsroom/2021/05/apple-music-announces-spatial-audio-and-lossless-audio/

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Tidal nie wyświetla żadnych informacji takich jak bitrate, kodeka odnośnie konkretnych utworów. Pomijając jakość dźwięku skąd mam wiedzieć, że faktycznie te utwory wykorzystują dolby atmos? Bo playlista tak się nazywa?

 

Nie rozumiem, czemu jakieś urządzenie nie odtwarza. Jeśli faktycznie kodek czy coś innego jest niekompatybilne to powinien wyświetlić komunikat i odtworzyć standardową wersję utworu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Fajnie, że Tidal nie wyświetla żadnych informacji takich jak bitrate, kodeka odnośnie konkretnych utworów. Pomijając jakość dźwięku skąd mam wiedzieć, że faktycznie te utwory wykorzystują dolby atmos? Bo playlista tak się nazywa?

 

Nie rozumiem, czemu jakieś urządzenie nie odtwarza. Jeśli faktycznie kodek czy coś innego jest niekompatybilne to powinien wyświetlić komunikat i odtworzyć standardową wersję utworu.

Na M2x wyświetla, na anrdoidzie nie. Widać nie mają się czym chwalić. Jest sposób, żeby się wyświetlało ale jest upierdliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw apple ogłosiło światu jaki ma gest z uwolnieniem w tej samej cenie muzyki bezstratnej, a teraz zaczyna powoli oswajać ich klientów, że za chwilę nadejdzie czas kupienia kolejnych nowych "i-urządzeń", oraz innych przejściówek, ponieważ aktualne "i-urządzenia" lossless nie obsługują. W szczególności airpodmax za około 3 tyś. Nawet po kablu...

 

"However, it turns out that even if you have Apple’s $35 Lightning-to-3.5mm cable plugged into a device that’s streaming lossless Apple Music tracks, you’re not going to hear the full audio fidelity of the source."

 

Więcej tu: https://www.theverge.com/2021/5/17/22440788/apple-airpods-max-lossless-music-explainer-spatial-audio#comments

 

Czas zatem na "i-DAC", "i-cabel", "i-DAP". Z dodatkowo płatnym etui. Jednym słowem nic nowego.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, summerinparis33 napisał:

Najpierw apple ogłosiło światu jaki ma gest z uwolnieniem w tej samej cenie muzyki bezstratnej, a teraz zaczyna powoli oswajać ich klientów, że za chwilę nadejdzie czas kupienia kolejnych nowych "i-urządzeń", oraz innych przejściówek, ponieważ aktualne "i-urządzenia" lossless nie obsługują. W szczególności airpodmax za około 3 tyś. Nawet po kablu...

 

"However, it turns out that even if you have Apple’s $35 Lightning-to-3.5mm cable plugged into a device that’s streaming lossless Apple Music tracks, you’re not going to hear the full audio fidelity of the source."

 

Więcej tu: https://www.theverge.com/2021/5/17/22440788/apple-airpods-max-lossless-music-explainer-spatial-audio#comments

 

Czas zatem na "i-DAC", "i-cabel", "i-DAP". Z dodatkowo płatnym etui. Jednym słowem nic nowego.

 

Może w tym szaleństwie jest metoda. Cytat, poniżej źródło: "W ciągu 12 minionych miesięcy wartość Apple urosła o ok. bilion dol., co oznacza wzrost w skali roku o 80,87 proc. Obecnie rynkowa kapitalizacja Apple wynosi 2,26 bln dol".

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rekordowy-rok-technologicznych-gigantow-ich-wartosc-wzrosla-o-3-4-biliona-dolarow-apple-wartosc-rynkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności