Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, westberg napisał:

 

Nie wiem, nie znam się. Facet z filmu wykazuje, że w plikach Tidala dzieją się dziwne rzeczy. I udowadnia to. Teraz piłka jest po stronie Tidala. 

Faktu, że HiFi jest stratny, nie udowodnił, albo niedokładnie oglądałem. Pokazał natomiast sposoby przetwarzania sygnału przez algorytmy MQA oraz fakt, iż Master to produkt powstały z Red Booka najczęściej, z utratą części informacji względem pierwowzoru oraz dodanymi zniekształceniami w wyniku użycia mało zaawansowanych zabiegów zmieniających częstotliwość próbkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wątku, przyznam, ale zrobiłem sobie okres próbny na tidal hi-fi, sprawdzić, czy warto płacić kolejną kontrybucję. I gdzie tam wyczytałem, że tidal wspiera od andka 6 w górę, wiec nawet pionieer xdp100r nie próbowałem ztajdalować... Aż do dziś. Mam andka 5.1.1 i tidal hifi hula. Miło mię się zrobiło aż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 20:08, manuelvetro napisał:

Nie czytałem wątku, przyznam, ale zrobiłem sobie okres próbny na tidal hi-fi, sprawdzić, czy warto płacić kolejną kontrybucję. I gdzie tam wyczytałem, że tidal wspiera od andka 6 w górę, wiec nawet pionieer xdp100r nie próbowałem ztajdalować... Aż do dziś. Mam andka 5.1.1 i tidal hifi hula. Miło mię się zrobiło aż.

Wg mnie musieli coś "odkręcić" w tidalu, że stare systemy się logują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że niczego nie odkręcali, po prostu niższe Androidy nie są aktualizowane, ale wciąż działają poprawnie. Na Pionku ostatnia działająca wersja aplikacji to u mnie 2.31.0.1010.16. Na komórce (Android 10) mam natomiast 2.40.2.1033.2254.

 

Obie aplikacje ściągane bezpośrednio ze sklepu Googla. Szczerze, to nie chce mi się odinstalowywać na Pionku Tidala i instalować go z pliku spoza repozytorium Googla, żeby sprawdzić, czy będzie działał :D

 

W kontekście zmiany właścicieli serwisu i postępującego starzenia się oprogramowania i sprzętów pozostaje otwartym pytanie, ile Tidal podziała na starszych urządzeniach. Oby jak najdłużej, bo nie chce mi się również zmieniać DAPa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal zainstalowany fabrycznie w amplitunerze Onkyo przestał działać to samo w Kann Alpha (android 9) a teraz działa na tych urządzeniach bez problemu. Nie było żadnych aktualizacji firmware, więc wrócili do starego systemu uwierzytelniania. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 23:22, side napisał:

Jestem w rodzinie, więc 10 złotych na miesiąc za Tidala mnie nie boli. Zakładajcie rodziny

Rzeczywiście dycha na miesiąc za HiFi nie zaboli. 

Miałem przez 3 miesiące darmowego i zrezygnowałem, ale teraz zaczyna mi brakować.

Chętnie założyłbym "rodzinę" Tidalową lub dołączyłbym do jakiejś. Jakby co, to na PW proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Też bym chciał zostać przygarnięty, chętnych do adopcji już trochę jest, może ktoś się zdecyduje zostać głową tej rodziny?😉

O właśnie, właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 17:22, dj1978 napisał:

Też bym chciał zostać przygarnięty, chętnych do adopcji już trochę jest, może ktoś się zdecyduje zostać głową tej rodziny?😉

 

W dniu 10.05.2021 o 06:07, deadman42 napisał:

Chętnie założyłbym "rodzinę" Tidalową lub dołączyłbym do jakiejś. Jakby co, to na PW proszę. 

Toż przecież napisałem, że mogę 

założyć. Potrzeba jeszcze 4 chętnych. Pisać na PW.

 

Edytowane przez deadman42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, deadman42 napisał:

 

Toż przecież napisałem, że mogę 

założyć. Potrzeba jeszcze 4 chętnych. Pisać na PW.

Wchodzę w to. Poszła pw.

 

Potrzeba jeszcze trzech. Może? @dj1978 @wegiel21 @tommir

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 16:52, manuelvetro napisał:

To teraz ustalcie, kto ojciec, kto matka i żeby mi tu kazirodztwa nie było!

Aż tak cool nie jestem, więc tylko jako ojciec😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina tidalowa w komplecie.

Jestem ja, mój syn i w kolejności zgłoszeń: @lobuz1 @tommir @ForeseenQuasar @espe0.

Sorry @majkel espe0 był o 2min. szybszy ,więc jakby się ktoś rozmyślił to ty i @Siles10 w rezerwie.

Wieczorem zacznę ogarniać i dam znać co i jak.😁

Edytowane przez deadman42
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deadman42 napisał:

Sorry @majkel espe0 był o 2min. szybszy ,więc jakby się ktoś rozmyślił to ty i @Siles10 w rezerwie.

No to znamy kolejne sierotki do przygarnięcia przez następną rodzinę.

 

edycja: z mojej strony nieaktualne

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest motyw na tym forum, że wiele osób podnieca się kablami za kupę siana, a słucha...z Tidala. 

 

No naprawdę, słuchałem u znajomego wczoraj podobno hiper-super skonfigurowanego Tidala przez jakiegoś Roona, sprzęt też kozacki za ok. 20kzł, kablologia hi-end, rezultat:

 

to mój Walkman z Austrian Audio zdaniem właściciela tego setu zagrał te same utwory lepiej (muzyka ripowana z płyt CD).

 

Także jak większość słucha tu przez Tidala to khm, khm.

 

U mnie w domu po walce z tym g dałem se siana, nie płacę za kolejny msc.

 

Reasumując tego Tidala to jest jak lepsze radio cyfrowe, nic więcej.

 

I tak patrząc na to z pewnej perspektywy audiofile są sterowani jak marionetki przez producentów sprzętu i dostawców usług.

 

Jest drogi sprzęt z dobrym marketingiem, często gorszy od tańszego - to kupujemy. Jest usługa streamingu, której jakość jest gorsza niż old school, czyli granie z płyt, a nawet plików uzyskanych z tych płyt, albo zakup muzy np. w HD Tracks - ale jest na to hype - kupujemy. A gdzie się podziała pasja celebrowania muzyki w naprawdę wysokiej jakości?

Edytowane przez Whooy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności