Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Czy Tidal się popsuł? Słyszę dziwne trzaski, szmery w nagraniach które dobrze znam i wcześniej ich nie słyszałem. Problem występuję na stacjonarce i DAPie...

Na pewno coś pozmieniali, bo na PCcie potrafił mi się zawieszać, ponadto niektóre albumy zaczęły mi lepiej brzmieć na MASTER zamiast HiFi, ale to może z powodu poniżej. ;) W każdym razie MQA mi cały czas nie leży, choć może nie deformuje brzmienia aż tak jak wcześniej. 

 

W kwestii - jak sobie poradziłem pod Windows 10 z powyższym przy jednoczesnej lekkiej poprawie ogólnej jakości dźwięku z PC - otwieramy dowolne okno folderu, u góry wybieramy zakładkę Widok, następnie z prawej strony rozwijamy przycisk Widok i wyskoczy ikona do kliknięcia. Tam znowu w zakładce Widok przewijamy na dół i zaznaczamy tick box "Uruchom okna eksploratora w osobnych procesach". 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Przebrnąłem przez paręnaście stron ale nie znalazłem nic co by mi pomogło więc proszę Was o pomoc. Dotyczy odtwarzacza Pioneer N-50AE/70AE i odtwarzania Tidal MQA – problemy z odtwarzaniem i wyświetlaniem poprawnych danych

Uwagi ogólne:

1.      Od lat korzystam ze Spotify ale chciałem sprawdzić jak gra Tidal. Dlatego czasami  będę się odnosić do Spotify. Aplikacja własna i obsługa jest zdecydowanie na korzyść Spotify (zarówno na PC jak na androidzie).

2.      Pomimo, że na stronie Tidal jest napisane że funkcja connect powinna działać na PC + android to ja nie mam pojęcia jak ją włączyć. W Spotify to dziecinnie proste. Dla mnie brak funkcji connect to na dłuższą metę dyskwalifikacja. Mieszkając w domu muszę mieć możliwość zmiany utworu, głośności itd. zdalnie. Część tych funkcji daje appka Pioneer i mConnect. Pod tym względem aplikacja własna Tidala jest bezużyteczna. Chyba, że ja nie wiem jak włączyć connect.

3.      Faktycznie słychać różnicę na korzyść MQA jeżeli chodzi o jakość dźwięku

4.      FLACi brzmią ciemniej a odtwarzacz zdecydowanie gra dołem

5.      Spotify (mp3) brzmi gorzej w porównaniu z Tidalem (Master + HiFi) i co ciekawe dużo gorzej niż na moim poprzednim DACu (m2tech hiface). Podobnie jak FLAC – tutaj też odtwarzacz zdecydowanie gra dołem

Sprzęt:

·         Wzmacniacz: Musical Fidelity m6si

·         Kolumny: Dali Rubicon 6

·         Kabelki: głośnikowe Ixos 105, InterConnect: Wireworld Solstice 8 (chinch)

·         Tablet MS Surface Pro

·         Stary dac: m2Tech Hiface

Problemy:

1.      Odtwarzanie za pomoca aplikacji Pioneer Remote App oraz mConnect – odtwarza MQA i FLAC ale te pierwsze zawsze tylko 44,1/16 (tak pokazuje papka + wyświetlacz)

Pytania:

1.1.Czy można coś zrobić aby wyświetlała się faktyczna prędkość?

1.2.Czy nie powinienem się przejmować tym co się wyświetla?

1.3.Jak mogę sprawdzić faktyczną prędkość

2.      Odtwarzanie z pamięci USB – odtwarza MQA i pokazuje poprawną prędkość na wyświetlaczu ale już papka wyświetla inne dane

Pytania:

2.1.Czy można coś zrobić aby wyświetlała się faktyczna prędkość w appce?

2.2.Czy nie powinienem się przejmować tym co się wyświetla w appce?

3.      Odtwarzanie z tableta jako USB DAC – niby odtwarza MQA ale na wyświetlaczu pojawia się PCM, prędkość wyświetlana w trybie Passthrough MQA wynosi zawsze tylko 44,1 niezależnie od utworu, po wyłączeniu Passthrough MQA prędkość wyświetlana wynosi zawsze 88,2 niezależnie od utworu.

Pytania:

3.1.Czy można coś zrobić aby wyświetlał się rzeczywisty typ pliku i faktyczna prędkość?

3.2.Czy nie powinienem się przejmować tym co się wyświetla?

3.3.Jak mogę sprawdzić faktyczną prędkość i typ pliku skoro aplikacja Tidal ogranicza się jedynie do informowania Hi-Fi/Master bez podawania prędkości?

3.4.Jak skonfigurować Windows aby poprawnie przesyłał sygnał do DACa?

(Pionner jest ustawiony w aplikacji Tidal jako DAC, domyślna karta systemowa jest inna., włączony tryb wyłączności)

Z góry dziękuję za rzeczową pomoc, bez oceny tego co kupiłem a czego nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, x X x napisał:

Pytanie do posiadaczy Astell&Kern AK70/AK70MKII (pewnie też starszych, ze starszą wersją interfejsu). U mnie Tidal w wersji 1.2. Nie działa gapless, oraz sterowanie słuchawek bluetooth nie wpływa na Tidala, tylko na defaultowy odtwarzacz. Też tak macie?

AK300. Tidal 1.2. Drop Panda Wireless. AptX HD. Działa np. przerzucanie utworów za pomocą sterowania słuchawką. Nie działa Pause i Play. W Tidalu LG V30 Pause i Play działa.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Szanowni,
     Odtwarzanie z tableta jako USB DAC – niby odtwarza MQA ale na wyświetlaczu pojawia się PCM, prędkość wyświetlana w trybie Passthrough MQA wynosi zawsze tylko 44,1 niezależnie od utworu, po wyłączeniu Passthrough MQA prędkość wyświetlana wynosi zawsze 88,2 niezależnie od utworu.



Każdy dźwięk czy to mp3, flac, dts czy dolby są zakodowane w strumieniu PCM. Inny rodzaj kodowania to DSD czyli SACD albo pliki dsf.

Co się tyczy plików MQA to też zastanawiałem się, czemu na moim Onkyo TX 8270 pokazuje zaledwie 44 czy 48 a czasem 96. Tak samo pokazuje mi podłączony po USB DAC SMSL m500. W programie Roon pokazana jest szczegółowa ścieżka, jaką plik MQA przechodzi i jest tam informacja w jakiej rozdzielczości dane dla dekodera MQA zostały zakodowane (linijka source) i to właśnie wyświetla mi Onkyo i m500. Ale natrafiłem też na albumy na Tidalu z parametrami wyższymi niż 192kHz.eb6b2cf71a72aa9e0f320ab77f7951e6.jpg
Jak widać na grafice, trafiają się nawet pliki MQA 16 bitowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 20:18, niebond napisał:

ad.2 Tidal connect działa z produktami 6 producentów i nie ma wśród tej 6-tki Pioneer'a

 

Ale są komputery PC i Android!

W związku z tym powinienem móc obsługiwać telefonem odtwarzacz w PC i vice versa.

A takiej opcji nie widzę albo nie umiem jej uruchomić.

screen.jpg

Edytowane przez MichOle
Dodany screen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCREEN.thumb.jpg.2f4ea254c3403c1ab85a93a216cb9823.jpg

W dniu 22.03.2021 o 07:55, majkel napisał:

W kwestii - jak sobie poradziłem pod Windows 10 z powyższym przy jednoczesnej lekkiej poprawie ogólnej jakości dźwięku z PC - otwieramy dowolne okno folderu, u góry wybieramy zakładkę Widok, następnie z prawej strony rozwijamy przycisk Widok i wyskoczy ikona do kliknięcia. Tam znowu w zakładce Widok przewijamy na dół i zaznaczamy tick box "Uruchom okna eksploratora w osobnych procesach". 

Albo ja ciężko myślę, albo coś pogmerałeś. Otwieram okno folderu, u góry wybieram zakładkę "widok" ale z prawej strony mam "Opcje" zamiast rozwinięcia przycisku widok. Po wejściu w opcje wchodzę w "zmień opcje folderów i wyszukiwania" następnie "Widok" ale nie mam tam opcji "Uruchom okna eksploratora w osobnych procesach". Jest za to "Uruchom okna folderów w osobnych procesach.  

 

Z góry dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sepicki napisał:

SCREEN.thumb.jpg.2f4ea254c3403c1ab85a93a216cb9823.jpg

Albo ja ciężko myślę, albo coś pogmerałeś. Otwieram okno folderu, u góry wybieram zakładkę "widok" ale z prawej strony mam "Opcje" zamiast rozwinięcia przycisku widok. Po wejściu w opcje wchodzę w "zmień opcje folderów i wyszukiwania" następnie "Widok" ale nie mam tam opcji "Uruchom okna eksploratora w osobnych procesach". Jest za to "Uruchom okna folderów w osobnych procesach.  

 

Z góry dzięki za wyjaśnienie.

Chodziło o to. Pisałem z pamieci.

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

W jaki sposób wieloinstancyjność explorera ma wpływ na jakość dźwięku?

To jest pytanie do Microsoftu. Ja piszę o empirii. Można to sobie przełączać w locie słuchającmuzyki i sprawdzić samemu. U mnie poprawia subiektywnie fokus źródeł pozornych. Sprzęt na i3 z 4GB RAMu. Sam tweak jest znany od 20 lat jako sposób na zmniejszenie ryzyka zawieszenia się eksploratora kosztem użycia pamieci. Możliwe, że mniej wywołań procesu przydzielającego pamięć wirtualną powoduje mniejsze opóźnienia obsługi przerwań od softu odtwarzającego muzykę. Nie widziałem kodów źródłowych, to sobie mogę gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szczurov napisał:

Nie macie ostatnio wrażenia jakby utwory na tidalu miały przesunięty balans na lewo? 

No właśnie coś w tym jest, nie tylko w tidalu. Albo tak ch jowo nagrywają ostatnio 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam takie samo wrażenie! Zacząłem się nawet zastanawiać czy to z moim prawym uchem jest cos nie tak :) Ale na CD wszystko jest w porządku, wiec słuch mam sprawny :)Czesto nawet przy niektorych utworach przesuwam pokretlo balansu na Pathosie ciut bardziej w prawą strone...

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nagrywają. Mnie dalej irytują błędy z połączeniem, server error, check internet connection itp. Utraciłem połączenie z interetem na 3 sekundy łącząc się z VPN, to już apka nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Co prawda kontynuuje odtwarzanie, ale z przerwą i irytującym komunikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności