Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

I na hifi i na premium w tidalu możesz mieć 3 urządzenia offline. Jeśli chodzi o jakość, to wszędzie, gdzie porównywali, wychodziło, że tidal dzięki aac 320 kb oferuje najlepszy dźwięk.

To jest poważny argument za tidalem :)

Skąd info? /ilośc urządzeń?/

 

Teraz mam tidal hifi, wcześniej miałem premium (wprawdzie jeszcze jako WIMP) i było tak samo.

Z resztą - korzystam symultanicznie z obu programów - Tidala używam do słuchania offline, kiedy biegam albo spaceruję z psem i jakość ma mniejsze znaczenie a bardziej szanuję miejsce na karcie, a z kolei w WIMPIE słucham sobie online na pełne otwarcie wieczorem w łóżku (często tych samych rzeczy, które w Tidalu mam ściągnięte w niższej jakości)

Jak tak teraz pomyślę, to rzeczywiście - 100% pewności nie mam, bo faktycznie - ostatni raz premium miałem ponad rok temu, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby w tej materii coś się zmieniło.

Oprócz mnie Tidala offline ma w telefonie moja żona i również podpięty jest do tabletu przy łóżeczku mojej córeczki - łatwiej mi wybierać wtedy muzykę dla niej na dzień i do spania.

No a poza tym jeszcze przez daphile w pokoju dziennym (online oczywiście).

Chłopie ale ja mam ogromną kolekcję płyt CD.

Takie rozwiązanie mi po prostu bardziej pasuje.

Jestem przekonany, że klienci, którzy kupiliby sobie rapture-Twojej-koncepcji-bez-Twojego-zysku też rekrutowaliby się spośród ludzi, którzy już nie jeden wzmacniacz mają w domu.

OK - zamknijmy ten offtop - bo ugrzęźniemy :)

Jako argument za Tidalem (nie wiem dlaczego nie wprowadzili tego do Wimpa swoją drogą) podam jeszcze próbę aktywnego wpływania na odłuchiwanie (a co za tym idzie - dzielenie się kasą z wpływu) młodych (tidal discovery) i już trochę mniej młodych, ale wciąż głodnych (tidal rising) artystów. Nie wiem, czy z dobrym skutkiem, ale cieszy choć, że ktoś pomyślał o muzykach, których nikt tak ot nie wyszuka, bo ich nie zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka dni słuchania i żadnych nieprzyjemnych niespodzianek ze strony aplikacji Tidala nie uświadczyłem. Flaczki już się nie przycinają, nie zawieszają, a zmiana utworów następuje nadzwyczaj sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam mały problem ze skorzystaniem z 3-miesięcznej promocji na Tidal.

Wchodzę w link z maila, który otrzymałem, wpisuję swojego miala i zamiast przejść do następnego kroku, zostaję na tej samej stronie z taką informacją: "Username already registered."

Muszę usunąć konto w Wimp, czy może powinienem podać innego maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to promocja, ale zwykle są dla nowych klientów, więc jeśli już zarejestrowany, to nie nowy. Podaj nowy adres i juz

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka promocja (wklejam treść maila, jaki otrzymałem):

CHCESZ WYPRÓBOWAĆ TIDAL ZA DARMO?

Jako aktywny użytkownik WiMP masz możliwość korzystania z zalet nowego muzycznego serwisu streamingowego TIDAL. A jako były klient WiMP, tego lata możesz przetestować TIDAL za darmo. TIDAL jest taki sam, jak WiMP, tylko nowy i lepszy! Kliknij tutaj i rozpocznij swoją SUBSKRYPCJĘ TIDAL, aby cieszyć się muzyką za darmo przez 3 miesiące!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierając ten tekst na czynniki proste wychodzi mi, że możliwości są dwie:

1) jako aktywny użytkownik wimpa (czyli płacący) - masz możliwość migrować do Tidala na tych samych warunkach, które masz w Wimpie

lub

2) jako były (nieaktywny) użytkownik WIMPA możesz się stać darmowym użytkownikiem Tidala przez 3 miesiące

albo 1 albo 2

czyli jeśli jesteś aktywny i płacisz, to nie dostaniesz 3 miesięcy gratis

cnd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też zawsze zakładałem nowe konto

A z tymi playlistami jakoś sobie radziłem.

Nie dokładnie pamiętam jak, ale jakoś przez webową aplikację można te playlisty importować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tidala - to moja playlista 999 utworow na taczce 5 świruje non stop, kilkadziesiat utworow mi w kółko puszcza, ****ica mnie zalewa. Taka sama playlista z Wimpa na taczce 4 - identyczna - gra jak należy.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemów - kilka list o takich rozmiarach i słucham wymiennie - raz z wimpa raz z tidala (swoją drogą, obsługa list w tidalu jest tragiczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich problemów - kilka list o takich rozmiarach i słucham wymiennie - raz z wimpa raz z tidala (swoją drogą, obsługa list w tidalu jest tragiczna)

Z kompa nie mam problemów, z taczki 5 tylko (tu mam tidal) , z taczki 4 (tu Wimp) jest git

- nowa dla mnie sytuacja, dzis odkryta :(

A playlisty tidal z IPad mini i z touch5 faktycznie, zanim utwór zagra... to albo nie ten zagra, co kliknięty, albo za późno, zwiecha.

 

Z miniaka już puszczam Wimp, bo prościej, ale w taczce 5 mam już 30 giga muzy offline i teraz to wszystko szlak trafi, jak bym chcialmdo Wimp migrować... I znowu ściąganie, ******ole,nie jade.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, tam są dwie opcje... Czyli na to wychodzi, że muszę najpierw całkowicie usunąć konto w Wimp, co wymaga skontaktowania się z supportem portalu Wimp i dopiero będę mógł założyć "nowe" konto w Tidalu.

Pozostaje pytanie, czy będę mógł użyć tego samego maila i karty do płatności, które wcześniej podawałem w Wimpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, tam są dwie opcje... Czyli na to wychodzi, że muszę najpierw całkowicie usunąć konto w Wimp, co wymaga skontaktowania się z supportem portalu Wimp i dopiero będę mógł założyć "nowe" konto w Tidalu.

Pozostaje pytanie, czy będę mógł użyć tego samego maila i karty do płatności, które wcześniej podawałem w Wimpie?

Tak, ja tak robiłem.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że rozwój wersji taczkowej idzie drogą równoległą do androidowej. Początki tidala od strony technicznej były strasznie zniechęcające - zatykanie, przerwy przy jakiejkolwiek transmisji danych, przeskakiwanie o kilka utworów. Stopniowo jednak rodzi się z tego jako tako sensowna aplikacja (cały czas mówię o stronie technicznej - bo ideowo, to jednak strasznie się zamerykanizowało i wimp jakoś tak bardziej mi pasował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pojawiły się plotki jakoby Samsung miał przejąć Tidal. Ma to sens, po pierwsze, Apple Ma swój konkurencyjny serwis, po drugie Jay-Z chyba sobie średnio radzi.

Średnio? Jak jest jakiś dupny koncert live to nic nie działa w takim pipidówku jak Europa Środkowa, zwana często wschodnią.

Brakuje tego co było w Wimpie, czyli zestawień ocen nowych albumów z różnych serwisów, dobre playlisty redakcyjne to jakieś pojedyncze strzały w zalewie szajsu. Zresztą pojęcie redakcji, wydawcy, edytora to raczej z Tidalem mi się nie kojarzy. Aż się prosi żeby to uruchomić.

Jak nie postawią wydajnych serwerów to teledyski full hd i koncert na żywo to chyba tylko jay-z z kumplami będzie oglądał.

No i leży niewykorzystany potencjał social media, playlisty userów, podgląd znajomych, wyrywanie lasek na Tidalu powinni zdecydowanie poprawić...

Niech to Samsung bierze i rozrusza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio? Jak jest jakiś dupny koncert live to nic nie działa w takim pipidówku jak Europa Środkowa, zwana często wschodnią.

Brakuje tego co było w Wimpie, czyli zestawień ocen nowych albumów z różnych serwisów, dobre playlisty redakcyjne to jakieś pojedyncze strzały w zalewie szajsu. Zresztą pojęcie redakcji, wydawcy, edytora to raczej z Tidalem mi się nie kojarzy. Aż się prosi żeby to uruchomić.

Jak nie postawią wydajnych serwerów to teledyski full hd i koncert na żywo to chyba tylko jay-z z kumplami będzie oglądał.

No i leży niewykorzystany potencjał social media, playlisty userów, podgląd znajomych, wyrywanie lasek na Tidalu powinni zdecydowanie poprawić...

Niech to Samsung bierze i rozrusza.

 

No dobra, poza jakością dźwięku nic się tam nie zgadza. Szczególnie wyrywanie lasek.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności