Jump to content
all999

Tidal

Recommended Posts

Wiem, że w przeciwieństwie do spotify, na tidalu są też materiały wideo. Dużo ich jest? Chodzi mi głównie o koncerty, ewentualnie teledyski i czy jest to jakość wyższa, niż na youtube'ie?

48 minut temu, audionanik napisał:

Dzięki

Bardzo proszę.:P

3 godziny temu, greg_jg napisał:

Wiem, że w przeciwieństwie do spotify, na tidalu są też materiały wideo. Dużo ich jest? Chodzi mi głównie o koncerty, ewentualnie teledyski i czy jest to jakość wyższa, niż na youtube'ie?

Pewnie zależy od artysty ,ale raczej traktował bym to jako ciekawostkę/dodatek. Kliknąłem kilku moich ulubionych wykonawców i np jest 10 klipów/teledysków Gilmour'a ,ani jednego w karcie Billy Cobham'a ,30 klipów Iron Maiden.

• Thanks 1

3 minutes ago, marek_m said:

Tidal wciąga :D 

i pożera karty pamięci (offline) :( 

Mam wobec tego pytanie, czy Sandisk 400GB Ultra microSDXC Class 10 Memory Card (100MB/sec) będzie OK ?

Info na temat alternatywnych kart / źródeł mile widziane :) 

jak do jakiegoś DAPa to będzie OK. Sprawdź czy obsługuje tę wielkość.

Szybszej nie potrzebujesz.

• Thanks 1

39 minut temu, marek_m napisał:

Mam wobec tego pytanie, czy Sandisk 400GB Ultra microSDXC Class 10 Memory Card (100MB/sec) będzie OK ?

Kilku użytkowników tego forum poleca karty Samsunga ☺️

Ja używam takiej o pojemności 200GB i nigdy nie miałem z nimi problemu. Właściwie z żadnym Sandiskiem nie miałem dotąd problemu. Z kartami Samsunga nie miałem do czynienia.

Warunek konieczny to zakup oryginalnej. Co wcale nie jest takie oczywiste czasami. Pełny blister, żaden refurb czy jakieś bez opakowań itp.

Ja zawsze miałem Sandiski, teraz kupię Samsunga 😎

Gdzie w Tidalu ustawia się folder offline?

7 minut temu, chico99 napisał:

Gdzie w Tidalu ustawia się folder offline?

Ustawienia -> Zakładka "Treść" ->  "Miejsce pobierania". Nie możesz jednak wybrać folderu, wskazujesz tylko pamięć wewnętrzną albo kartę pamięci. Pliki zapisywane są w folderze z aplikacją, możesz to sprawdzić lepszym eksploratorem plików, zobaczysz dużo zaszyfrowanych danych :) 

• Thanks 1

7 minut temu, Najner napisał:

Ustawienia -> Zakładka "Treść" ->  "Miejsce pobierania". Nie możesz jednak wybrać folderu, wskazujesz tylko pamięć wewnętrzną albo kartę pamięci. Pliki zapisywane są w folderze z aplikacją, możesz to sprawdzić lepszym eksploratorem plików, zobaczysz dużo zaszyfrowanych danych :) 

I gitara. Ogarnięte.:) Dzięki.

Nagroda później, bo się wypstrykałem.

Próbował ktos podobnych serwisów jak Tidal, np Deezer z jakością dźwięku Hi-Fi ale bez MQA, szukam jakiejś alternatywy, ponieważ nie mam daca, ze wsparciem mqa, no chyba, że szkoda zachodu.

Nie potrzebujesz wsparcia dla mqa - wybierasz jakość hifi (przy download i streamingu)  ja wolę hifi od MQA, ale ja truskawki cukrem posypuję...

• Like 1

Godzinę temu, pawel890 napisał:

ponieważ nie mam daca, ze wsparciem mqa

Nie trzeba mieć daca ze wsparciem; wystarczy w ustawieniach tidalka wyłączyć passthrough mqa a tidal sam będzie dekodował płyty mqa.

Edited by audionanik

9 hours ago, audionanik said:

Nie trzeba mieć daca ze wsparciem; wystarczy w ustawieniach tidalka wyłączyć passthrough mqa a tidal sam będzie dekodował płyty mqa.

Jak się ma w10, bo na linuksa nadal nie ma apki 😕

Tak jakoś zmieniłem konto na Tidalu...

Czy można z poprzedniego wyeksportować listy i ulubiona muzykę?

W ramach jednego konta można żonglować  listami wszystkich autoryzowanych urządzeń.

Z innego konta raczej nie.

6 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Tidal 90 dni za darmo dla nowych kont. Z okazji nowej płyty Prince.

Jeszcze tylko dodam, że wymagane jest podanie danych karty debetowej/kredytowej, żeby promocję aktywować 😃

2 minuty temu, Leanns napisał:

Jeszcze tylko dodam, że wymagane jest podanie danych karty debetowej/kredytowej, żeby promocję aktywować 😃

Albo konto PayPal. Tym razem się skusiłem.