Jump to content

Recommended Posts

A to nie przepisy unijne wymusiły, że masz mieć dostęp do zawartości swojego kraju w granicach UE? Przez to np. Iple miały stać się dostępne poza Polską. Piszę o katalogu Netflixa oczywiście.

Z drugiej strony poprzez VPN mam możliwość przeglądania katalogu USA (gorzej z odtworzeniem ich zawartości), ale cóż, tam przepisy unijne nie sięgają.

• Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Janusz

Długo się broniłem, nie wiedzieć czemu, przed serwisami streamingowymi. Dziś rano, znajomy mi dał login na Tidal HIFI i tak mnie wciągło, że do pracy się spóźniłem. Super zabawka nawet dla ta

Posted Images

Tak, ale masz dostęp do zawartości kraju w którym wystartowałeś usługę czyli jak kolega ma turecki Tidal to obojętne gdzie będzie słuchał to ma to co dostępne w Turcji. 

3 minuty temu, disaster3 napisał:

W końcu master na komórki z iOS ;)

U mnie jeszcze nie ma aktualizacji, ostatnia była 03.03. Ale jeśli faktycznie będzie dostępny master to rewelacyjna wiadomość.

Tak, ale masz dostęp do zawartości kraju w którym wystartowałeś usługę czyli jak kolega ma turecki Tidal to obojętne gdzie będzie słuchał to ma to co dostępne w Turcji. 
Nie chcę zapeszac ale patrząc na cenzurę w Turcji to katalog może być mocno okrojony.
U mnie jeszcze nie ma aktualizacji, ostatnia była 03.03. Ale jeśli faktycznie będzie dostępny master to rewelacyjna wiadomość.

U mnie jest zarówno na iPhonie jak i iPadzie.
22 minuty temu, Nicodem napisał:
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Nie chcę zapeszac ale patrząc na cenzurę w Turcji to katalog może być mocno okrojony.

Szczerze mówiąc też tak się nad tym zastanawiam,chyba trzeba będzie emigrować do Argentyny.

No to chyba już taki los Polaka emigranta😉

Edited by maik76
  • Haha 1

W końcu ... pojawił się Master dla iOS. Co ciekawe w moim przypadku pojawił się po zaktualizowaniu do iOS 12.1.4
4 minuty temu, D7D napisał:

W końcu ... pojawił się Master dla iOS. Co ciekawe w moim przypadku pojawił się po zaktualizowaniu do iOS 12.1.4

Jaka jest aktualna wersja apki na tel?

U mnie 2.6.6 build: 1768

18 minut temu, Palpatine napisał:

Jaka jest aktualna wersja apki na tel?

U mnie 2.6.6 build: 1768

2.7.0, builda nie pamiętam

• Like 1
  • Thanks 1
31 minut temu, tommir napisał:

2.7.0, builda nie pamiętam

Ok. Zaktualizowało się w końcu. W sumie odkąd jest MQA w tel i będzie działać choćby tak dobrze jak w Dragonfly Red to tel może stać się moim źródłem dla iem. No ale na testy przyjdzie dopiero czas.

Czy jest możliwość "odczytania" w jakiej jakości jest płyta dostępna offline (downloaded) ?

Zmieniłem abonament z Premium na HiFi i muszę ponownie zgrać płyty. Jest tego trochę i mam wrażenie, że niektóre zgrywam kilkukrotnie, a innych wcale.

Grajek to iPhone 8.

Edited by marek_m

Jeśli podczas odtwarzania płyty HIFI jest podświetlone na niebiesko, album jest w jakości FLAC 16/44.1, jeśli nie jest podświetlone, mamy do czynienia z plikiem AAC 96 bądź 320 kbps. Gdy jest to MQA, HIFI zamienia się na żółty napis MASTER.

Bardziej szczegółowe informacje podaje USB Audio Player.

• Like 1

Dzięki. Trochę to kłopotliwe - trzeba odpalić płytę.

Chyba usunę wszystko i zacznę od nowa. Tym bardziej, że dla płyt w jakości HiFi na iPhonie nie mam zbyt wiele miejsca (max. 25 GB).

Zazwyczaj większość albumów jest w jakości HIFI, aczkolwiek zdarzają się takie, które mają niższą jakość czyli AAC 320 a nawet tylko 96 kbps. Albumy Master mają malutką flagę "M" obok tytułu płyty pod miniaturkami okładek (tak samo jak są oznaczone albumy z brzydkimi wyrazami "E").

OK, zacznę od ściągnięcia tego co chcę i pomieszczę, a następnie "wyłapię" te płyty, które nie są HiFi i ewentualnie podmienię (zbiór "pożądanych" jest dużo większy od zbioru "możliwych", więc nie będzie problemu).

Wygospodarowałem 35 GB na "offline content" w standardzie HiFi.

Jest OK ☺️

Jeszcze jedno pytanie (już ostatnie) 😏

Kiedy odtwarzam utwory na telefonie jest napis HiFi podświetlony na niebiesko - tak jak pisał Joseph_k78,  natomiast kiedy odtwarzam te same pliki za pośrednictwem aplikacji MusicCast (Yamaha R-N803D) widnieje napis "FLAC - 44,1 kHz"

Czy to jest OK ?

Innymi słowy, czy w tym wypadku jakość jest również "HiFi" ?

Edited by marek_m

Jeszcze jedno pytanie (już ostatnie)    Kiedy odtwarzam utwory na telefonie jest napis HiFi podświetlony na niebiesko - tak jak pisał Joseph_k78,  natomiast kiedy odtwarzam te same pliki za pośrednictwem aplikacji MusicCast (Yamaha R-N803D) widnieje napis "FLAC - 44,1 kHz"

Czy to jest OK ?

Innymi słowy, czy w tym wypadku jakość jest również "HiFi" ?

Tak. Jakość HIFI to FLAC 16 bitów 44.1 kHz. Jakość Masters to pliki 24 bitowe MQA. Jak jest taki plik zbudowany i dekodowany też było poruszane (głównie chodzi o kwestię, dlaczego jeden sprzęt dekoduje 192 kHz a inny "tylko" 96).

Dzisiaj przypadkiem będąc na stronie MQA wyczytałem, że mój ampli Onkyo TX-8270 dołączył do urządzeń ze wsparciem dla MQA. Jestem zaskoczony, bo producent raczej tego nie obiecywał. Do tej pory ampli dekodował te pliki jako FLAC 24/44.1(48). Teraz jest już logo MQA, ale tylko 48 kHz. Dlaczego nie 96? I ma pewne problemy z wczytaniem kolejnych numerów z albumu. Chyba muszę zrobić amplitunerowi soft reset.

ecc2db02675f973640ee3e7cd86cddb6.jpg

Reset nic nie pomógł. Dalej wyskakuje info o błędzie, dopiero po kilku sekundach następny utwór jest odtwarzany.

Muszę zobaczyć, czy problem z wczytywaniem kolejnych utworów dotyczy też zwykłych plików FLAC HIFI.f841549391ea9bd45a142be0ab9cffb6.jpg

Amplituner zaczął odtwarzać bez błędów, kolejne utwory wczytują się zawczasu, gapless działa. Ale z tym próbkowaniem to dziwna sprawa. Sprawdziłem ponad 10 różnych albumów, cztery z nich mają parametr 96 kHz, ale pozostałe mają taką częstotliwość jak plik wejściowy (44.1 albo 48).

Wielkie dzięki :)

Mam jednak kolejne pytanie. Mianowicie czy jest "nakładka" na Tidala w Androidzie (tablet), która pozwoliłaby skrolować duże okładki płyt a nie malutkie z opisami z boku ?

Byłoby też super, gdyby to chciało działać w "landscape".

Chodzi o tablet, który wożę w samochodzie - obecnie mało co widzę i wybieram płyty "losowo" :( 

Raczej wątpię, by była taka nakładka. Mam tablet Shield nVdii i tam jest tryb landscape, ale rzeczywiście wyświetla małe okładki albumów z tytułami z boku.

A to albumy w aplikacji USB Audio Player (Tidal tylko online) na tablecie.8a6d963c25bb3ee031caa2667f9c395f.jpg

A to widok albumów Tidala (także jedynie online) w apce Bubble UPnP. Kolor tła można zmienić. Bubble nie obsługuje MQA.

c2395e9685e0fb9445149e8fb0a3424f.jpg