Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zainstalowałem nową aplikację Tidala na PC i jestem zadowolony - jest jeszcze lepiej zaprojektowana :)

Żadnego pogorszenia dźwięku nie zauważyłem względem tego co było wcześniej a uważam, że mam złote uszy jak i tor. B)

W Tidal Hi-Fi nie widzę różnicy między Audio CD a MQA. W cenie Hi-Fi Masters to zawsze szansa na więcej planktonu w utworze i jeśli tylko mogę wybrać album z [M] to zawsze to robię.

Moim świętym zdaniem Spotyfy HQ nie ma startu do Hi-Fi w Tidalu i słychać to na dobrym torze. Jedynym wyjątkiem jest słuchanie w głośnym otoczeniu lub jako portable ze smartfona. Kompresja w Spotyfy odpowiada rozdzielczością MP3-ce  320kb/s , natomiast jakość Tidala w HiFi to 1411 kb/s a w Master MQA między 2500-4500 kb/s

 

Mam Xiaomi Note 4X i słuchawki Mi In-Ear Pro HD i mogę powiedzieć z ręką na sercu, że nie słychać różnicy między Spotyfy a Tidalem Hi-Fi. Na moim sprzęcie stacjonarnym jest za to kolosalna i słuchanie Spotyfy jest w większości przypadków bardzo bolesna względem Audio CD i Tidalem Hi-Res.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, mykupyku said:

Tidal od wielu miesięcy nie płaci wytwórniom/wykonawcom, to nie dziwota że albumy znikają.

 

Pogorszenia nie zauważyłem.

 

Ale jak ktoś ich nie kupi lub nie doinwestuje, to będzie lipa. Raczej nie znikną, bo przed tym biznesem nie ma odwrotu, stream to przyszłość dysyrybucji muzyki.

 

Spotify mimo dużych strat zainkasował mnóstwo gotówki z akcji, bo inwestorzy liczą na rozwój rynku muzyki w streamingu.

dokładnie, to strategia eliminacji nośników fizycznych tylko zapomnieli o czarnych płytach - ale to margines rynku

Pompują $ długofalowo - ale sobie odbiją jak tylko oni zostaną ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tylko streaming nie zostanie. Co mądrzejsi ludzie chcą coś kupić i posiadać, choćby w plikach na dysku, zamiast polegać na streamowaniu muzyki. Bo Ruskie światłowód przetną i koniec muzyki. Albo rapersowi się przestaną zera zgadzać na koncie i albumy znikną, czy sq spadnie.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Setmag napisał:

Kompresja w Spotyfy odpowiada rozdzielczością MP3-ce  320kb/s

Zawsze czytałem, że Vorbis jest nowszym i lepszym kodekiem niż mp3, więc nie byłbym pewien czy "odpowiada".

 

21 godzin temu, Setmag napisał:

natomiast jakość Tidala w HiFi to 1411 kb/s

Moim zdaniem to nie jest prawidłowe porównanie. 320 kbps to jest to co Spotify fizycznie przesyła po kablu, więc to powinno być porównane do tego co Tidal fizycznie przesyła po kablu, czyli pewnie ~900 kbps (powiedzmy, że to średnia kompresja FLACa).

Edytowane przez danadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danadam napisał:

Zawsze czytałem, że Vorbis jest nowszym i lepszym kodekiem niż mp3, więc nie byłbym pewien czy "odpowiada".

 

Moim zdaniem to nie jest prawidłowe porównanie. 320 kbps to jest to co Spotify fizycznie przesyła po kablu, więc to powinno być porównane do tego co Tidal fizycznie przesyła po kablu, czyli pewnie ~900 kbps (powiedzmy, że to średnia kompresja FLACa).

 

To już nie ma specjalnego znaczenia - lossless to lossless. WAV to 1411 kbps, FLAC zazwyczaj pewnie poniżej 1000kbps, ale skoro jest bezstratny to jakość powinna być ta sama.

Także czy porównujemy 320 kbps do 1000 kbps, czy do 1411 kbps czy do 15000 kbps, to ciągle jest to to samo porównanie. Jakość CD jest graniczną jakością percepcji ludzkiego ucha, a FLAC jest bezstratnym formatem rippowania CD - nie ma żadnej lepszej jakości (choć być może DSD jest lepszym formatem i może brzmieć lepiej).

Wszystko "lepszej jakości" niż FLAC 16/44.1 to jedna wielka ściema, a jak jest różnica to wynika z innego masteringu czy innego źródła plików. Podobnie pewnie MQA - jedna wielka ściema jeżeli chodzi o lepszą jakość, ale być może to lepszy format do streamingu.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, awayeah napisał:

 

To już nie ma specjalnego znaczenia - lossless to lossless. WAV to 1411 kbps, FLAC zazwyczaj pewnie poniżej 1000kbps, ale skoro jest bezstratny to jakość powinna być ta sama.

 

Poziom kbps flaca to oznaczenie ile udalo sie skompresowac, tyle ze ten bezstratny flac podczas odtwarzania ulega dekompresji i znowu ma tyle samo kbps co oryginalny wav. Oszczedzamy miejsce do przechowywania plikow ale potrzebujemy wiecej mocy obliczeniowej do jego odtwrorzenia.

 

Kompresja stratna taka jak mp3 i na platformach streamingowych kasuje czesc informacji ktore teoretycznie sa nieslyszalne i nie wracaja one na miejsce podczas odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Tidalem na jednym z komputerów. Po ostatnim poważniejszym "updejcie" wylogowało mnie z konta i od tamtej pory nie mogę się zalogować.

Wpisuję usera, klikam "dalej" i nic -  czekałem kilka minut i nie pojawiło się pole do wpisania hasła.

Oczywiście prób było wiele, inne loginy też sprawdzałem i po prostu dalej nie przechodzi.

Ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie dzieje, tylko znaczek Tidala na przycisku który kliknąłem "pracuje".

Ad-munchera czy innego blokowacza captcha nie mam zainstalowanego na tym kompie, jedynie w przeglądarce jako plugin, ale to nie powinno mieć wpływu na Tidala, który jest osobną apką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Perul napisał:

U mnie nic się nie dzieje, tylko znaczek Tidala na przycisku który kliknąłem "pracuje".

Ad-munchera czy innego blokowacza captcha nie mam zainstalowanego na tym kompie, jedynie w przeglądarce jako plugin, ale to nie powinno mieć wpływu na Tidala, który jest osobną apką.

A sprawdź przez przeglądarkę czy pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul  co do plugina spróbuj logowania na innej przeglądarce. Ja mam kilka serwisów gdzie poprawnie loguje pod chrome, a pod firefox już niekoniecznie (i na odwrót), a czasem to zostaje logowanie w IE. Jeśli zaś chodzi o apkę to może coś utyka na firewallu - przejrzyj logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

A sprawdź przez przeglądarkę czy pójdzie?

Na przeglądarce nie ma problemu, właśnie się zalogowałem.

 

Na apce w dalszym ciągu brak przejścia dalej, a zależy mi na niej, bo defaultowe wyjście z kompa mam przez integrę na głośniki, a DAC (tylko do muzyki), własnie w apce Tidala skonfigurowany.

11 godzin temu, sn4ke napisał:

... Jeśli zaś chodzi o apkę to może coś utyka na firewallu - przejrzyj logi.

Całkowicie wyłączyłem firewall i nadal bez zmian :(

 

Ewidentnie coś w ustawieniach apki jest nie teges. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, ale to też nie pomogło.

 

Znacie jakiś program, który odinstaluje łącznie ze "śmieciami"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie działa na zasadzie, że najskuteczniejsze odinstalowanie jest wtedy jak uninstaller siedzi od początku i rejestruję też każdą instalację, a nie korzysta jedynie ze zbioru reguł? Można też poczyścić ręcznie - po odinstalowaniu wywalić temp i wyczyścić wszystkie pozostałe katalogi programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności