Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się pozmieniało. Ja mam Masters w zakładce wyboru jakości w ustawieniach i faktycznie wyświetla Masters, zamiast HiFi.

 

Mój dac to integra.

 

 

 

Bez tytułu2.jpg

 

Bez tytułu1.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest bzdura. Co z tego, że pokazuje mi Master, skoro moja karta nie obsługuje 24 bitów? Poza tym przy wstępnym pomiarze, zmiana tego samego albumu pomiędzy hifi a Master nie zmienia ilości pobranych danych.

 

Master dla wszystkich!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

No ale to jest bzdura. Co z tego, że pokazuje mi Master, skoro moja karta nie obsługuje 24 bitów? Poza tym przy wstępnym pomiarze, zmiana tego samego albumu pomiędzy hifi a Master nie zmienia ilości pobranych danych.

 

Master dla wszystkich!

 

 

Jak to jest MQA to chyba ilość pobieranych danych nie będzie się jakoś różniła od FLAC 16/44.1... To jest takie udawane 24/96 z tego co kojarzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, all999 said:

No ale to jest bzdura. Co z tego, że pokazuje mi Master, skoro moja karta nie obsługuje 24 bitów? Poza tym przy wstępnym pomiarze, zmiana tego samego albumu pomiędzy hifi a Master nie zmienia ilości pobranych danych.

 

Master dla wszystkich!

 

 

wyczyść cache i dokładnie sprawdź ilości, będzie czarno na białym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyść cache i dokładnie sprawdź ilości, będzie czarno na białym 

Sprawdzałem album, którego nigdy wcześniej nie słuchałem na swoim komputerze.
Jak to jest MQA to chyba ilość pobieranych danych nie będzie się jakoś różniła od FLAC 16/44.1... To jest takie udawane 24/96 z tego co kojarzę 

Czyli w paczce odpowiadającej objętościowo 16/44 dostaję muzykę w 24/96? To po co aktualizacje firmware daców, skoro moja Integra robi to bez problemu? W takim razie MQA w aplikacji mobilnej to tylko kwestia czasu.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii mqa masz plik wielkosci odpowiadajacej 16/44 ale tam niby sa jakies dodatkowe informacje dzieki ktorym soft tidalowy czy tam inny odtwarzacz ktorym o mqa odtwarzasz wysyla do Twojego daca bez specjalnej obslugi mqa dzwiek ktory ma byc wedle tworcow nie do odroznienia od normalnego 24/96. Natomiast jesli masz daca z obsluga sprzetowa mqa to dac "odpakowuje" ten sam plik nawet do 32/384.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Można powiedzieć, że MQA "pakuje" (konwertuje) wyższe częstotliwości oraz dane o pliku do tych niższych za pomocą specjalnego kodeka i przesyła ukrytą informację jak urządzenie odbierające sygnał ma te dane (częstotliwości wyższe) odpakować. Odkodować ten sygnał potrafią tylko nieliczne jak narazie DAC-i oraz aplikacja descopowa Tital.  Co ciekawe, jak np. Mojo, który nie obsługuje MQA ustawimy w opcjach jako Redender device to Mojo "przepuszcza" sygnał MQA bez ingerencji (chyba) i na wyjściu mamy pliki w wyższej częstotliwości. Jak ustawimy jako Decoder device, to niestety obcina do 44kHz. 

Co do jakości dźwięku, to coś jest na rzeczy. Odnoszę takie wrażenie, że MQA ingeruje w dynamikę utworu, podbijając niektóre częstotliwości. Ale czy jest to wierne temu, jak głosi slogan reklamowy, że muzyka ma być bliższa temu, czego chciał jej twórca w studiu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównujesz plik zripowany z CD? Bo ja słuchałem tych samych płyt z Tidala w wersji "normalnej" i MQA. I jest różnie. Nie mówię, że MQA jest lepsze/gorsze, ale inaczej to brzmi. Mnie to przypomina bardziej "majstrowanie" przy pliku z "głośnością" (dynamiką). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/8/2017 o 14:25, awayeah napisał:

Jak to jest MQA to chyba ilość pobieranych danych nie będzie się jakoś różniła od FLAC 16/44.1

 

Dnia 10/8/2017 o 14:38, all999 napisał:

Czyli w paczce odpowiadającej objętościowo 16/44 dostaję muzykę w 24/96?

 

Dnia 10/8/2017 o 16:39, Spawn napisał:

W teorii mqa masz plik wielkosci odpowiadajacej 16/44 ale tam niby sa jakies dodatkowe informacje

 

Hm... Wszędzie piszą, że strumień mqa z tidala to 24/44 (albo 48).

 

 

20 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Co ciekawe, jak np. Mojo, który nie obsługuje MQA ustawimy w opcjach jako Redender device to Mojo "przepuszcza" sygnał MQA bez ingerencji (chyba) i na wyjściu mamy pliki w wyższej częstotliwości. Jak ustawimy jako Decoder device, to niestety obcina do 44kHz.

Chyba trochę na odwrót. Jak ustawisz w aplikacji "decoder", to aplikacja przepuszcza 24/44 bez ingerencji, a DAC jak ma pełną obsługę mqa (czyli jest dekoderem, np. Mytek) to sobie odpakowuje. Jak nie ma, to odtwarza 44.

Natomiast jak w aplikacji ustawisz "renderer", to aplikacja odpakowuje do 24/88 i to przesyła do DACa. DAC, jeśli obsługuje mqa (czyli jest rendererem, np. Dragonfly), może to upsamplować do 176 (chociaż tu nie jestem pewien czy akurat Dragonfly to potrafi) albo tylko zastosować jakiś filtr, w zależności od tego czy materiał źródłowy to był 176 czy 88. Jeśli DAC nie obsługuje mqa to po prostu odtwarza 88, które dostał z aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w windowsie w ustawieniach urządzeniami audio jest prosty VU-metr na początek wystarczy porównać poziomy 

fajny był w mikserze vol ale już nie ma :/

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 16/44 i mqa pochodzą z tego samego mastera to różnice w dynamice będą minimalne:

On porównuje mqa z plikami wysokiej rozdzielczości, ale że konwersja do 16/44 nie zmienia dynamiki (co każdy może sobie sam sprawdzić), więc wyniki (DR, Avg RMS) będą takie same.

Edytowane przez danadam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danadam napisał:

Jeśli 16/44 i mqa pochodzą z tego samego mastera to różnice w dynamice będą minimalne:

On porównuje mqa z plikami wysokiej rozdzielczości, ale że konwersja do 16/44 nie zmienia dynamiki (co każdy może sobie sam sprawdzić), więc wyniki (DR, Avg RMS) będą takie same.

 

Bardzo fajny blog z fajnymi wnioskami.

 

Miedzy Mqa softowym vs hardwarowym nie ma prawie zadnej roznicy, nawet w pomiarach.

 

MQA niby robi to co powinno tylko co z tego skoro ciezko uslyszec roznice z czym sie zgadzam bo ja otwarcie przyznaje ze nie slysze roznicy miedzy 16/44 a 24/192 przy tym samym masteringu. Czasami hiresowe plyty maja innego mastera i wtedy to wyraznie slychac.

 

Najbardziej spodobala mi sie wzmianka ze na digitaltrends jaraja sie ze w koncu uslyszymy madonna like a virign w hiresie tak jak madonna slyszala nagrywajac to, problem tylko w tym ze ten master ma jedynie 14/44 wiec jest nawet ponizej jakosci zwyklej plyty cd ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

MQA niby robi to co powinno tylko co z tego skoro ciezko uslyszec roznice z czym sie zgadzam bo ja otwarcie przyznaje ze nie slysze roznicy miedzy 16/44 a 24/192 przy tym samym masteringu. Czasami hiresowe plyty maja innego mastera i wtedy to wyraznie slychac.

 

Przy tym samym masteringu 98% procent nie usłyszy różnicy, w tym ja. Z pozostałych 2% jednemu się wydaje, że słyszy, a drugi słucha tylko DSD.

 

:ph34r:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności