Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można mieć Tidal offline zarówno w pamięci wewnetrznej DAPa (SR15) jak i po jej wyczerpaniu dodatkowo na karcie microsd? Nie powoduje to żadnych problemów?

 

Jeżeli nie powoduje to kartę o jakiej prędkości odczytu i zapisu warto kupić z oferty SanDisk: Ultra, Extreme czy Extreme Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ICTC napisał:

Czy można mieć Tidal offline zarówno w pamięci wewnetrznej DAPa (SR15) jak i po jej wyczerpaniu dodatkowo na karcie microsd? Nie powoduje to żadnych problemów?

 

Jeżeli nie powoduje to kartę o jakiej prędkości odczytu i zapisu warto kupić z oferty SanDisk: Ultra, Extreme czy Extreme Pro?

Do samej muzyki prędkość zapisu/odczytu nie ma dużego znaczenia, jedynie jak kopiujesz np. z kompa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NuYam napisał:

Jakość i tak jest lepsza niż z youtube.

Jaki youtube i z czego puszczany? Standard, czy Music? Music w pakiecie premium z wyższą jakością, czy "reklamowy"? No i kluczowa sprawa - jaka przeglądarka? Bo na Edge to rzeczywiście kupa będzie, na Chrome tak se. FF najlepszy, a jak mu przekopać ustawienia, to różnica do HiFi Tidala robi się malutka. Tzn. do Hifi, bo te niższe jakości Tidala na kompie zagrają gorzej niż YouTube Music Premium bez dwóch zdań.

 

O appkach to mogę tylko tyle powiedzieć, że na moim telefonie i słuchawkach dousznych Sony minimalnie lepiej wchodzi mi brzmienie YT Music, ale różnicy w jakości nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki youtube i z czego puszczany? Standard, czy Music? Music w pakiecie premium z wyższą jakością, czy "reklamowy"? No i kluczowa sprawa - jaka przeglądarka? Bo na Edge to rzeczywiście kupa będzie, na Chrome tak se. FF najlepszy, a jak mu przekopać ustawienia, to różnica do HiFi Tidala robi się malutka. Tzn. do Hifi, bo te niższe jakości Tidala na kompie zagrają gorzej niż YouTube Music Premium bez dwóch zdań.
 
O appkach to mogę tylko tyle powiedzieć, że na moim telefonie i słuchawkach dousznych Sony minimalnie lepiej wchodzi mi brzmienie YT Music, ale różnicy w jakości nie słyszę.
Miałeś może okazję porównać YT premium do YT vanced?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, docentore napisał:
9 godzin temu, majkel napisał:
Jaki youtube i z czego puszczany? Standard, czy Music? Music w pakiecie premium z wyższą jakością, czy "reklamowy"? No i kluczowa sprawa - jaka przeglądarka? Bo na Edge to rzeczywiście kupa będzie, na Chrome tak se. FF najlepszy, a jak mu przekopać ustawienia, to różnica do HiFi Tidala robi się malutka. Tzn. do Hifi, bo te niższe jakości Tidala na kompie zagrają gorzej niż YouTube Music Premium bez dwóch zdań.
 
O appkach to mogę tylko tyle powiedzieć, że na moim telefonie i słuchawkach dousznych Sony minimalnie lepiej wchodzi mi brzmienie YT Music, ale różnicy w jakości nie słyszę.

Miałeś może okazję porównać YT premium do YT vanced?

Nie, a co to Vanced? Nie wiem, czy to jest w Polsce, w każdym razie nie proponowali mi nic takiego - Premium 1 osobq za 23,99 albo rodzinka za 35,99 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, majkel napisał:

Nie, a co to Vanced? Nie wiem, czy to jest w Polsce, w każdym razie nie proponowali mi nic takiego - Premium 1 osobq za 23,99 albo rodzinka za 35,99 PLN.

Vanced to zmodyfikowana wersja Youtube tzw. debulshitted :D Można wyłączyć reklamy, elementy sponsorowane w filmach, relacje, itd, itp. Ja korzystam cały czas, mam też YT Premium (i YT Music), ale nie robiłem porównania jedno vs drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj ciekawe odkrycie - zrobiłem upgrade toru o 2 kabelki: Audioquest Cinnamon i Tonalinum i po tej zmianie Tidal zaczął dorównywać jakością plikom z dysku.

Wiem, dziwne, ale jakoś tak jest.

 

Cinnamon pozwolił dodać trochę szczegółów - mogę ustawić na nim 384kHz na Tidalu bez trzasków - na gorszych kablach z plików trzasków nie miałem, ale Tidal potrafił siać zakłócenia przy ustawieniach powyżej 44kHz:

image.png

 

Z kolei Tonalium zdjął "korzuszek" z Tidala i dźwięk jest jakby głębiej i wyraźniej wyryty. Źródła na scenie są lepiej zlokalizowane, i lepiej rozseparowane, tło jest bardziej czarne, faktury jednocześnie wyraźne i wygładzone. Nic nie kłuje w uszy. Jest detalicznie i analogowo.

Co ciekawe na plikach zmiany nie są tak wyraźne jak na Tidalu.

 

Suma sumarum zastanawiam się powoli po co mi te wszystkie pliki.

Do tej pory Tidala używałem głównie do odkrywania nowych kawałków i wstępnych odsłuchów.

Ale potem często przychodziło pytanie - a gdzie by tu dorwać ten kawałek w pliku, najlepiej jeszcze 96/24...

A teraz już da się słuchać bezpośrednio z Tidala i tyle.

 

Może w międzyczasie coś w Tidalu podkręcili? Trzebaby wrócić do poprzedniego toru i porównać ale jakoś nie mogę się oderwać od słuchania.

 

Tor: MacBookPro, Tidal, AQ Cinnamon na 384kHz, Hugo2, Tonalium, HEkSE.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, konrad_a napisał:

Dzisiaj ciekawe odkrycie - zrobiłem upgrade toru o 2 kabelki: Audioquest Cinnamon i Tonalinum i po tej zmianie Tidal zaczął dorównywać jakością plikom z dysku.

 

Zastanawia mnie jak, po upgrade toru, zagrają pliki z dysku ... Jeśli lepiej, to tidal dalej będzie w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chico99 napisał:

 

Zastanawia mnie jak, po upgrade toru, zagrają pliki z dysku ... Jeśli lepiej, to tidal dalej będzie w tyle.

Pliki też lepiej, ale tylko ciut lepiej.

A Tidal dużo lepiej.

 

Wydaje mi się że to może być tak:

Pliki są już blisko sufitu - chyba dużo lepiej to grać nie może. Być może jakość na plikach przekroczyła moje granice percepcji.

Tidal do tej pory pozostawiał coś do życzenia - a teraz dobił do tej granicy percepcji.

 

Więc jedno i drugie gra mi świetnie. Nie widzę już wielkiej różnicy. Być może pliki grają teraz dużo lepiej, ale już tego nie potrafię usłyszeć i docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś jest chętny do dołączenia do Tidal Family? 

 

Obecnie korzystam z 

HiFi Plus

Pakiet

Individual

Za 40

 

W family można mieć do 6 kont za 60.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiuro napisał:

Czy ktoś jest chętny do dołączenia do Tidal Family? 

 

Obecnie korzystam z 

HiFi Plus

Pakiet

Individual

Za 40

 

W family można mieć do 6 kont za 60.

 

 

Jeśli zbierzesz osobę czy 2 to chętnie dołącze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zgreg napisał:

Czy zauważyliście na tidal, że szacunek do słuchaczy objawia się odpowiednio wysokim bitrate ?

Co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zgreg napisał:

Np. Jean Michael Jarre  potrafi wstawić pliki z wysokim HQ 1600 kbps 24 bit

Nie wiem czy to artysta wstawia i nie wiem czy np Shaza ma swoją muzę w takiej jakości ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności