Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, tommir napisał:

mobilnie to w sumie najlepsza alternatywa.

YouTube Music IMHO nie gorsze w wysokiej jakości z pakietem Premium. Chyba nawet częściej tego używam na fonie. 

 

Co do grania z lewej strony, to coś takiego rzuciło mi się na uszy przedwczoraj na jednym albumie. Jak dla mnie to tylko potwierdza kiepsko napisaną aplikację, i dotyczy również, a może przede wszystkim PC. Tu największą lipą jest algorytm buforowania danych, tzn. jest tak, jakby to buforowanie praktycznie nie miało miejsca. Wystarczy, że sieć zniknie na ułamek sekundy albo inna aplikacja ciągnie coś intensywnie (vide Windows Update), a Tidal spontanicznie wskakuje w pauzę, albo marudzi o braku kontaktu z serwerem. "Zamroczenia" też mu się zdarzały, nieraz zakończone ubiciem aplikacji. YT Music Premium odpalony w FF miażdży go nie tylko stabilnością, ale i inteligencją - bufor w moment jest zapchany na kilkadziesiąt sekund do przodu, można restart karty sieciowej robić i nie przerwie, albo i routera, jak się potrafi szybko zebrać (nie dotyczy  Asusów ;) ).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir Haha wybraz sobie, że ja też wstawałem w nocy czyścić prawe ucho 😂

 

Czyli jest coś na rzeczy i to nie moje lampy. Na całe szczęście mam regulacje balansu w Pathosie i sobie to wyposrodkowalem, ale nie powinno się tak dziać. Ja również bardzo lubię Tidala i nie chciałbym z niego rezygnować. 
 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

@tommir Haha wybraz sobie, że ja też wstawałem w nocy czyścić prawe ucho 😂

 

Czyli jest coś na rzeczy i to nie moje lampy. Na całe szczęście mam regulacje balansu w Pathosie i sobie to wyposrodkowalem, ale nie powinno się tak dziać. Ja również bardzo lubię Tidala i nie chciałbym z niego rezygnować. 
 

Powiem tylko tyle, że sobie wyobrażam ;) W Pathosie rzeczywiście tak można, ale niestety to chlubny wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To mnie TIDAL wkurzył w inny sposób. Zapomniałem zmienić numeru karty, bo zmieniałem niedawno rodzaj konta, więc i karta się zmieniła. Przyszło do płatności i zamiast przypomnienia, że nie pobrało hajsu, od razu wywaliło subskrypcję. Próbuję odnowić i nie przechodzi. Trzy różne karty próbowałem i ****, zero, nic. "Twoja transakcja nie może być zakończona...". Co do jasnej?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 09:50, tommir napisał:

Powiem tylko tyle, że sobie wyobrażam ;) W Pathosie rzeczywiście tak można, ale niestety to chlubny wyjątek.

między innymi dlatego właśnie trzymam Pathosa i będę trzymał jeszcze długo. 

Swoją drogą Tidal z płatnym Volumio działa całkiem nieźle. Jakościowo lepiej niż Tidal Connect. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat z tym Tidalem, co chwila coś wylatuje i za chwile wraca, ale jak jest w ulubionych to już nie indeksuje się do nowej "pozycji" pliku. Oczywiście często też bywa tak, że wylatuje na dobre. 
Stare playlisty wyglądają jak ser szwajcarski. 
Do tego nie wiem dlaczego ograniczają radia utworów. 
Oczywiście radio utworu no Gangam style i innych podobnych g$#@ jest, ale już radia mniej typowych rzeczy nie ma a  kiedyś były. 
Jak tylko pojawi się Spotify Hifi przechodzę od razu. 

Edytowane przez roger987
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy da się tak ustawić Tidala (i windowsa itp.), żeby było bit-perfect, ale Tidal nie wciskał mi MQA gardłem? Chcę zwykłe lossless nawet w jakości 16/44.1. Ustawiam w Tidalu żeby szedł sygnał po DACu, ustawiam tryb ekskluzywny i nawet jak zejdę na jakość HiFi (zamiast Master), to przy części utworów mi się pokazuje MQA na DACu, nawet jeśli MQA Passthrough jest na OFF.
Czy po prostu Tidal dla części utworów w HiFi i Master nie serwuje lossless, tylko wciska MQA i nic się nie da z tym zrobić?

Na Amazon Music HD leci wszystko FLACiem, ale z kolei ich tryb ekskluzywny nie jest bit-perfect... Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, keicaM napisał:

Czy da się tak ustawić Tidala (i windowsa itp.), żeby było bit-perfect, ale Tidal nie wciskał mi MQA gardłem? Chcę zwykłe lossless nawet w jakości 16/44.1. Ustawiam w Tidalu żeby szedł sygnał po DACu, ustawiam tryb ekskluzywny i nawet jak zejdę na jakość HiFi (zamiast Master), to przy części utworów mi się pokazuje MQA na DACu, nawet jeśli MQA Passthrough jest na OFF.
Czy po prostu Tidal dla części utworów w HiFi i Master nie serwuje lossless, tylko wciska MQA i nic się nie da z tym zrobić?

Na Amazon Music HD leci wszystko FLACiem, ale z kolei ich tryb ekskluzywny nie jest bit-perfect... Jak żyć?

To jest tylko info na wyświetlaczu i bo na tej zasadzie działa MQA - placebo ;) w AK25  jest to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, keicaM napisał:

Czy da się tak ustawić Tidala (i windowsa itp.), żeby było bit-perfect, ale Tidal nie wciskał mi MQA gardłem? Chcę zwykłe lossless nawet w jakości 16/44.1. Ustawiam w Tidalu żeby szedł sygnał po DACu, ustawiam tryb ekskluzywny i nawet jak zejdę na jakość HiFi (zamiast Master), to przy części utworów mi się pokazuje MQA na DACu, nawet jeśli MQA Passthrough jest na OFF.
Czy po prostu Tidal dla części utworów w HiFi i Master nie serwuje lossless, tylko wciska MQA i nic się nie da z tym zrobić?

Na Amazon Music HD leci wszystko FLACiem, ale z kolei ich tryb ekskluzywny nie jest bit-perfect... Jak żyć?

Włącz wszystkie 3 opcje w wyskakującym oknie ustawień karty dźwiękowej. Passthru musi być włączone, bo w hi-fi też jest coś podklejane z tych śmieci MQA. Poza tym wystarczy, że Tidal będzie ingerował w głośność cyfrowo, to już się mogą pokazywać różne dziwne komunikaty. Ogólnie - wybierz kartę grającą (nie System), włącz Exclusive, Passthrough i Force Volume czy jak to się tam nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że MQA to pic na wodę, dlatego nie chcę z niego korzystać. Jedyne co to robi, to pięknie szum dodaje tam gdzie go nie było. Na Amazon Music ładnie pokazuje i jakość nagrania np. 16/44.1 i kodek. W przypadku Tidala skąd mam wiedzieć, jeśli jeden utwór powoduje wyświetlanie częstotliwości na DACu, a drugi MQA?

@majkel ale Ty podajesz przepis na to, żeby MQA właśnie włączyć, a ja nie chcę. :)

Edytowane przez keicaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciągle będzie MQA:
https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/tidal’s-new-lossless-tier-says-goodbye-to-mqa-but-does-it-really.22968/post-767685
 

Cytat

- if the MQA track's (undecoded) sample rate is 48kHz then it's resampled to 44.1kHz. The MQA light doesn't shine because the resampling corrupts the embedded MQA flagging info, according to Peter Lie. Unfortunately, this type of MQA track would therefore give a false impression of being free from MQA.

A to mi się nawet udało zaobserwować bo przy niektórych utworach na chwilę miga 48 kHz, zanim pojawi się 44.1. Generalnie to, co jest w tym poście opisane mogę potwierdzić własnymi obserwacjami. Wygląda na to, że jeśli dany utwór w tidalu został raz obsmarowany MQA, to już zawsze będzie serwowany jako zmutowane MQA w ten, czy inny sposób. Nie da się takiego utworu puścić jako nieprzetworzone 16/44.1. Czyli w zasadzie wszystko, co jest oznaczone Masterem na Tidalu to MQA.

Najlepszy byłby Amazon Music. Gęste pliki po prostu FLACiem za 4 dolary miesięcznie, dobra biblioteka, jeszcze żeby tylko bit-perfect zrobili w trybie ekskluzywnym.

Edytowane przez keicaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, keicaM napisał:

Czyli w zasadzie wszystko, co jest oznaczone Masterem na Tidalu to MQA.

Można to tak ująć. To jest zawsze 88.2 lub 96 kHz, a w większości przypadków ulepili to z 44.1 lub 48 kHz dopisując nic nie wnoszące próbki z pomocą prymitywnego filtra minimalno-fazowego, który pięknie dzwoni na odpowiedzi prostokątnej. Są filmy na YT o tym, a MQA to nieporozumienie techniczne i brzmieniowe.

 

Co do bit perfect to mi akurat lotto, bo YT Music w wersji premium gra wyśmienicie i mam gdzieś, że to format stratny. Wszystkie obrazy ruchome to format stratny - filmy, TV, itp. i nikomu to nie przeszkadza podniecać się 4K i więcej. :) Kodek stratny znacznie mniej zepsuje jak jest dobry niż kiepski mastering. 

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Kodek stratny znacznie mniej zepsuje jak jest dobry niż kiepski mastering. 

Święta prawda, ale jak już byśmy chcieli coś bezkompromisowego, to należałoby się trzymać z dala od Tidala, a najbliżej jest w tej chwili Amazon. Tylko na tryb ekskluzywny dwa lata Amazon kazał czekać, to ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na jego poprawną implementację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności