Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Tak sobie czytam ten temat, by może spotify zamienić na coś innego. I trafiłem na to co w cytacie. Ciekawość zwyciężyła więc pytam.

Co to są krytyczne odsłuchy?

 

Nie wiem jak dla reszty. Dla mnie są wtedy, kiedy kończę pracę, mam chwilę wolnego i po prostu słucham. Mogę się w pełni skoncentrować na muzyce, jej detalach i smaczkach.

W pracy też słucham, ale muzyka leci głównie w tle, więc nie ma elementu analizy dźwięku.

 

38 minut temu, majkel napisał:

To jest jak słuchasz i krytykujesz.

 

W suuuumie... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat, by może spotify zamienić na coś innego. I trafiłem na to co w cytacie. Ciekawość zwyciężyła więc pytam.
Co to są krytyczne odsłuchy?
Wydaje mi się, że z Twoim podejściem nie ma sensu zmieniać Spoti na cokolwiek innego. Spotify ma najlepsze playlisty i sugestie, jest wygodne i dobre cenowo, a różnicy w jakości między kompresją stratną na spotify i jakością cd czy wyższą i tak nie słychać przecież.
(Znaczy ja słyszę, ale pewnie mi się wydaje, bo słyszę też np. różnice między niektórymi kablami tudzież setami lamp).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

 

Nie wiem jak dla reszty. Dla mnie są wtedy, kiedy kończę pracę, mam chwilę wolnego i po prostu słucham. Mogę się w pełni skoncentrować na muzyce, jej detalach i smaczkach.

W pracy też słucham, ale muzyka leci głównie w tle, więc nie ma elementu analizy dźwięku.

 

 

W suuuumie... ;) 

Jest jeszcze inaczej. Krytyczny odsłuch jest wtedy, kiedy dochodzimy do wniosku, że czas zmienić sprzęt :D Np. Ten odsłuch był krytyczny, muszę zrobić upgrade w torze/kupić sluchafony z wyższej półki.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, euter napisał:

@Jaworrr Jesteś zadowolony z Deezera? Czy potwierdzasz, że gra on nieco inną manierą niż Tidal?

Gra inaczej niż Tidal. Czy lepiej, nie wiem. Na pewno wyraziściej, z większą energią w basie i sopranie, z przyjemnym wybarwieniem dźwięków. W porównaniu mam wrażenie ponurej aury w Tidalu. 

 

Tutaj kolega to dobrze opisał;

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, markp napisał:

Kiedyś testowałem u siebie przesył plików hi-res przez wi-fi. Pliki z dysku na PC przesyłałem do odtwarzacza za pomocą Foobara. Pomimo korzystania z sieci 5GHz, płynnie odtwarzane były pliki hi-res tylko 24 bity 88,2 kHz. Już 24/96 odtwarzane były z zacięciami.

No to coś powalone z softem albo siecią. Najprędzej źle zaimplementowany odczyt danych z wyprzedzeniem (zapełnianie bufora). Wi-Fi 5GHz powinno zapewniać co najmniej 300 Mbit/s, a Ty potrzebujesz jakieś 5-6 na podane gęstości plików, gdyby to były wave. U mnie śmigają bez zacięć filmy 4K z YT po Wi-Fi 2,4GHz, którego źródłem jest sygnał LTE. Download mam między 20 a 30 Mbit/s, bo nie ma full zasięgu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności