Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2021 o 20:29, zgreg napisał:

Tidal coś zmienił, że nie można się zalogować na Shanling ? (client not found) na win sie loguje ok

Nie tylko shanlink, na astell mam podobny problem; nie można się zalogować na preinstalowaną aplikację Tidala. 

@Lord Rayden jak u Ciebie, działa? U mnie tylko Tidal xapk działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaworrr napisał:

Nie tylko shanlink, na astell mam podobny problem; nie można się zalogować na preinstalowaną aplikację Tidala. 

@Lord Rayden jak u Ciebie, działa? U mnie tylko Tidal xapk działa. 

Dalej nie działa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OCC Senior napisał:

Nie bardzo rozumiem to co piszecie o tych dyskach ssd czy usb. Cyfra to cyfra. Zapis zerojedynkowy. Jedyne co moze tam nir domagac to predkosc odczytu ale dzisiaj to maloprawdopodobne. Jezeli po drodze nie ma zadnego korektora to magia dzieje sie dopiero w dacu.

Ktos na tym forum pisal ze uzywal fiio m11 ze sluchawkami bluethoot. Ja pytam po co ? Do bezprzewodowych sluchawek wystarczy zwykly telefon z szybkim BT. Myle sie?

 

Mistrzu, tu nie chodzi o dane sygnałowe, które faktycznie są cyfrowe i nic ich nie zmienia, a indukowanie syfu z kompa poprzez kontroler USB z 2 żyłami zasilania na obwody DACa. Stąd się biorą różnice między kablami USB czy też samymi komputerami karmiącymi DACa danymi naszej muzyki. Z tego też powodu różne "polepszacze" wpięte w połącznie USB DAC-PC dają efekty. Tu nie ma magii, a fizyka. Jeśli coś jest spięte elektrycznie to pole PEM i inne zakłócenia wpływają na pracę tego podpiętego urządzenia - w tym wypadku DACa. Ja myślę, że przez WLAN czy BT albo SPDIF (optical) można by tego uniknąć, pytanie tylko jak same układy tej transmisji wpłyną na obwody sygnałowe DACa, bo jest szansa, że bardziej niż kontroler USB, czyli per saldo znów mamy podobne problemy, tylko ich źródło jest inne.

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hifi.blog/astell-kern-problems-with-tidal-app-on-many-dap-models/

 

Cytat

Getting to the point

It is not good news for many users of a portable hi-res audio player of the Astell & Kern brand if they rely on the online streaming service TIDAL. Almost all DAP models of this brand are experiencing problems with dialling into this service. At least for a large number of them, iRiver Ltd. plans to offer updates in May 2021. For others, the company is still looking for a solution, but for many older models, it will no longer be possible to use TIDAL at all.

 

To dlatego tak długo trwa update FW bo nie mogą tego obejść :(

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, wychodząc z założenia że wszystkie albumy "Master" mają 24 bity, ale odkąd przeczytałem czyjegoś posta na ten temat, to rzeczywiście, na kilka(naście) albumów 16-bitowych już zdążyłem natrafić. Tak więc ja już nabrałem dystansu do MQA i raczej lepiej słuchać qobuzowego odpowiednika, jeśli ma 24 bity.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Mam problem z aplikacją Tidala na iBasso DX160. Wykupioną mam subskrybcję Hi-Fi, w urządzeniu ustawione odtwarzanie z Wi-Fi na Master. Gdy chcę odtworzyć utwór nie będący w jakości Master, aplikacja nie zaczyna odtwarzania. Dopiero jak zmienię ręcznie jakość odtwarzania po WiFi na Wysoki lub Normal utwór startuje. Jeżeli utwór jest w jakości Master to aplikacja normalnie go odtwarza. Ktoś spotkał się z takim problemem? Jest to cholernie irytujące.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pokłosie sprzedaży Tidala właścicielowi Twittera? Opłacam T i Q, pewnie trzeba będzie z któregoś zrezygnować, jak to do nas dotrze. Ciekawe jaka będzie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą plotki, że Apple też chce ugryźć trochę tortu z jakością HI-FI i to w konkurencyjnej cenie. Więcej https://www.slashgear.com/apple-music-hifi-plan-seems-more-likely-than-ever-with-new-leaks-02671215/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności