Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, hibi napisał:

Jakiej funkcji, WASAPI? Przecież pisałem że używa i apka współpracuje z kartą muzyczną niezależnie od w10.

Wiem, że pisałeś, i to jest bzdura. Albo mi napisz jak to włączyć w Tidalu, bo że idzie przez mikser, to jest fakt łatwo słyszalny, kiedy przestawiasz próbkowanie w zaawansowanych ustawieniach karty. Jak mi foobar2000 leci po WASAPI, to przestawianie próbkowania karty nie zmienia niczego.

3 minuty temu, markp napisał:

Tak, mogę wybrać DAC, ale nie mam obsługi ASO.

Zrzut ekranu 2021-01-24 13.44.31.png

Zrzut ekranu 2021-01-24 13.42.58.png

Zmień sterownik, bo ta chińska nakładka "ASIO" daje efekty brzmieniowe jak Direct Sound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogę wybrać DAC, ale nie mam obsługi ASO.
1163441078_Zrzutekranu2021-01-2413_44_31.thumb.png.f763ac9cdbfbfdc76e45310fd367cdb6.png
2057875628_Zrzutekranu2021-01-2413_42_58.png.116ee0e47f4dab53525cf4d17b3d4a4e.png
Rzeczywiście, w Tidalu nie na bardziej szczegółowych ustawień, ale już nie pamiętam, kiedy ostatni raz używałem tej aplikacji, z rok? Ale Asio mam aktywne, podłączyłem Oppo HA2-SE i sterownik Asio od Oppo pokazuje informacje. Ale jak napisałem powyżej, do kazdego swojego DACa USB instalowałem sterowniki Asio od producenta.f9fe8f4386ceadbc86db83bbbf606ed1.jpg2873ed26df69f35d0fb9b6204d10e76e.jpg

No tak, bardziej szczegółowe ustawienia ma aplikacja Qobuza, nie wspominając już o Roon.87b9951bf4b04aece6b13553c4a0263c.jpgd9a55b0246d6795243b17caf224b80f5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Wiem, że pisałeś, i to jest bzdura.

Nie no luz, ważne że u innych działa :)

Tak na marginesie w ustawieniach apki wybrałeś kartę dźwiękową ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hibi napisał:

Nie no luz, ważne że u innych działa :)

Tak na marginesie w ustawieniach apki wybrałeś kartę dźwiękową ?

Tak. Sprawdź u siebie, czy Ci mikser nie zmienia brzmienia wraz z próbkowaniem. Tryb wyłączności to jeszcze nie WASAPI.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Kupiłem w Tidal shop płytę, która jest oznaczona jako Master. Ściągnąłem flac 16/44.1 Także lipa. 

W sklepie jest jako Master ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Kupiłem w Tidal shop płytę, która jest oznaczona jako Master. Ściągnąłem flac 16/44.1 Także lipa. 

Wiesz w sumie to ich rozumiem, mqa jest do streamów i tych co kupią sprzęt z licencją na mqa.

Zakup albumu ze streamem nie ma nic wspólnego :)

Chcesz hires kupujesz gęste pliki.. a nie mqa 24/48

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 13:02, Szczurov napisał:

Deezer teraz ma już flaci. Ale z nim jest taki problem że nie puścisz ani po asio ani po wasapi bit perfectu do daca usb ani na windowsie ani na androidzie przez UAPP.

W Windowsie nie ma problemu. Z Deezerem łączysz się przez Logitech Media Server. Jako odtwarzacz wybierasz Foobara z wtyczką foo_upnp. A w Foobarze ustawiasz wyjście jakie chcesz, może być asio lub wasapi. Na załączonym zrzucie ekranowym pokazuję renderowanie odtwarzania do KEF LS50 Wireless.

 

Zrzut ekranu 2021-01-25 14.34.51.png

Zrzut ekranu 2021-01-25 14.38.49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 18:14, majkel napisał:

A u mnie Tidal gra elegancko, bo się nie tykam MQA. W mikserze Windows 24 bity 44,1kHz (nie żadne 48!), exclusive, bez normalizacji, bez wymuszania głośności, MQA passthru. I oczywiście streaming HiFi. Po ciul puszczać w Master, gdzie to jest upsamplowane do nie wiadomo jakiego formatu, a albumów w Master jak na lekarstwo. I tak grają gorzej w Master niż w HiFi. Tylko jak są w wersji normalnej i Deluxe Edition, to polecam te ostatnie.

 

@majkel Napisz proszę, czy takie ustawienia stosować też w przypadku słuchania Tidala poprzez Roon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 19:17, Palpatine napisał:

Kupiłem w Tidal shop płytę, która jest oznaczona jako Master. Ściągnąłem flac 16/44.1 Także lipa. 

Dla mnie to akurat dobra wiadomość. W sklepie Tidala nie udostępniają plików wav?
I tak przy okazji, bo pisałeś wcześniej, że kupujesz na HD Tracks. U nich jest wav do pobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bob2000 napisał:

Dla mnie to akurat dobra wiadomość. W sklepie Tidala nie udostępniają plików wav?

Tylko mp3 lub flac 16/44

4 minuty temu, bob2000 napisał:

kupujesz na HD Tracks. U nich jest wav do pobrania?

DSD i Flac 24/44-192Khz, rzadziej 16/44

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Dla mnie to akurat dobra wiadomość. W sklepie Tidala nie udostępniają plików wav?
I tak przy okazji, bo pisałeś wcześniej, że kupujesz na HD Tracks. U nich jest wav do pobrania?

Przekonwertuj sobie FLAC na wav. FLAC to taki ZIP do muzyki, rozpakowywany w locie. Dane po wypakowaniu są bezstratne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim :)

Przesiadam się stopniowo ze Spotify na Tidala. Przy użyciu komputera czy telefonu jako źródła wszystko jest oczywiste. Używam innej apki i muzyka gra. 

Gorzej sprawa wygląda w domowym audio. Do tej pory słuchałem sobie z dosyć podstawowego amplitunera sieciowego Yamahy - r-n500. Ze Spotify świetnie to działało - uruchamiałem sobie apkę Spotify, klikałem ikonkę urządzeń i widziałem swoją yamahę. Klikałem i muzyka streamowała się bezpośrednio przez LAN. 

Tylko, że Yamaha nie obsługuje Tidala :) chciałem nawet kupić jakąś nowszą i wyższą (602 albo 803), ale zdaje się, że nie działało by to jak Spotify connect, tylko przez jakąś dedykowaną apkę Yamahy. Nie uśmiecha mi się to. 

Szukałem też jakiegoś prostego streamera, żeby działał tidal, ale... 

Właśnie znalazłem info, że Tidal też ma opcję connect! 

https://support.tidal.com/hc/en-us/articles/360004565898-How-to-Use-TIDAL-Connect

Używacie tej funkcji? Jak to działa z tidalem? Nie chciałbym kombinować z jakimiś dodatkowymi programami, najwygodniej byłoby puszczać/sterować bezpośrednio z apki tidala.  

Zdaje się, że streamery które to obsługują już swoje kosztują 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem posłuchać tej samej płyty na UAPP, aplikacji instalowanej fabrycznie ma Alfie i tej doinstalowanej na Alfie z pliku xapk. Plik MQA ma 24 bity- UAPP i Tidal fabryczny (zielone światło) tak go odtwarzają a Tidal z xapk pokazuje, że są tam 32 bity (niebieskie światełko). Jak dla mnie na xapk było trochę gorzej, mniej dynamicznie, misiowato- mniej wciągająco.

 

0D399F31-79F9-4FC8-8A32-263FA11D8F04.jpeg

6D66F02A-D1DA-4EAF-9E95-F7281DA10B4F.jpeg

420E533C-BEEB-49D5-A3B2-51E9161E07E8.jpeg

EBA7D762-6B3F-41CC-95CB-86565DF3F940.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności