Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłam dziś przypadkiem że Tidal ma trochę... audiobooków. Jeśli ktoś ma małe małe dzieci to po wpisaniu jako kryterium wyszukiwania "bajka muzyczna" znajdzie różne perełki wydawane kiedyś na winylach, i to w wersji master.  Dziadkowi można z kolei włączyć np. Krzyżaków. To tak a propos popularnego ostatnio pakietu rodzinnego  :) .

Po angielsku są kryminały Agathy Christie.

Niestety nie mam pomysłu jak efektywnie przeszukać Tidala pod tym kątem.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, domil napisał:

Niestety nie mam pomysłu jak efektywnie przeszukać Tidala pod tym kątem.

Próbowałem poszperać i niestety nie widzę tak fajnie posegregowanych kategorii (audiobooki, podcasty, bajki itp.) jak na Spotify. Jeżeli o to chodzi, to niestety dalej Spotify jest lata świetlne przed Tidalem 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbujący skorzystać z niedawnej ( 25.12.2020 ) oferty na Tidal HiFi i Premium patrzył na saldo swojego konta? Pytam ponieważ mimo tego że nie udało mi się uruchomić usługi 3 mc za 4 zł to pobrało mi z konta 3x po 4 zł ... Jak to można reklamować? Jest jakaś infolinia do Tidal Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech mi ktoś pomoże bo mam problem z widokiem mojego Tidala. Szukałem w całym programie i nie mogę znalezć. Co zrobić, aby okładki albumów i widok obrazów programu był rozciągnięty w całym programie od prawej do lewej krawędzi. Mam wszystko po środku jak na screenie pierwszym? Jest menu widok: przybliż, oddal ale to robi tylko mniejsze i większe obrazy nie rozciągając na ekranie.

Chciałbym, aby to wyglądało jak na drugim zdjęciu, czyli rozciągnięte.

Jak oddalam to zawsze mam 4 płyty w jednym rzędzie, a nie np 7 płyt w jednym rzędzie jak na zdjęciu drugim.

 

 

Mam tak:

tidal5.thumb.jpeg.02118daeff656ff5be3810fbdc7c37ea.jpeg

 

Chcę mieć tak:

tidal7.thumb.jpg.18a7a20b5f94f3a5fdb3c82ed24af9d5.jpg

Edytowane przez skint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Szczurov napisał:

Czy nie wydaje się komuś że tidal dodaje takie wyostrzenie/rozjaśnienie dżwięku/podbite skraje pasma? 

W deezerze i muzyce z hdtracks dżwięk jest przyjemniejszy... 

 

A jak go masz skonfigurowanego? To jest na kompie czy urządzeniu przenośnym? Na pewno foobar2000 na plikach gra klasę lepiej po odpowiedniej konfiguracji od streamingu HiFi Tidala też optymalnie jak dla mnie skonfigurowanego na kompie z Windows.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkel napisał:

A jak go masz skonfigurowanego? To jest na kompie czy urządzeniu przenośnym? Na pewno foobar2000 na plikach gra klasę lepiej po odpowiedniej konfiguracji od streamingu HiFi Tidala też optymalnie jak dla mnie skonfigurowanego na kompie z Windows.

na kompie w apce tidala mam wybrane wyjście na fiio k5 pro tryb exclusive i narzuconą głośność. 

 

A flaci odtwarzam przez Asio prosto do fiio na aimpie. 

 

Używam też na smartfonie w aplikacji UAPP Tidala i po usb do fiio k5 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szczurov napisał:

na kompie w apce tidala mam wybrane wyjście na fiio k5 pro tryb exclusive i narzuconą głośność. 

 

A flaci odtwarzam przez Asio prosto do fiio na aimpie. 

 

Używam też na smartfonie w aplikacji UAPP Tidala i po usb do fiio k5 pro. 

Słuchaj w HiFi, a te ustawienia karty dźwiękowej powinny być idąc od góry - włączone, wyłączone, włączone. Czyli Exclusive, bez wymuszania głośności, bez MQA. Ponadto normalizację gdzieś tam się wyłącza, żeby suwaka nie przestawiał po każdym utworze w Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, euter napisał:

 

I jakość plików jest porównywalna?

Tego nie wiem. Nigdy nie miałem tej samej płyty, tego samego wydawnictwa z tych trzech źródeł aby zrobić obiektywne porównanie. Zwykle kupuje na HDtracks, ale brakuje mi paru albumów, które akurat są w Tidal i jeśli będą fanrycznie w 24 bit to będę content ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie jestem chyba aż takim hobbystą żeby się rozdrabniać na te bity i ustawienia plejerów, w każdym razie tak jak sobie słucham od jakiegoś czasu tidala to jestem zachwycony jakością - gładziutko i rozdzielczo z przyjemną barwą mi te pliki grają. Słucham w wersji Masters choć nie wszystko chyba jest, czasem wchodzi Hi-fi np. zdaje się. Kto wie może to po części zasługa tego złotego znaczka i paska postępu odtwarzania nagrania. W wersji hi-fi jest taki jakiś niebieski - nie podoba mi się. Może jakby dali turkusowy to by mi to lepiej zagrało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał:

Kto wie może to po części zasługa tego złotego znaczka i paska postępu odtwarzania nagrania. W wersji hi-fi jest taki jakiś niebieski - nie podoba mi się. Może jakby dali turkusowy to by mi to lepiej zagrało. 

Gdyby były łososiowy to może zdecydowałbym się na subskrypcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, all999 napisał:

Ok, a czy takie rozwiązanie jest w PL legalne?

https://github.com/yaronzz/Tidal-Media-Downloader

Wydaje mi się, że nie. Regulamin podaje tylko dwa sposoby ściągania muzyki na swoje urządzenie. Jako tidal offline i jako zakup flac. 

15 minut temu, Undertaker napisał:

Ja szczerze mówiąc nie jestem chyba aż takim hobbystą żeby się rozdrabniać na te bity i ustawienia plejerów

Doskonale Cię rozumiem. Ja przez lata słuchałem tylko poprzez Tidal i cieszyłem się jak moje ulubione albumy pojawiały się w coraz większej liczbie w jakości MQA. Wszystko się zmieniło jak swego czasu zrobiłem porównanie płyty na Tidal MQA z taką kupioną na próbę na HDtracks. Efekt tego jest taki, że od wielu miesięcy kupuje pliki gdzie się da, a Tidala używam głównie do odkrywania nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

brakuje mi paru albumów, które akurat są w Tidal i jeśli będą fanrycznie w 24 bit to będę content


Wydaje się nieprawdopodobne, żeby Tidal sprzedawał inne pliki niż ma dostępne w streamingu. Czyli pliki master są 24 bitowe, ale z kompresją stratną. Zatem mając wybór lepiej kupić prawdziwe (bezstratne) pliki 24 bit w innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności