Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę testuję ostatnio streaming na głośnikach, zacząłem od HIGHRESAUDIO 

I nie ma nawet co porównywać, liczyłem po ciuchu, że Tidal chociaż się zbliży jakością. Jest przepaść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, rad663 napisał:

Cześć wszystkim! Gdyby ktoś życzył sobie dołączyć do pakietu rodzinnego to mam 3 miejsca wolne 😉

Pakiet rodzuminny ale w jakiej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę jak najlepiej wyeksportować albumy i playlisty z jednego konta Tidala na inne. Nie chcę kupować jakiegoś programu czy dostępu do serwisu jeśli to możliwe. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego sposobu darmowego nie znam. Jak kiedyś potrzebowałem, to użyłem serwisu Soundiiz. Wykupujesz to na miesiąc, kosztuje grosze, jak później nie będziesz potrzebował, to anulujesz subskrypcję i po temacie.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lobuz1 napisał:

Powiedzcie proszę jak najlepiej wyeksportować albumy i playlisty z jednego konta Tidala na inne. Nie chcę kupować jakiegoś programu czy dostępu do serwisu jeśli to możliwe. Dzięki.

Gdzieś w tym wątku pisałem, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, hibi napisał:

 

Daj przykład jak pamiętasz w wątku tidala co by nie zaśmiecać.

 

Przestałem się tym podniecać tak ze dwa/trzy lata temu. Teraz włączam sobie muzę tam gdzie jest dostępna i w miarę dobrej jakości. Ale postaram się odszukać, jak mi się zachce; na pewno była jakaś płyta Led Zeppelin lepiej grająca z rury niż tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 13:17, audionanik napisał:

Przestałem się tym podniecać tak ze dwa/trzy lata temu. Teraz włączam sobie muzę tam gdzie jest dostępna i w miarę dobrej jakości. Ale postaram się odszukać, jak mi się zachce; na pewno była jakaś płyta Led Zeppelin lepiej grająca z rury niż tidala.

Porobiłem sobie dziś porównania streamingu YT pod YouTube Music (nie Premium) kontra to, co można usłyszeć (plus zobaczyć) w przeglądarce internetowej na stronie YT. To, co leci jaki streaming muzyczny, ma u mnie 110-180kb/s i brzmieniowo - jakościowo - odpowiada temu, co leci w głośnikach, jak się wybierze jakość filmu z przedziału 240-480p. 144p gra gorzej - ewidentne artefakty kompresji, ten najszerszy przedział jakości jakby tak samo. Z 720p dźwięk już jest czyściejszy niż standardowy stream Music, a 1080p jeszcze lepiej.

Do wyciągania danych dźwiękowych użyłem foobara z pluginem do YouTube. Zaletą tego jest brak reklam. Wady:

- jakość dźwięku z niższego dostępnego przedziału

- niektóre linki do filmów w ogóle nie wchodzą. Dziwnym trafem te najlepiej grające. Odnośnie przykładów: Rahim Alhaj koncert w KEXP, Jilax Universo Paralello 2019, Radio Intense i inne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie ustawien Tidala. Slucham muzyki na Lg V50 podpiete sluchawki Audioquest Nighthawk Carbon. Jak wlaczam Quad DAC w telefonie to nie ma wogole roznicy w dzwieku przy tym samym utworze. Tak samo nie slysze zadnej roznicy miedzy jakoscia normal a master. Juz myslalem ze jestem gluchy, ale jak wlaczam Spotify to dzwiek z DAC i bez jest zupelnie inny. Przy odtwarzaniu plikow z telefonu od razu wiadomo czy jest wlaczony DAC w telefonie czy nie. Czy jest jakies ustawienie w Tidalu, ktore mi blokuje DAC i przy tym jakosc dzwieku normal i master? Dziwne ze na spotify i w zwyklym odtwarzaczy DAC dziala, a tylko na Tidalu nie. Bardzo chcialem sprawdzic jakosc master czy rzeczywiscie jest taka roznica, ale poki co nie jest mi to dane.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, markp napisał:


A po co słuchać Radio Intense z YouTube na Foobarze? Przecież można słuchać streamu tego radia w jakości 24bit bezpośrednio na Foobarze. Załączam widok z Foobara, zobacz parametry streamu (lewy dolny róg).

Dzięki za podpowiedzi. Co do live streamów - praktycznie takowych nie słucham. Chodziło mi o konkretne materiały udostępniane na YouTube typu album, film z wydarzenia, itp. Po prostu dalszy ciąg dyskusji o jakości dźwięku w YouTube, która się zaczęła w innym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, markp napisał:

Czy przy odtwarzaniu na Foobarze linków z YT jest też odtwarzane video w oknie Foobara?

Nie. I reklam nie ma. Dlatego mam podejrzenie graniczące z pewnością, że on się podpina pod zasoby YouTube Music skojarzone z danym filmem, które nie zawsze istnieją. W filmach masz słyszalną gradację jakości analogicznie do wybranych parametrów obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Nie. I reklam nie ma. Dlatego mam podejrzenie graniczące z pewnością, że on się podpina pod zasoby YouTube Music skojarzone z danym filmem, które nie zawsze istnieją. W filmach masz słyszalną gradację jakości analogicznie do wybranych parametrów obrazu. 

Podczas odtwarzania linku z YT na Fobarze jest możliwość oglądania video w wyskakującym okienku. Teraz odtwarzanie YT na F2000 ma sens.

Zrzut ekranu 2020-11-24 14.02.09.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś płatną subskrypcję Tidal, zrezygnowałem i przyszło mi na maila że moge mieć Hi-Fi na 4 mies. za 1,99 zł. Przeklikując kolejne ekrany wyskoczyło takie coś

https://postimg.cc/LnGtdn8Q

to normalna procedura?

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka procedura? Musisz jakoś zapłacić. Podajesz nr karty lub płacisz przez Paypal a później jak nie wycofasz subskrypcji to ściągną co miesiąc normalną kwotę. Adres nie wskazuje na wyłudzacza?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 20:03, majkel napisał:

Porobiłem sobie dziś porównania streamingu YT pod YouTube Music (nie Premium) kontra to, co można usłyszeć (plus zobaczyć) w przeglądarce internetowej na stronie YT. To, co leci jaki streaming muzyczny, ma u mnie 110-180kb/s i brzmieniowo - jakościowo - odpowiada temu, co leci w głośnikach, jak się wybierze jakość filmu z przedziału 240-480p. 144p gra gorzej - ewidentne artefakty kompresji, ten najszerszy przedział jakości jakby tak samo. Z 720p dźwięk już jest czyściejszy niż standardowy stream Music, a 1080p jeszcze lepiej.

Do wyciągania danych dźwiękowych użyłem foobara z pluginem do YouTube. Zaletą tego jest brak reklam. Wady:

- jakość dźwięku z niższego dostępnego przedziału

- niektóre linki do filmów w ogóle nie wchodzą. Dziwnym trafem te najlepiej grające. Odnośnie przykładów: Rahim Alhaj koncert w KEXP, Jilax Universo Paralello 2019, Radio Intense i inne

U mnie (linux) w przeglądarce tylko 144p ma większą kompresję audio, format code 250 (opus, ~70 kbps):

 

yt_144p.png.38c62022e58bfa3068e305438dfd8488.png

 

Od 240p w górę jest to samo, format code 251 (opus, ~128 kbps, o ile mi wiadomo to najwyższa możliwa jakość):

 

yt_240p.png.f57dfa6d6e77d5c30392d12b3ed5d4fb.png

 

yt.1080p.png.7ef7b9279dfdf095231d44b4a1e1aca4.png

 

Po ściągnięciu przy użyciu "youtube-dl":

]$ youtube-dl -F https://www.youtube.com/watch?v=U9qmsX4c78Y
[youtube] U9qmsX4c78Y: Downloading webpage
[info] Available formats for U9qmsX4c78Y:
format code  extension  resolution note
249          webm       audio only tiny   61k , opus @ 50k (48000Hz), 17.18MiB
250          webm       audio only tiny   80k , opus @ 70k (48000Hz), 22.04MiB
140          m4a        audio only tiny  130k , m4a_dash container, mp4a.40.2@128k (44100Hz), 41.41MiB
251          webm       audio only tiny  153k , opus @160k (48000Hz), 41.84MiB
278          webm       256x144    144p   99k , webm container, vp9, 24fps, video only, 29.99MiB
...

]$ youtube-dl -xtf 250 https://www.youtube.com/watch?v=U9qmsX4c78Y
...

 

"ffprobe" pokazuje odpowiednio 65 i 126 kbps:

Input #0, ogg, from 'Rahim AlHaj - Full Performance (Live on KEXP)-U9qmsX4c78Y.opus':
  Duration: 00:45:33.93, start: 0.007500, bitrate: 65 kb/s

i

Input #0, ogg, from 'Rahim AlHaj - Full Performance (Live on KEXP)-U9qmsX4c78Y.opus':
  Duration: 00:45:33.93, start: 0.007500, bitrate: 126 kb/s

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności