Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrypalem swoje CD a mam trochę (powyżej 1000 szt) i po prostu zrzucam te płyty do odtwarzacza lub telefonu, które chce mieć. A dysk z resztą w plecaku i zawsze można uzupełnić braki :) Niestety dziś Tidal wystraszył mnie, że moje słuchawki padają. Tidala wziąłem w promocji na 3 miesiące. Nie będę po promocji. Ze Spotify i Deezer wyleczyłem się już dawno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaro54 napisał:

Dzisiaj zrobiłem test jakości plików Tidal online/offline vs. moje pliki zrypane Aimp' em. Skłoniło mnie do tego wrażenie, że słuchawki zaczęły bardzo słabo grać (LZ A6 mini i Pinnacle P1). Najpierw posłuchałem 4 albumy które mam u siebie w wersji online. Bardzo słabo to wypadło. Następnie ściągnąłem te albumy do trybu offline. Zrobiło się ciut lepiej, już było to słuchalne. Następnie puściłem swoje pliki (flac 24/96). I dopiero słuchawki zaczęły grać. 

Wniosek jest tylko jeden - streaming jest fajny do reserchu i wyszukiwanie utworu ale dla mnie jakość jeszcze długo nie zastąpi płyt i plików wysokiej jakości. Mimo reklamy, że pliki są wysokiej jakości to tylko hasła. Jeśli już miałbym słuchać streamingu to tylko pliki offline, bo jest różnica w stosunku do plików (tych samych) online. Większość plików była MQA i słuchana na LG V30 z dekodowaniem sprzętowym 

Kiedyś gdzieś czytałem, że Tidal nie wykorzystuje quad daca z LG tak jak np Neutron tylko resampluje wszystko jak to android na 48khz. Musiałbyś użyć UAPP z subskrypcją Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

Kiedyś gdzieś czytałem, że Tidal nie wykorzystuje quad daca z LG tak jak np Neutron tylko resampluje wszystko jak to android na 48khz. Musiałbyś użyć UAPP z subskrypcją Tidala.

Jeśli mam tyle zachodu mieć to po prostu podziękuję za streaming. Moje ripy są o niebo lepsze i bez zabaw w UAPP. 

A co do dekodowania to pliki, porządne pliki MQA dekoduje bez problemu, oczywiście pisze o QuadDacu 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam tyle zachodu mieć to po prostu podziękuję za streaming. Moje ripy są o niebo lepsze i bez zabaw w UAPP. 
A co do dekodowania to pliki, porządne pliki MQA dekoduje bez problemu, oczywiście pisze o QuadDacu 
Ale Tidal z poziomu UAPP to żaden problem, sam tak używam i jest zdecydowanie lepiej niż bezpośrednio z Tidala - sprawdzane na V30 i G8x.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę różnice Spotify vs Tidal, słyszę różnice Tidal UAPP vs Tidal, natomiast nie słyszę między Tidal UAPP vs gesty plik zripowany z własnego CDka (Tool, Nin, QOTSA). Widocznie popsuty jestem ^^

3 godziny temu, waski napisał:

@Najner nawet o tym nie myśl!! 

Chyba musisz napisać do Jaya-z, żeby przestał mi sugerować gunwnianą muzykę :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Tidal z UAPP jest zdecydowanie lepiej + masz bitperfect mode odrazu.Jest lepiej, nie tak jak na CDekach ale napewno lepiej od słuchania przez apke tidala.Spróbuj :) no i masz pod ręką dobry odtwarzacz do ripów + tidal odrazu

 

edit: próbowałem @ przy nicku Jaro54 i wyskoczyło mi ze 100 jaro matko święta :D

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem UAPP i jest lepiej komu wysłać rachunek ? ;) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Wziąłem UAPP i jest lepiej komu wysłać rachunek ? ;) 

Żonie Twojej Zofii ? :)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://offer.tidal.com/campaigns/5f8f21db48986000180f8b8c/products?geo=PL&campaignId=5f8f21db48986000180f8b8c

No może jednak...za 3 zl 90 dni Tidala. Dla nowych kont.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAPP tylko wart jest swojej ceny jeśli nastawiasz się na streaming Tidala. I w innym wypadku po dniu (prawie) używania nie uważam go za coś ponad poziom innych przyzwoitych odtwarzaczy. Gdyby nie promka w Pomarańczy na zakupy u wujka Google pewnie bym nie wziął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

UAPP tylko wart jest swojej ceny jeśli nastawiasz się na streaming Tidala. I w innym wypadku po dniu (prawie) używania nie uważam go za coś ponad poziom innych przyzwoitych odtwarzaczy. Gdyby nie promka w Pomarańczy na zakupy u wujka Google pewnie bym nie wziął 

UAPP jest świetny gdy masz dac/amp na usb, bo w najlepszy sposób omija to jak Android ingeruje w dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 23:42, westberg napisał:

Tidal nawet na USB Audio Player brzmi lepiej, niż we własnej aplikacji.

 

Mam taką rozkminę...

Słyszę że ten sam utwór z Tidala streamowany przez UAPP i dongla brzmi lepiej od tego w apce Tidal offline i dongla. Okej.

 

Zastanawiam się nad kupnem dx160 dla Tidala offline. I teraz zagwozdka. Czy utwór słuchany na dapie poprzez UAPP (czyli streamowany) będzie lepiej brzmiał niż bezpośrednio w Tidal offline bez UAPP i streamingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie problem z UAPP'em, jak wyjmuje telefon (Velvet) z etui wyłącza się i pyta czy pozwolić mu uruchomić mimo że był uruchomiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności