Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, argian napisał:

 

Wpisy ludzi na forach wydają się sugerować, że Tidal potrzebuje co najmniej raz w miesiącu połączyć się z siecią i autoryzować pliki na okoliczność tego czy opłacasz nadal abonament. Jak często masz ten problem? (w sensie po jakim czasie woła o połączenie?). 

Wydaje mi się, że to krótszy okres niż 30 dni. Osobiscie nie mam nic przeciwko temu żeby od czasu do czasu połączyć się z siecią. Zdaje sobie sprawę, że muszą pilnować swoich interesów. Problem polega na tym, że muszę całą bibliotekę offline przeklikać ręcznie aby ponownie była dostępna offline.

 

Optymalnie byłoby gdyby po połączeniu Tidal sam autoryzował sobie wszystkie albumy albo jakiś sposób aby to wymusić ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z w/w zjawiskiem na AKSR25. Co jakiś czas pokazuje mi ze pojedyncze albumy są niedostępne, a wystarczy ze na sekundę połączę się z wifi, odświerze album i wszystko jest ok. W wątku SR25 na headhifi pisano ze to nie wina Astella tylko Tidala i coś w tym może być, ale jeszcze częściej używam biblioteki offline na IPhonie i tutaj nigdy mnie taka przykra niespodzianka nie spotkała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie coś zdarzyło się tego samego dnia, kiedy w domu łączyłem się z serwisem w domu po WIFI. Później w autobusie chcę jakiś album sobie puścić a tu problem z odtworzeniem. Po powrocie do domu musiałem tak przeklikać ponad 20 albumów. Nie pamiętam tylko czy miało to miejsce na dapie Onkyo czy DX220.

Za to DX220 to raczej średnio lubi się z Qobuzem. Samo uruchomienie aplikacji lubi trwać nawet minutę i człowiek się zastanawia, czy w ogóle się uruchomi a po ostatnich aktualizacjach odtwarzacza Qobuza przy wejściu w album offline powodowało ono freeze aplikacji - kręcące się kółko i zero responsywności na jakiekolwiek działania. Konieczne wymuszenie zatrzymania aplikacji w ustawieniach systemowych. Musiałem całą dyskografię offline usunąć i od nowa pobrać (tu już mi się nie chciało na nowo wszystkiego pobierać). I na razie nie ma żadnych problemów po kilku dniach od pobrania.

Jakoś to wszystko nijak ma się do filozofii słuchania muzyki offline









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina TIDALa. Od którejś aktualizacji wprowadzili nowy system autoryzacji i teraz jak wykrywa inny adres IP, czy od dłuższego czasu czegoś się nie słucha, to trzeba na nowo ładować album przy dostępie do sieci. Z tego co się orientuję, weryfikuje wtedy licencję i chyba ściąga okładkę, ale pewności na 100% nie mam. Wiem jedynie, że to irytujące jak sam skurczysyn i mam to zarówno na OP7 Pro, jak i na DX220. Durnota niesamowita.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marek_m napisał:

Nie jestem przekonany. Nigdy niczego nie musiałem ponownie klikać (Win10 & IOS).

Czy Twoje urządzenia w większości pracują w trybie offline? Jeśli nie, to rozmawiamy o dwóch różnych sytuacjach. Kiedy masz na bieżąco połączenie z internetem, a podejrzewam, że w przypadku win10 i iOS tak właśnie może być, to problem jest właściwie niezauważalny. Uprawnienia odświeżają się w zasadzie niezauważenie po przejściu do konkretnego albumu, playlisty. Warunkiem jest tylko połączenie internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poniższego wynika, że ponowny dostęp do sieci nie wystarcza i do tego się odniosłem.

 

54 minuty temu, Vaiet napisał:

To wina TIDALa. Od którejś aktualizacji wprowadzili nowy system autoryzacji i teraz jak wykrywa inny adres IP, czy od dłuższego czasu czegoś się nie słucha, to trzeba na nowo ładować album przy dostępie do sieci.

 

Reasumując, niczego nigdy ponownie ładować nie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vaiet napisał:

Mówimy tu zatem o dwóch kompletnie innych sytuacjach.

 

Nie sądzę. Napisałem przecież (nomen omen ze dwa razy), że na urządzeniach mobilnych (ze stajni Apple) nigdy niczego nie musiałem klikać / odświeżać. Na obu mam mnóstwo plików off-line.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem ostatecznie problem z ograniczeniami z pobieraniem utworów offline tylko pod mobilkami i to w apce Tidala. Okazuje się, że jest możliwość pobrania nawet FLACa zarówno w jakość Hi-Fi 16bit 44kHz jak i z zakodowanym MQA 24bit 48kHz, które pod odpowiednim softem czy DACiem ładnie się rozkodowuje do 192kHz, 352 jeszcze nie widziałem. Dodam ,że po testach wyszło iż jakość pod Foobarem i Audirvana jest lepsza. Pliki również bardzo przyjemnie odtwarzają się z Playera :)

Program nazywa się Tidal-GUI. I teraz najlepsze jakość MQA nagle nie jest już minimalnie lepsza od Hi-Fi.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

To chyba nie jest legalny sposób na ściąganie muzyki.

Na użytek własny jak najbardziej jest legalne. Niczym się nie różni od zgrywania kupionej płyty audio CD na swój player lub komputer.

1) Od lat płacę abonament HiFi

2) Aby pobrać utwory trzeba się zalogować na swoje konto w aplikacji. Pobieranie jest autoryzowane legalnym tokenem, który jest generowany przez Tidala zgodnie z rodzajem subskrybcji i przydzielany dla każdego zewnętrznego odtwarzacza. 1 urządzenie w danym momencie na 1 konto tak jakbym słuchał muzyki.

3) To jest świetny sposób słuchania muzyki. Lepsza jakość dźwięku, pełna kontrola nad ustawieniami odtwarzania. Nie obciążam serwerów, nie generuje ruchu po sieci, nie jestem w żaden sposób ograniczany. 

 

Jak się ktoś uprze to może nawet liniowo sobie nagrać muzykę ;) Nie słyszałem żeby, ktoś za to odpowiadał przed sądem. Za to za puszczanie lub udostępnianie osobom trzecim już jak najbardziej :)

 

Historia lubi się powtarzać. W latach 60tych wytwórnie filmowe i telewizje były wściekłe, że wprowadzali magnetowidy, które miały funkcje nagrywania. Toczyły się batalie w sądach o blokadę możliwości nagrywania na VHS jakichkolwiek treści przez konsumenta. Jak wszyscy wiemy na szczęście przegrali :)

 

Abonamentu na Tidala nie zamierzam przestać płacić, więc używanie przeze mnie biblioteki jest legalne. Rozumiem, że nie jest to zgodne z polityką Tidala, który chce mieć pełną kontrolę. Na wypadek gdy przestanę płacić - stracę dostęp, aplikacja ma ściśle określony design, artyści mogą zrezygnować ze wspolpracy w międzyczasie a promowani artyści są zawsze reklamowani w aplikacji itd.

Ułatwiam sobie korzystanie z biblioteki utworów na wszystkich urządzeniach.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Setmag napisał:

Rozwiązałem ostatecznie problem z ograniczeniami z pobieraniem utworów offline tylko pod mobilkami i to w apce Tidala. Okazuje się, że jest możliwość pobrania nawet FLACa zarówno w jakość Hi-Fi 16bit 44kHz jak i z zakodowanym MQA 24bit 48kHz, które pod odpowiednim softem czy DACiem ładnie się rozkodowuje do 192kHz, 352 jeszcze nie widziałem. Dodam ,że po testach wyszło iż jakość pod Foobarem i Audirvana jest lepsza. Pliki również bardzo przyjemnie odtwarzają się z Playera :)

Program nazywa się Tidal-GUI. I teraz najlepsze jakość MQA nagle nie jest już minimalnie lepsza od Hi-Fi.



Nie wiem czy jakość jest lepsza, ale brzmienie jakby rzeczywiście się zmieniało. Tak jakby mniej kompresji. Ciekawe zjawisko. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Kolejna promka. Dostęp do muzyki za 1-2zł miesięcznie to piekna sprawa. 

https://www.pepper.pl/promocje/3-miesiace-tidal-premium-za-3-zl-tidal-hifi-za-6-zl-306819

Działa na starych deaktywowanych kontach. Nie działa na obecnych kontach, którym kończy się ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lord Rayden napisał:

Działa na starych deaktywowanych kontach. Nie działa na obecnych kontach, którym kończy się ważność.

Zgadza się. Korzystałem już z kilku promek więc dezaktywowanych mi nie brakuje. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrBrainwash napisał:

Zgadza się. Korzystałem już z kilku promek więc dezaktywowanych mi nie brakuje. :)

Tez tak zrobiłem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skorzystałem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem test jakości plików Tidal online/offline vs. moje pliki zrypane Aimp' em. Skłoniło mnie do tego wrażenie, że słuchawki zaczęły bardzo słabo grać (LZ A6 mini i Pinnacle P1). Najpierw posłuchałem 4 albumy które mam u siebie w wersji online. Bardzo słabo to wypadło. Następnie ściągnąłem te albumy do trybu offline. Zrobiło się ciut lepiej, już było to słuchalne. Następnie puściłem swoje pliki (flac 24/96). I dopiero słuchawki zaczęły grać. 

Wniosek jest tylko jeden - streaming jest fajny do reserchu i wyszukiwanie utworu ale dla mnie jakość jeszcze długo nie zastąpi płyt i plików wysokiej jakości. Mimo reklamy, że pliki są wysokiej jakości to tylko hasła. Jeśli już miałbym słuchać streamingu to tylko pliki offline, bo jest różnica w stosunku do plików (tych samych) online. Większość plików była MQA i słuchana na LG V30 z dekodowaniem sprzętowym 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedno, pisałem już o tym tyle razy ale do niektórych nie da sie dotrzeć no i dla sporej ilości osób liczy sie głównie wygoda i posiadanie wszystkiego w ''jednym''.Już pisałem że lepiej mi sie słucha przegranych swoich płyt które wiem że dynamike mają na odpowiednim poziomie niż remasterów które są w 90% na tidalu typowo dla gawiedzi żeby było ''głośno''.Streaming jest wygodny ''na szybko'' żeby coś znaleźć, żeby sobie przypomnieć niektóre płyty, posłuchać składanek etc ale z dobrym dźwiękiem to ma mało współnego IMO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności