Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zarówno na LTE jak i WIFI problem występuje, aczkolwiek tylko na LG i nieregularnie. Bardzo często muzyka sobie leci, dla przykładu cały album, ale przejście do informacji o utworze, wykonawcy i innych kończy się prośbą o tapnięcie. Pomaga restart. Najczęściej streaming na Chromecast.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, side napisał:

Czy komuś po dwóch utworach wywala komunikat Błąd sieci, chociaż wszystko z nią w porządku? Na telefonie hulają strony i aplikacje online, a Tidal co dwie piosenki Błąd sieci i Jesteś offline, tapnij aby odświeżyć 😒

 

Sprawdź na innych apkach odtwarzających Tidala:

- USB Audio Player Pro

- BubbleUPnP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak! Po czterech utworach z płyty Spiritchaser DCD błąd sieci! Dane komórkowe, sieć Play.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też to dzisiaj przytrafiło, też V30 i też w Play, tylko, że tych utworów to kilkanaście przeleciało zanim przerwa się zdarzyła. 

Za to zatrzymało się na płycie którą miałem ściągniętą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś zetknąłem się z sytuacją, że kilka albumów z mojej listy ulubionych stało się niedostępnych w streamingu. Nie zachęca to do zawierzenia tylko takim serwisom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 15:47, markp napisał:

Zmień hasło do konta.

Nie zmieniałem, samo przeszło. Ale podejrzewałem, że ktoś mógł mi się wbić na konto. Teraz myślę, że to błąd tidala.

 

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

Dziś zetknąłem się z sytuacją, że kilka albumów z mojej listy ulubionych stało się niedostępnych w streamingu. Nie zachęca to do zawierzenia tylko takim serwisom. 

Wyszukaj je sobie ponownie, większość niedostępnych znajduję na nowo na innej pozycji. Ale parafrazując co napisałeś, postawienie wyłącznie na stream może się skończyć dotkliwymi brakami, no tak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zetknąłem się z sytuacją, że kilka albumów z mojej listy ulubionych stało się niedostępnych w streamingu. Nie zachęca to do zawierzenia tylko takim serwisom. 
U mnie też kilka płyt stało się niedostępnych, kilka na nowo trzeba było wyszukać, jakby były pod innym adresem. I niestety nie wszystko jest w streamingach dostępne, np. zespołu Ścianka nigdzie nie uświadczysz, Riverside pierwsze płyty na Tidalu od niedawna dopiero są dostępne (wcześniej tylko na Spotify), zresztą chyba rzadko trafia się jakiś artysta, który by miał całą dyskografię w jakimkolwiek serwisie. Poza tym kwestia wydań oryginalnych/remasterów była nieraz poruszana.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie z pogranicza Tidala i USB Audio Player Pro.

W aplikacji Tidal mam ustawioną jakośc streamingu na HiFI. Kiedy słucham przez UAPP Tidala i wybieram album MQA, to idzie w jakości HiFi czy Master? I jak mam ustawić jakość w UAPPie, aby nie cisnął na jakośc master, tylko maksymalnie HiFi? Mój sprzęt i tak nie ogarnia MQA.

 

Screenshot_2020-09-15-09-28-23-641_com.extreamsd.usbaudioplayerpro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pytanie z pogranicza Tidala i USB Audio Player Pro.
W aplikacji Tidal mam ustawioną jakośc streamingu na HiFI. Kiedy słucham przez UAPP Tidala i wybieram album MQA, to idzie w jakości HiFi czy Master? I jak mam ustawić jakość w UAPPie, aby nie cisnął na jakośc master, tylko maksymalnie HiFi? Mój sprzęt i tak nie ogarnia MQA.
 
Screenshot_2020-09-15-09-28-23-641_com.extreamsd.usbaudioplayerpro.thumb.jpg.068873d585fc817385f487c58582cf4f.jpg


1. Idzie wg takiego planu jaki jest zakupiony.
2. Jeśli odtwarzany plik mqa wówczas UAPP dokunuje rozwinięcia jedynie pierwszego poprzez wbudowany soft. Nie ma w tym przypadku zanczenia czy twoj sprzet obsluguje sprzętowo MQA. Innymi słowy. Pozwól UAPP robic z mqa po swojemu.
3. Niektóre dapy obsługują mqa ale tylko obsługują pełne rozwinięcie z aplikacją Tidala lub aplikacja dedykowana dapowie. UAPP dalej nie obsluguje rozwineicia sprzętoego. Z tego co pamietam np jest tk z dx160.
Mam nadzieje ze nie naplatalem zbytnio.


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby słuchać w jakości Master potrzebujesz sprzętu z dekodowaniem MQA np LG G7 THINQ, V30, G8 itd i wyłączyć UAPP, bo niestety mimo swoich zalet w tym wypadku będzie słabiej niż bezpośrednio z aplikacji Tidala. Oczywiście musisz mieć odpowiedni abonament Tidala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie nie chcę słuchać w jakości Master, chociaż mam abonament. Wystarczy HiFi.

Chodzi mi o to, czy jak album jest MQA to zasysa mi go w czasie streamingu w MQA? Czy mogę słuchać albumu MQA tylko Hifi? Chodzi mi przede wszystkim o zużycie (niepotrzebne) danych komórkowych oraz przycinanie/bufforowanie, gdy zasieg nie jest najlepszy. Czy mam szukac na Tidalu tego samego albumu bez MQA?

Apkę mam ustawioną tak:

 

Screenshot_2020-09-15-15-35-05-593_com.aspiro.tidal.jpg

 

To jak mam ustawić UAPP,  żeby było dobrze? When possible czy ON?

 

 

Screenshot_2020-09-15-09-28-23-641_com.extreamsd.usbaudioplayerpro.jpg

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak masz teraz 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie związane z biblioteką offline.

Od czasu do czasu pojawia się na Tidalu sytuacja, że konto zostaje wylogowane.

Po ponownym zalogowaniu niestety biblioteka offline przestaje być dostępna.

Podejrzewam, że Tidal wymaga ponownego pobrania uprawnień do plików, bo same pliki są na dysku.

Cały problem polega na tym, że po takiej akcji muszę otworzyć każdy z pobranych albumów podczas połączenia wifi aby ponownie był dostępny offline.

 

Czy istnieje jakaś opcja aby te uprawnienia zaktualizowały się dla całej biblioteki automatycznie po połączeniu, albo jakaś opcja uniknięcia takiej sytuacji? Przy kilkudziesięciu pobranych albumach to jest trochę problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marek_m napisał:

Nigdy się z tym nie spotkałem na żadnym urządzeniu, tzn. notebook'u, iPhonie czy iPadzie.

Na tych dwóch ostatnich, korzystam niemal wyłącznie z plików offline.

No właśnie sytuacja dotyczy dapa, który w większości pracuje w trybie offline. Podejrzewam, że na telefonie nie ma problemu, bo prawie zawsze ma dostęp do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Akustik napisał:

No właśnie sytuacja dotyczy dapa, który w większości pracuje w trybie offline. Podejrzewam, że na telefonie nie ma problemu, bo prawie zawsze ma dostęp do neta.

 

Wpisy ludzi na forach wydają się sugerować, że Tidal potrzebuje co najmniej raz w miesiącu połączyć się z siecią i autoryzować pliki na okoliczność tego czy opłacasz nadal abonament. Jak często masz ten problem? (w sensie po jakim czasie woła o połączenie?). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności