Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - lamb of god to już w ogóle przegięcie.
Z fajnego zwartego pierwszego kawałka robi się bigosik z rodzmuchanymi instrumentami na boki. Masakra.
Ja podziękuję.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tą samą wersję Tidala mam pobraną na DX220 i tu w ustawieniach figuruje 360°. W playerze też jest info 360. Ciężko mi natomiast powiedzieć o różnicach nie znając oryginalnych utworów z playlisty 360°.

 

Dla mnie ten dodatek 360 pewnie będzie miał znikome znaczenie. Jestem przyzwyczajony do słuchania muzyki takiej jaka jest nagrana, bez EQ czy DSP. Więc 360° też pewnie nic nie zmieni.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 360 na targach IFA chyba 2 lata temu jeśli dobrze pamiętam i tam to robiło wrażenie. Ale z głośnika i w pomieszczeniu. Może nie do końca system się sprawdza na słuchawkach.
I pewnie same nagranie powinno być realizowane inaczej. Dziwne że nie wrzucili jakiegoś remasterowanego nagrania binaural.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję na szybko utwór Take Five Dave'a Brubecka z tej playlisty. Sorry, ale lepiej brzmi w oryginale.

 

Zauważyłem, że utwory w jakości 360 mają próbkowanie 48kHz.

 

 

 

 

Może nie do końca system się sprawdza na słuchawkach.I pewnie same nagranie powinno być realizowane inaczej. Dziwne że nie wrzucili jakiegoś remasterowanego nagrania binaural.

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Możliwe, że na słuchawkach wypada to gorzej.

 

Co się tyczy nagrań binauralnych, to może na miejscu Tidala zamiast 360 prędzej flagowałbym takie albumy (literką B ).

 

 

 

 

No dobra - lamb of god to już w ogóle przegięcie.

Z fajnego zwartego pierwszego kawałka robi się bigosik z rodzmuchanymi instrumentami na boki.

 

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Właśnie dotarłem do tego utworu. Mam wrażenie jakbym słuchał kawałka przez jakąś rurę. Ciężkość gdzieś wyparowała.

 

Ale w sumie mam kolegę, który na Note 9 muzyki słucha z włączonym Atmosem, więc jak widać są różne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 16:43, Joseph_k78 napisał:

Na LG V30 żadnych zakładek nie mam ani na głównej stronie ani w zakładce eksploruj. W ustawieniach też brak opcji 360. Wpisałem w wyszukiwarkę, to wyskoczyły mi dwie playlisty i tyle. Jak uruchomiłem pierwszy utwór z brzegu, to w odtwarzaczu jest niebieski napis HIFI a nie 360°.


Mam tak samo, też LG V30, Tidal wersja 2.17.0.964.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, waski napisał:

Od kiedy to na Tidal są jakieś konkursy? Dziś włączam na Astelu a tutaj: jeżeli chcesz wygrać bilet kliknij... 

Mam nadzieję, że da się to wyłączyć gdzieś w opcjach. 

 

A co jeśli wygrasz?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam tak samo, też LG V30, Tidal wersja 2.17.0.964.19
Na iBasso DX220 ta sama wersja Tidala zawiera ustawienia dla 360.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

 

A co jeśli wygrasz?

 

Posikam się że szczęścia.

Nie nawidze spamu, pod różnymi postaciami. Tak samo jak wnerwiają mnie reklamy w kinie zamiast trailerów przed sensem.

Nie po to za coś płacę by jeszcze ekstra ktoś wmuszał we mnie reklamy np. koncertów... 

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja Tidala z numerkiem .965. do pobrania. Nadal na LG V30 brak ustawień dla 360°.

 

Zauważyłem też, że ostatnio główna strona nie ładuje wszystkich propozycji, np. brak mixów albo nowych albumów w jakości Master. Wczoraj wyświetlało te zakładki, dzisiaj ich już nie ma. Dzieje się tak od kilku wersji wstecz. I nie tylko u mnie tak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na V30 - 966

Mam Kayne West Jesus is King, dwa Mixy i inne rzeczy. 360 brak.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onkyo DP-X1 też jest 360. A że chwilę na nim nie aktualizowałem Tidala to mam wersję .963. Wygląda na to, że niezależne to jest od wersji softu, a od konkretnych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iPadzie Air jest 360. Tylko, że... tego nigdzie nie widać :) Jedynie w ustawieniach jest opcja (piszę z pamięci) ustawienia priorytetu odtwarzania 360 jeżeli jest ta wersja dostępna dla danego utworu. I jak się zaznaczy na TAK, to zawsze odtwarza w tej wersji. Nie ma opcji podglądu, wyboru albumów dostępnych w 360, tak jak mam w moim telefonie z Andkiem. Jedynie co to pod okładką albumu jest mała ikonka 360. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne to u Was - ja cokolwiek bym nie podłączył do Hiby R6, to i tak 360 działa. Niby w jaki sposob telefon miałby rozpoznać jakie słuchawki są do niego podłączone i na tej podstawie włączać albo wyłączać tę opcję? Rozumiem, że załóżmy jakieś bezprzewodowe modele Sony mogłyby zostać wykryte, ale słuchawki po kablu? Nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 07:16, Joseph_k78 napisał:

Hmm... Tą samą wersję Tidala mam pobraną na DX220 i tu w ustawieniach figuruje 360°. W playerze też jest info 360. Ciężko mi natomiast powiedzieć o różnicach nie znając oryginalnych utworów z playlisty 360°.

 

 

 

 

 

 

Kiedy w ustawieniach odkreślisz (off) opcję 360 i wrócisz do listy 360R.A. to możesz streamować utwory od początku i porównać, jak brzmiał Toxic, albo Watermelon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w ustawieniach odkreślisz (off) opcję 360 i wrócisz do listy 360R.A. to możesz streamować utwory od początku i porównać, jak brzmiał Toxic, albo Watermelon. 
Tak zrobiłem i stwierdzam, że wolę bez 360.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Joseph_k78 napisał:
2 godziny temu, Lucky-Luke napisał:
Kiedy w ustawieniach odkreślisz (off) opcję 360 i wrócisz do listy 360R.A. to możesz streamować utwory od początku i porównać, jak brzmiał Toxic, albo Watermelon. 

Tak zrobiłem i stwierdzam, że wolę bez 360.

No, pewnie-  na słuchawkach to pomyłka. Jakbym słuchał pod balkonem tranzystorowego radia sąsiadów, ćwierć wieku temu 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat.

 

Zauważyłem, że Tidal jest lepszy zawartością, niż chce pokazać. W katalogu MQA jest jakiś ułamek płyt, które faktycznie są w bibliotece. Słabym elementem jest wyszukiwarka. Nie znajduje zawsze tego czego chcę. Np. płyta Jordiego Savalla "Jerusalem", nie ma, nie ma, ale na piechotę się znalazła (tzn. po mozolnej kwerendzie - przewijanie płyta po płycie). A już miałem wydać 29 ojro na dałnlołd. :D

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Ja w zakładkę MQA już nawet nie wchodzę.

 

Co gorzej, wyszukiwarka nie pokazuje wszystkich albumów wykonawcy wpisując jego imię i nazwisko (jazz), trzeba wpisać konkretnie trio lub quartet, co jest dużym utrudnieniem, zważywszy jak szukamy nowości.

To samo nie można wyszukać albumów po wytwórni, po wpisaniu ECM lub ACT wyskakują tylko playlisty, a sygnowane albumy już nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności