Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Lord Rayden napisał:

Audycje Jerzego Kordowicza, Trójka pod Księżycem.

A Kordowicz najnowszy jest jako podcast w Spotify.

 

Kordowicza też słuchałem, ale sporadycznie. Natomiast nie wiem czy wiesz, ale w latach osiemdziesiątych PR3 leciała wczesną nocą (po godz.22) purnonsensowna audycja pt. "Nie tylko dla orłów". Składała się ona z różnych, jak to się dziś mówi, podcastów, różnych historii. Na przykład o baronowej Szlochen, Żelaznym Karle Imieniem Wasyl, Doktorze Wyciorze, Zmysłowej Sowie, Wiewiórce Łysej Skórce etc. Głosów użyczali Mann, Resich-Modlińska, Olejnik, Wasowski - i także Kordowicz, który głębokim swym basem kreował postać geja Gandalfa, który znany był z tego, że segregując korespondencję listy od chłopców starannie odkładał na kupkę, a listy od dziewcząt wyrzucał do kosza. 😁

 

https://www.youtube.com/watch?v=fE3wlZVUcLM

 

https://pl.wikiquote.org/wiki/Nie_tylko_dla_orłów

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, westberg napisał:

w latach osiemdziesiątych PR3 leciała wczesną nocą (po godz.22) purnonsensowna audycja pt. "Nie tylko dla orłów". Składała się ona z różnych, jak to się dziś mówi, podcastów, różnych historii. Na przykład o baronowej Szlochen, Żelaznym Karle Imieniem Wasyl, Doktorze Wyciorze, Zmysłowej Sowie, Wiewiórce Łysej Skórce etc. Głosów użyczali Mann, Resich-Modlińska, Olejnik, Wasowski - i także Kordowicz, który głębokim swym basem kreował postać geja Gandalfa, który znany był z tego, że segregując korespondencję listy od chłopców starannie odkładał na kupkę, a listy od dziewcząt wyrzucał do kosza. 😁

 

https://www.youtube.com/watch?v=fE3wlZVUcLM

 

https://pl.wikiquote.org/wiki/Nie_tylko_dla_orłów

 

Dzięki że to znalazłeś. Dziś tego typu humor dla wielu jest kompletnie niezrozumiały ... Dlaczego mnie to nie dziwi.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy jeszcze kogoś to Tidalowej rodzinki. Jedna osoba jednak zrezygnowała więc mamy wolne miejsce.

Kto pierwszy ten lepszy - 120zł opłaty za roczny dostęp do rodzinnego planu Tidal w jakości master, polskie konto.

Podpinam Twoje i śmigasz z własnymi playlistami, na własnym koncie, z własnym hasłem itp

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Melo2573 napisał:

A Zespół Adwokacki Dyskrecja ktoś pamięta? Też leciał w PR3.

 

Pamięta ktos ten kawałek ?

 

Leciał w Trójce puszczany przez Kaczkowskiego.

Wipers - When It's Over - dla nas licealistów to był wtedy totalny odlot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie aplikacji desktopowej. Podpięty iBasso DX220 jako USB-DAC. Co daje ostatnia pozycja ze zdjęcia? Włączenie jej powoduje, że za całość dekodowania MQA odpowiada DX220?b6a388d696ccfa0ff4b44bafa57f6d86.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/21/2019 at 11:03 AM, marek_m said:

Też Win10.

Hardware Dell.

Pewnie sterowniki stacji dokującej :( 

Raczej tak bo u mnie też 2x DELL

On 8/21/2019 at 9:07 AM, Nicodem said:

Szukamy jeszcze kogoś to Tidalowej rodzinki. Jedna osoba jednak zrezygnowała więc mamy wolne miejsce.

Kto pierwszy ten lepszy - 120zł opłaty za roczny dostęp do rodzinnego planu Tidal w jakości master, polskie konto.

Podpinam Twoje i śmigasz z własnymi playlistami, na własnym koncie, z własnym hasłem itp

 

 

Nieaktualne. Rodzinka w komplecie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Tidal Family mogę dodawać osoby które już maja konto Tidal?
czy tylko takie które założą nowe konto?
Podłączasz istniejące konta lub "zakładasz" im nowe.
Działa to na zasadzie podania maila danej osoby w sekcji rodzina w tidal. Jeśli jest już konto na tego maila to ktoś się loguje na swoje dane. Jeśli nie - to dostaje hasło które samemu mu przypiszesz.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 hours ago, vonBaron said:

Nie powiedziałbym że MQA to papka marketingowa, teraz mając sprzęt który sprzętowo dekoduje MQA albumy master brzmią lepiej od zwykłych 44/16.

Pokaż mi na schemacie DAC-a która to jego część sprzętowa opowiada za MQA. 

Z DSD jest to oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, hibi said:

Pokaż mi na schemacie DAC-a która to jego część sprzętowa opowiada za MQA. 

Z DSD jest to oczywiste. 

 

Z założenia w MQA masz 2 warstry "unfolding" i tylko DACi mają tę drugą, dedykowane. Tak to opisuje MQA i tak to działa na przykładzie właśnie iFi.

Roon robi tylko 1 unfold przykładowo.

 

A schemat:

https://metrumacoustics.com/mqa/?cn-reloaded=1

 

a dokładnie to jak dodać/usunąć moduł w DAC odpowiadający za MQA:

https://metrumacoustics.com/download/mqa-module-place-or-remove/

 

@hibi - generalnie MQA jest mocno pokręcone jeśli chodzi o pełne dekodowanie. Uparli się i drugi unfold może występować tylko w DACach.

 

 

Edytowane przez Nicodem
linki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USB Audio Player Pro jest zakładka z Tidalem, ale płyty ściągnięte do Tidala Offline działają tylko wtedy, kiedy DX220 jest podłączony do internetu. Lekki absurd, nie? Czy wiecie może jak zrobić, żeby Tidal Offline działał także pod UAPP? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie zadziała

eXtream Software Development16 maja 2019

Thanks. Unfortunately, that's not up to us. We are not allowed to do that from Tidal, or actually the record labels.

Odpowiedź odnośnie Tidal offline na Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie za dobrze. Ten UAPP jest moim zdaniem dźwiękowo nieco lepszy niż Mango Player (mimo paskudnej szaty). Słuchałem dziś na nim nowego Toola i na Pneumie słyszałem większą głębię i separacje dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



ale płyty ściągnięte do Tidala Offline działają tylko wtedy, kiedy DX220 jest podłączony do internetu.
 
 
 


U mnie Tidal offline działa także bez internetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności