Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz w interesujący Cię album i klikasz w przełącznik pobierz umieszczonym pod przyciskami odtwórz i losowo.8dffb04073208f4fc0e15191de8402c7.jpg

 

 

Na takiej samej zasadzie pobierasz playlistę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Joseph_k78 said:

Wchodzisz w interesujący Cię album i klikasz w przełącznik pobierz umieszczonym pod przyciskami odtwórz i losowo.8dffb04073208f4fc0e15191de8402c7.jpg

 

Czy da sie rowniez pobierac w ten sam sposob na laptopie na windowsie? Jestem zalogowany na laptopie i nie mam takiej opcji jak pobierz...natomiast na telefonie tidala jeszcze nie probowalem.

 

Dodatkowo, jak za rok skonczy mi sie subskrypcja to wszystkie pobrane piosenki ktore sluchalem w trybie offline przepadna i nie bede mogl ich odtworzyc ponownie do momentu powtornego zakupienia abonamentu?

 

 

Edytowane przez vievsoniccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używam aplikacji na laptopie, ale z tego co pamiętam, to tam nie ma opcji offline.

 

Co do drugiego pytania, to na czas przerwania subskrubcji nie będziesz mógł słuchać aż do ponownego jej opłacenia, ale utwory, ulubione nie przepadają.

 

Z tym że ja nigdy nie przerywałem subskrybcji, zawsze miałem chociażby dostęp w Playu, także jeszcze za czasów Wimpa, więc nie powiem, czy po jakimś czasie nieużywane konto jest usuwane.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaliłem sobie okres testowy Roon'a i podpiąłem konto Tidala Hifi.

Pod dwóch dniach testów apka działa sprawniej niż natywne aplikacje Tidala na Mac/Win/Android. 

Odtwarzanie nie rwie, nie zatrzymuje się bez powodu, a zmiana utworów następuje szybciej. Wygląda na to, że część problemów może być spowodowana kiepską implementacją aplikacji klienckich.

Jedyny problem jaki dostrzegam to cena i rozliczanie w formie subskrypcji. Oczywiście jest wariant lifetime, ale 500 USD to już sporo kaski.

 

Zobaczymy jeszcze jak w porównaniu wypadnie Audirvana, która również ma wbudowanego klienta Tidala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Joseph_k78 said:

Rzadko używam aplikacji na laptopie, ale z tego co pamiętam, to tam nie ma opcji offline.

 

Co do drugiego pytania, to na czas przerwania subskrubcji nie będziesz mógł słuchać aż do ponownego jej opłacenia, ale utwory, ulubione nie przepadają.

 

Z tym że ja nigdy nie przerywałem subskrybcji, zawsze miałem chociażby dostęp w Playu, także jeszcze za czasów Wimpa, więc nie powiem, czy po jakimś czasie nieużywane konto jest usuwane.

 

 

 

 

Rozumiem, czyli stacjonarnie zeby sluchac muzyki z TIdala potrzebny jest internet. Natomiast na telefonie (android) juz nie.

 

 

Mam pytanie, ile miejsca w przyblizeniu zajmuje 10 piosenek (~4-5minutowych) w jakosci master. Ile mb?

 

Edytowane przez vievsoniccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, markp said:

Na Androidzie też jest potrzebny internet do słuchania muzyki z Tidala. Połączenie z internetem może być przez sieć GSM.

 

Mam plan taki zeby pobrac przez domowe wifi (bez limitu dany) wszystkie albumy na swojego androida a nastepnie odtwarzac je na miescie w trybie offline w jakosci master. Czy do tego rowniez potrzebuje internetu, jezeli tak to ile mi bedzie pobierac jego za odtwarzanie master w trybie offline ?

 

 

dzieki 

2 hours ago, Joseph_k78 said:

Kate Bush "The Dreaming" ok. 470MB.

 

dzieki, czyli 1 piosenka srednio w jakosci master zajmuje 50mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, markp said:

Do odtwarzania w trybie offline już nie potrzeba dostępu do internetu.

 

Rozumiem, a moze wiesz dlaczego sluchajac na PC muzyki wybierajac jakosc master, caly czas lampka swieci mi sie ze jestem w HIFI, zmienialem utwory, uruchamialem od nowa program i nadal kazdy utwor leci w maksymalnej jakosci Hi-Fi a nie master.

 

Tutaj zdjecie:  pILoCGx.png

 

Powinno na dole byc napisane master na zloto a nie HiFi na blekitno, co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Rozumiem, a moze wiesz dlaczego sluchajac na PC muzyki wybierajac jakosc master, caly czas lampka swieci mi sie ze jestem w HIFI, zmienialem utwory, uruchamialem od nowa program i nadal kazdy utwor leci w maksymalnej jakosci Hi-Fi a nie master.
 
Tutaj zdjecie:  pILoCGx.png
 
Powinno na dole byc napisane master na zloto a nie HiFi na blekitno, co jest nie tak?
Z tego co widzę, Metallica jest w jakości hifi. By album był Master, musi mieć oznaczenie M. Flaga pod okładką.685727b503435c83bc1aa22ff5da3486.jpgb6f586f16eb21a105966bf5c79b8c571.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawioną jakość Master, ale plik musi być w jakości Master. Nie wszytkie pliki są w takiej jakości.
Patrząc przez pryzmat biblioteki Tidala, to nagrań Master jest skromny %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joseph_k78 napisał:
2 godziny temu, markp napisał:
Masz ustawioną jakość Master, ale plik musi być w jakości Master. Nie wszytkie pliki są w takiej jakości.

Patrząc przez pryzmat biblioteki Tidala, to nagrań Master jest skromny %.

 

Skromny procent, to prawda.

 

Ale ziewnikarze Tidala się postarali i w formacie master są dostępne tematyczne plejlisty (indie, ecm, Joni Mitchell - z tego co mi się w oczy rzuciło). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie na tym tidalu ze wpisuje nazwe utworu tak jak jest na YT i mi jego nie znajduje.

 

Musze znac dokladny album na ktorym jest X piosenka.

 

Przyklad...

 

 

Srednio funkcyjny i czytelny layout jest na tym tidalu....

 

 

Moze mi ktos powiedziec jak mam znalezc powyzsza piosenke w tidalu.

 

Dodatkowo czy da sie dodac mp3 sciagniete powiedzmy z youtuba do playlisty tidala na telefonie (na tidalu nie widze wielu utworow...ktore mam sciagniete z innych miejsc)

Edytowane przez vievsoniccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam kolejny pomysł na :RODZINKOWE: konto.

Adobe - mam pełny pakiet Cloud - wszystkie aplikacje. Można uruchamiać na raz na 2 komputerach. Ja używam zamiennie, zazwyczaj nigdy na raz i mogę przy tym pozostać.

Czyli jedna osoba może mieć pełny pakiet u siebie. 

A teraz co najlepsze - wszystkie programy (Lightroom, Photoshop, Premiere i inne). Wystawiam na to fakturę co miesiąc. A do zapłacenia 19€ z VAT.

Rozliczenia miesięczne.

 

Bum - kto pierwszy ten lepszy. Tylko 1 osoba niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, vievsoniccc napisał:

Podpowie ktos jak znalezc powyzsza piosenke na tidalu?

Przecież masz całą płytę https://tidal.com/browse/album/87018509 

Edit: zawartość nie jest już dostępna... pewnie nie zapłacili :) 

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, The Grand Wazoo said:

Przecież masz całą płytę https://tidal.com/browse/album/87018509 

Edit: zawartość nie jest już dostępna... pewnie nie zapłacili :) 

 

Co to oznacza, czyli na tidalu sa piosenki udostpenione tylko tych wykonawcow ktorzy za to zaplacili?

 

Wobec tego baza z muzyka tidala jest bardzo skromna, zgadza sie?

 

Muzyke z dragonballa uda mi sie sie sciagnac?

 

Czy da sie wrzuci do Tidala do mojej playlisty zwykla muzyke mp3 sciagnieta z youtuba, zeby miec zmixowane to co uda sie znalesc na tidalu + to czego sie nie uda znalezc (sciagniete z innych stron)

 

Dziekuje za informacje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vievsoniccc napisał:

 

To ten program jest beznadziejny na to wychodzi...baza muzyki mala, swojej muzyki wrzucic nie mozna...za co ludzie placa ?

To nie jest program tylko serwis strumieniowy. Baza muzyki (płyt, utworów) jest naprawdę duża. Po prostu nie ma tam "wszystkiego" bo nie każdy muzyk udostępnia swoją twórczość na Tidalu (czy Spotify, Dezeer).  Albo nie udostępnia całości (prawdopodobnie z prostej przyczyny - muzyk chce także zarobić na płytach czy plikach fizycznie sprzedanych a nie tylko udostępnianych). Zajrzyj na Bandcamp. Muzycy udostępniają tam swoje pliki na sprzedaż i można ich dużej części posłuchać na stronie lub w aplikacji na Androida. Ale jakość odsłuchu jest "empetrójkowa" i raczej nie 320.

Twórców Tidala nie interesuje Twoja baza muzyki. Ich interesuje tylko własny zasób i to mają Ci za kasę udostępnić. Jest taka apka na Androida - UAPP (USB Audio Player Pro) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro&hl=pl

W niej możesz mieć zaszytego Tidala ze swoimi ustawieniami i swoje zasoby. Ale wspólnych playlist chyba nie da się zrobić. Tidal to jakby zakładka w UAPP. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




W niej możesz mieć zaszytego Tidala ze swoimi ustawieniami i swoje zasoby. Ale wspólnych playlist chyba nie da się zrobić. Tidal to jakby zakładka w UAPP. 


Można robić wspólne playlisty, ale nie w samym zaszytym Tidalu, a po zakolejkowaniu utworów z różnych źródeł na playliście w odtwarzaczu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności