Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.07.2019 o 21:45, vonBaron napisał:

Też tak macie czasem że czasem zacina się wam odtwarzanie po kilka razy na danym utworze w aplikacji desktopowej?

 

Zdarza mi się wtedy, gdy jest słabe łącze (mam do stycznia cyrograf z CP, potem przechodzę na światłowody) i wtedy Tidal przeskakiwał nawet z jakości hifi/master na wysoką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

Zdarza mi się wtedy, gdy jest słabe łącze (mam do stycznia cyrograf z CP, potem przechodzę na światłowody) i wtedy Tidal przeskakiwał nawet z jakości hifi/master na wysoką. 

U mnie na komórce przy danych z sieci (a nie WiFi) często przy przejściu na następną piosenkę kręci i kręci kółeczkiem (w sensie próbuje wczytać) i nic. Trzeba przeskoczyć na następną, a potem wrócić do tej i gra od razu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale jest tak nie tylko na obecnym LG V30, ale było też wcześniej na Meizu Pro 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na komórce przy danych z sieci (a nie WiFi) często przy przejściu na następną piosenkę kręci i kręci kółeczkiem (w sensie próbuje wczytać) i nic. Trzeba przeskoczyć na następną, a potem wrócić do tej i gra od razu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale jest tak nie tylko na obecnym LG V30, ale było też wcześniej na Meizu Pro 5.
U mnie często ostatnio wyskakuje błąd połączenia, szczególnie kiedy pobieram coś offline a w tle leci muzyka. Przy próbie zagrania kolejnego utworu z playlisty pojawia się właśnie taka informacja. Nie wiem czy to wina serwera Tidala czy może mojego routera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba niektóre albumy są błędnie oznaczone jako Master, np ten niżej odpala się tylko w Hi-Fi.

Myślałem że coś mam skopane w ustawieniach ale inne albumy Master normalnie odpalają się jako Master.

fdfdfdfdfdf.JPG

Dobra teraz zauważyłem że jest tylko jeden utwór jako Master :lol:

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chico99 napisał:

 

Łączę się w tej niemożności ...

Ja łączę się częściowo, bo Aenima to dla mnie świetna płyta, ale reszta do mnie nie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Tu nawet nie chodzi o to jak i co grają ale ich albumy brzmią tak strasznie słabo...

 

Mówisz o masteringu? Przeciez Aenima to jedna z najlepiej zrealizowanych metalowych plyt ma rynku. Lateralus tez jest super dobrze zmasterowany jak na metal.

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to, że na AEnimie gitara przez większość materiału idzie środkiem razem z gitarą basową przez co brzmienie wydaje się bardziej surowe i mniej czytelne. Mi się akurat to w tej płycie podoba

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Mówisz o masteringu? Przeciez Aenima to jedna z najlepiej zrealizowanych metalowych plyt ma rynku. Lateralus tez jest super dobrze zmasterowany jak na metal.

Niby są dobrze nagrane ale dla mnie brzmią aż za sucho i krystalicznie ale wiem że Tool tak brzmi i niestety to nie moje granie.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vonBaron napisał:

Niby są dobrze nagrane ale dla mnie brzmią aż za sucho i krystalicznie ale wiem że Tool tak brzmi i niestety to nie moje granie.

 

Te płyty (Aenima, Lateralus)  maja surowe i pierwotne brzmienie, pełne niuansów do odkrywania, z niesamowita atmosfera i klimatem. Do tego ich mastering to mokry sen metalowego audiofila. Pozdrawiam innych smakoszy Die eier von satan.

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

Ja niestety zardzewiałem. Próbowałem wczoraj z Tool i wierzcie mi bardzo chciałem się zaszczepić, ale to jednak nie mój metal ...

Może gdzieś tam się zatrzymałem w rozwoju.;)

My @chico99 stare pierniki nauczeni jesteśmy trochę innego słuchania. Musi być linia melodyczna, a nie tylko wszechogarniająca rytmika. Też poziom dzisiejszych wykonawców jest raczej słaby. Oczywiście są perełki ale tylko potwierdzają regułę, 

Wystarczy posłuchać starych nagrań bez całej rzeszy polepszaczy, które nadal brzmią bardzo dobrze. Ilu dzisiejszych wykonawców potrafi na żywo zagrać bez playbacku i zabrzmieć jak nagranie studyjne?

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chico99 napisał:

Ja niestety zardzewiałem. Próbowałem wczoraj z Tool i wierzcie mi bardzo chciałem się zaszczepić, ale to jednak nie mój metal ...

Może gdzieś tam się zatrzymałem w rozwoju.;)

Manowar, Iron Maiden, Saxon ? Ewentualnie Within Temptation, Nightwish ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

 

Nie wiem czy to dobrze zabrzmi, w kontekście tych kapel, ale miód na uszy ... he, he:D

Po przeczytaniu posta puściłem sobie koncert IM i teraz nawet w pracy zrobiło się całkiem przyjemnie :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności