Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie przepisy unijne wymusiły, że masz mieć dostęp do zawartości swojego kraju w granicach UE? Przez to np. Iple miały stać się dostępne poza Polską. Piszę o katalogu Netflixa oczywiście.

 

Z drugiej strony poprzez VPN mam możliwość przeglądania katalogu USA (gorzej z odtworzeniem ich zawartości), ale cóż, tam przepisy unijne nie sięgają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale masz dostęp do zawartości kraju w którym wystartowałeś usługę czyli jak kolega ma turecki Tidal to obojętne gdzie będzie słuchał to ma to co dostępne w Turcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale masz dostęp do zawartości kraju w którym wystartowałeś usługę czyli jak kolega ma turecki Tidal to obojętne gdzie będzie słuchał to ma to co dostępne w Turcji. 
Nie chcę zapeszac ale patrząc na cenzurę w Turcji to katalog może być mocno okrojony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie ma aktualizacji, ostatnia była 03.03. Ale jeśli faktycznie będzie dostępny master to rewelacyjna wiadomość.

U mnie jest zarówno na iPhonie jak i iPadzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nicodem napisał:
Godzinę temu, Jaro54 napisał:
Tak, ale masz dostęp do zawartości kraju w którym wystartowałeś usługę czyli jak kolega ma turecki Tidal to obojętne gdzie będzie słuchał to ma to co dostępne w Turcji. 

Nie chcę zapeszac ale patrząc na cenzurę w Turcji to katalog może być mocno okrojony.

 

Szczerze mówiąc też tak się nad tym zastanawiam,chyba trzeba będzie emigrować do Argentyny.

No to chyba już taki los Polaka emigranta😉

Edytowane przez maik76
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość "odczytania" w jakiej jakości jest płyta dostępna offline (downloaded) ?

Zmieniłem abonament z Premium na HiFi i muszę ponownie zgrać płyty. Jest tego trochę i mam wrażenie, że niektóre zgrywam kilkukrotnie, a innych wcale.

Grajek to iPhone 8.

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas odtwarzania płyty HIFI jest podświetlone na niebiesko, album jest w jakości FLAC 16/44.1, jeśli nie jest podświetlone, mamy do czynienia z plikiem AAC 96 bądź 320 kbps. Gdy jest to MQA, HIFI zamienia się na żółty napis MASTER.

 

Bardziej szczegółowe informacje podaje USB Audio Player.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj większość albumów jest w jakości HIFI, aczkolwiek zdarzają się takie, które mają niższą jakość czyli AAC 320 a nawet tylko 96 kbps. Albumy Master mają malutką flagę "M" obok tytułu płyty pod miniaturkami okładek (tak samo jak są oznaczone albumy z brzydkimi wyrazami "E").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zacznę od ściągnięcia tego co chcę i pomieszczę, a następnie "wyłapię" te płyty, które nie są HiFi i ewentualnie podmienię (zbiór "pożądanych" jest dużo większy od zbioru "możliwych", więc nie będzie problemu).

_______________________

 

Wygospodarowałem 35 GB na "offline content" w standardzie HiFi.

 

Jest OK ☺️

_______________________

 

Jeszcze jedno pytanie (już ostatnie) 😏

 

Kiedy odtwarzam utwory na telefonie jest napis HiFi podświetlony na niebiesko - tak jak pisał Joseph_k78,  natomiast kiedy odtwarzam te same pliki za pośrednictwem aplikacji MusicCast (Yamaha R-N803D) widnieje napis "FLAC - 44,1 kHz"

 

Czy to jest OK ?

Innymi słowy, czy w tym wypadku jakość jest również "HiFi" ?

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie (już ostatnie)    Kiedy odtwarzam utwory na telefonie jest napis HiFi podświetlony na niebiesko - tak jak pisał Joseph_k78,  natomiast kiedy odtwarzam te same pliki za pośrednictwem aplikacji MusicCast (Yamaha R-N803D) widnieje napis "FLAC - 44,1 kHz"

 

Czy to jest OK ?

Innymi słowy, czy w tym wypadku jakość jest również "HiFi" ?

 

 

 

 

 Tak. Jakość HIFI to FLAC 16 bitów 44.1 kHz. Jakość Masters to pliki 24 bitowe MQA. Jak jest taki plik zbudowany i dekodowany też było poruszane (głównie chodzi o kwestię, dlaczego jeden sprzęt dekoduje 192 kHz a inny "tylko" 96).

 

Dzisiaj przypadkiem będąc na stronie MQA wyczytałem, że mój ampli Onkyo TX-8270 dołączył do urządzeń ze wsparciem dla MQA. Jestem zaskoczony, bo producent raczej tego nie obiecywał. Do tej pory ampli dekodował te pliki jako FLAC 24/44.1(48). Teraz jest już logo MQA, ale tylko 48 kHz. Dlaczego nie 96? I ma pewne problemy z wczytaniem kolejnych numerów z albumu. Chyba muszę zrobić amplitunerowi soft reset.

ecc2db02675f973640ee3e7cd86cddb6.jpg

 

Reset nic nie pomógł. Dalej wyskakuje info o błędzie, dopiero po kilku sekundach następny utwór jest odtwarzany.

 

Muszę zobaczyć, czy problem z wczytywaniem kolejnych utworów dotyczy też zwykłych plików FLAC HIFI.f841549391ea9bd45a142be0ab9cffb6.jpg

 

Amplituner zaczął odtwarzać bez błędów, kolejne utwory wczytują się zawczasu, gapless działa. Ale z tym próbkowaniem to dziwna sprawa. Sprawdziłem ponad 10 różnych albumów, cztery z nich mają parametr 96 kHz, ale pozostałe mają taką częstotliwość jak plik wejściowy (44.1 albo 48).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

 

Mam jednak kolejne pytanie. Mianowicie czy jest "nakładka" na Tidala w Androidzie (tablet), która pozwoliłaby skrolować duże okładki płyt a nie malutkie z opisami z boku ?

 

Byłoby też super, gdyby to chciało działać w "landscape".

 

Chodzi o tablet, który wożę w samochodzie - obecnie mało co widzę i wybieram płyty "losowo" :( 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, by była taka nakładka. Mam tablet Shield nVdii i tam jest tryb landscape, ale rzeczywiście wyświetla małe okładki albumów z tytułami z boku.

 

A to albumy w aplikacji USB Audio Player (Tidal tylko online) na tablecie.8a6d963c25bb3ee031caa2667f9c395f.jpg

 

A to widok albumów Tidala (także jedynie online) w apce Bubble UPnP. Kolor tła można zmienić. Bubble nie obsługuje MQA.

c2395e9685e0fb9445149e8fb0a3424f.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności