Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi



Widziałem, że całkiem sporo osób go używa. Czemu ten USB Audio Player taki dobry, jakie są korzyści względem Tidala?


Jak napisał mój przedmówca USB Audio Player to taki hub muzyczny, gdzie w jednym miejscu możemy odtwarzać muzykę lokalnie i z serwisów (Tidal, Qobuz) oraz serwerów DLNA (jak MinimServer) o ile są w danej sieci lokalnej dostępne. Dodatkowo wsparcie dla zewn. DAC (tak, przez microUSB-C możemy przesłać każdy dźwięk, nawet systemowy, do zewnętrznego przetwornika, ale mam wrażenie że UAPP wysyła strumień bitów bezpośrednio do DACa, podczas gdy w całą resztę może być zaangażowane API Androida). Ponadto zauważyłem, że na UAPP jest płynniejsze przechodzenie utworu w utwór, gdy te są połączone. Na Tidalu jakoś słychać, kiedy następuje kolejny numer.
Ściągnij jeszcze raz. Jak przy ściąganiu jakieś problemy z siecią są to tak jest. Czasami dwa trzy razy ściągam a potem już ok. I teraz zawsze ściągam jak się nie przemieszczam i rzadko to się zdarza. Jak ściągnąłem w trakcie jazdy do czy Z pracy to na Master i HiFi takie kwiatki były. 
Ehhh... Po restarcie Onkyo, wszystko płynnie się odtwarza. Najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązanie.

Na LG V30 żadnych problemów.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, strong6 napisał:

Od wczoraj posiadam konto Tidal - w promocji dla nowych użytkowników za free -.
Tak jak się spodziewałem wszystkiego nie znalazłem ale to co było w jakości Masters albo Hi-Fi to ze zdziwieniem przyznaję, że moja biblioteka muzyki w flac brzmi jakoś gorzej od wersji Masters/Hi-Fi na Tidal'u.
Super :)

Póki można trzeba brać. Wystarczy nowe konto (może byc z protonmail, gmx) i PayPal. Mi zaakceptował już kiedyś użytego do Tidala PayPala. A więc za free i legalnie. 60 dni HiFi. Jesli nie chcemy po 60 dniach płacić to należy od razu anulować subskrypcję.

 

Niestety Tidal jak dla mnie nie ma dużej ilości mojej ulubionej muzyki. Więcej jest na Bandcamp ale marna jakość streamu.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



UAPP jest płynniejsze przechodzenie utworu w utwór, gdy te są połączone. Na Tidalu jakoś słychać, kiedy następuje kolejny numer.


Przetestowałem i UAPP jest płynniejszy od Tidala dzięki nie tak zaawansowanemu interfeserowi. Widać również dane na temat odtwarzanego utworu. Wydaje się być na prawdę dobrą alternatywą dla Tidala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Caution said:


 

 


Przetestowałem i UAPP jest płynniejszy od Tidala dzięki nie tak zaawansowanemu interfeserowi. Widać również dane na temat odtwarzanego utworu. Wydaje się być na prawdę dobrą alternatywą dla Tidala.

 

Niestety ma jeden minus - brak offline. Ale to kwestia Tidal który nie uwolni tego dla aplikacji zewnętrznych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli telefon nie dekoduje to następuje downgrade do 16/44 czyli jakość cd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Markonelli napisał:

Czy jak w aplikacji Tidal na telefonie przy odtwarzaniu utworu świeci się napis MASTER to znaczy, że odtwarza mqa? A nie mam lg v30, który podobno ma jako jedyny ten kodek...
 


Aplikacja Tidal dekoduje programowo pierwszą warstwę pliku Master. Otrzymujemy plik 24/96 (88,2). Dekodery sprzętowe dekodują drugą warstwę pliku Master. Uzyskujemy plik 24/192 (176,4). Dekodery sprzętowe posiadają te smartfony: LG V30, V30+, V35, V40, G7, Essential Phone, Onkyo Granbeat. Pełny wykaz urządzeń z wbudowanym dekoderem sprzętowym MQA jest tutaj:

MQA

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pełny wykaz urządzeń z wbudowanym dekoderem sprzętowym MQA jest tutaj:
MQA
 



"The Onkyo DP-X1 portable digital audio player has integrated MQA technology to play back MQA music."



Onkyo DP-X1 też jest na tej liście a w UAPP maksymalnie co może uzyskać to 24/96, podczas gdy na V30 jest to 192.
Niestety ma jeden minus - brak offline. Ale to kwestia Tidal który nie uwolni tego dla aplikacji zewnętrznych. 
 
No tak, racja. W sumie to nie wiem, czego o tym nie wspomniałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery programowe MQA dekodują pierwszą warstwę pliku Master. Po zdekodowaniu za pomocą aplikacji Tidal otrzymamy plik tylko 24/96 (lub 88,2). Dotyczy to zarówno Androida jak i Windowsa. Plik 24/192 (176,4) można uzyskać tylko za pomocą dekodera sprzętowego. W przypadku PC należy podłączyć zewnętrzny DAC z wbudowanym dekoderem MQA.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, markp napisał:

Dekodery programowe MQA dekodują pierwszą warstwę pliku Master. Po zdekodowaniu za pomocą aplikacji Tidal otrzymamy plik tylko 24/96 (lub 88,2). Dotyczy to zarówno Androida jak i Windowsa. Plik 24/192 (176,4) można uzyskać tylko za pomocą dekodera sprzętowego. W przypadku PC należy podłączyć zewnętrzny DAC z wbudowanym dekoderem MQA.

Np DF Black który dekoduje MQA lub podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery programowe MQA dekodują pierwszą warstwę pliku Master. Po zdekodowaniu za pomocą aplikacji Tidal otrzymamy plik tylko 24/96 (lub 88,2). Dotyczy to zarówno Androida jak i Windowsa. Plik 24/192 (176,4) można uzyskać tylko za pomocą dekodera sprzętowego. W przypadku PC należy podłączyć zewnętrzny DAC z wbudowanym dekoderem MQA.

Mnie w sumie nie potrzeba, bo MQA używam tylko w Tidalu, ale czy np. do Foobara nie ma jakiejś wtyczki do MQA jaka jest w przypadku DSF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery programowe MQA dekodują pierwszą warstwę pliku Master. Po zdekodowaniu za pomocą aplikacji Tidal otrzymamy plik tylko 24/96 (lub 88,2). Dotyczy to zarówno Androida jak i Windowsa. Plik 24/192 (176,4) można uzyskać tylko za pomocą dekodera sprzętowego. W przypadku PC należy podłączyć zewnętrzny DAC z wbudowanym dekoderem MQA.
Czyli wychodzi na to, że w Windowsie bez dekodera MQA trzeba ustawić 24/96, aby uzyskać najlepszą jakość. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bardziej obeznanych w temacie. Tidal Offline - jak dlugo moge nie laczyc sie z siecia, aby moc odtwarzac pliki w trybie offline?

Spotify daje mi 30 dni. Ciekawy jestem, czy Tidal podobnie...

Pracuje na statku, gdzie wszystkie serwisy zwiazane z multimediami sa blokowane. Nie moge nawet wejsc na strone Tidala czy SPotify, a tym bardziej "odzwiezyc" subkrypcji nawet jesli jest oplacona automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafszyb napisał:

Pracuje na statku, gdzie wszystkie serwisy zwiazane z multimediami sa blokowane. Nie moge nawet wejsc na strone Tidala czy SPotify, a tym bardziej "odzwiezyc" subkrypcji nawet jesli jest oplacona automatycznie.

A to na statku nie ma orkiestry? Na Titanicu podobno orkiestra grała nawet do końca :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości odnośnie VPN. Nie obejdę statkowego IT. 

10 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A to na statku nie ma orkiestry? Na Titanicu podobno orkiestra grała nawet do końca :)

 

Moja łajba nie tonie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal też 30 dni a potem krzyczy o połączenie z internetem i blokuje offline. Choć czasem zdarza się że i 1,5 miesiąca pozwala słuchać mimo monitów o połączenie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc: jestem nowym posiadaczem Ibasso DX150 i nie wchodzi apka Tidal-a: sklep Google Play konkretnie konieczny do tego; wyskakuje zawsze info, ze nieznany blad? Mialem ten sam problem ze Spotify, ale dostalem od kogos jakiegos linka i sie udalo (niestety jakosc Spotify kompletnie odpada dla mojego ucha!). Szukalem na necie podobnego linku, ktory by zaskoczyl, ale absolutnie nic nie widze, procz oficjalnego. Z gory bardzo dziekuje za jakakolwiek podpowiedz, bo nie moge sie doczekac, by w koncu odpalic pelne mozliwosci DX150,

Mariusz

P.S. A przy okazji: moze ktos poleci dobry program do kompresji FLAC: chce miec na DX150 czesc z mojej kolekcji CD ?

 

Edytowane przez mariusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z AIMP i jestem zadowolony. Część kolekcji płyt już przerzuciłem na dysk i z niego wrzucam na dap-y lub do telefonu. Do przerzucania jest fajny Kingston Mobielite G2 wireless. Po WiFi przerzucasz na kartę lub bezpośrednio do DAP'a lub telefonu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności