Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

"omijanie jakichkolwiek mechanizmów technicznych w ramach Usług, które zostały ustanowione w celu ochrony Treści Usług przed powielaniem / dystrybucją;"

 

No jest😋

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturos1967 napisał:

Czyli co ? Tzn. że można go (tidala) sobie jakoś skopiować  na swoje urządzenie z nielegalnego źródła bez płacenia ? I już ?

Nie wierzę ...

Można użyć programu do pobrania muzyki z Tidala na dysk, żeby później pozgrywać sobie wszystko np na karty microsd do dapów i w ten sposób używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Można użyć programu do pobrania muzyki z Tidala na dysk, żeby później pozgrywać sobie wszystko np na karty microsd do dapów i w ten sposób używać

Czyli do piracenia - taki Napster się robi z Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie! Oszukaliście system.
 
Zastanawialiście się kiedyś skąd te konta sie biorą?
 
 
Cóż, problem jest szerszy i nie dotyczy tylko Tidala. Netflix, HBO GO też można konto "czasowe" za grosze kupić. Netflix to nawet miał skrócić okres próbny. Xbox/PlayStation - tutaj za kilkanaście zeta można kupić elektroniczną wersję gry razem z kontem, za którą normalnie trzeba zapłacić 100+ PLN, chyba że jest jakaś promocja. Takie rzeczy utrudniają nieco zakupy na Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

W sumie chętniej widziałbym (i słuchałbym) muzyki strumieniowanej z serwisu Bandcamp. I zdarza mi się to robić. Jednak nie jest to jakość HiFi. Bandcamp chyba nie ma takich planów (abonament i strumieniowanie). A szkoda.

 

No niestety, jakość tylko 128 kbps mp3. Do zapoznania się z artysta/płytą wystarczająco, ale nie do słuchania a la Tidal. W sumie płytę możesz pobrać w jakości flaca i słuchać w innych odtwarzaczach, ale fakt, pobieranie tylko na PC.

Problem wcale nie jest szerszy - kupujesz kradzione konta, albo nie i tyle.

Ale proceder dotyczy kilku serwisów.

 

Zastanawiam się, czy takie akcje to nasz narodowy sport, czy w innych krajach podobnie kombinują.

 

 

Irytacja we mnie powoli wzbiera. Na Onkyo Tidal tnie utwory offline z wewn. pamięci. Robi to nader często w kazdym utworze, nawet co kilka sekund I to nierzadko przycięcia przewlekłe trwające nawet sekundę. Masakra, nie idzie tego słuchać! Czyszczenie podręcznej nic nie dało. Wcześniej tak nie było, psia mać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joseph_k78 napisał:

Wcześniej tak nie było, psia mać!

 

Problemy z apką tidalową zaczęły się od niedawnego wprowadzenia przez nich jakości Master. Na DX150 mi cięło i musiałem wrócić do aplikacji bez master'a. Na X7 mam w tym momencie spokój i pilnuję, żeby aplikacja mi się nie zaktualizowała ;) Co do Twojego Onkyo - spróbuj zrobić downgrade do wersji bez Master'a, może pomoże jak w moim przypadku z Ibasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Joseph_k78 napisał:

Zastanawiam się, czy takie akcje to nasz narodowy sport, czy w innych krajach podobnie kombinują.

 

 

Tak to cały świat jest taki obecnie, różne pokolenia różnie mają, ale nie popadajmy w narcyzm nie jesteśmy wyjątkowi w tym temacie. W Chinach to nawet chluba okraść zachodnie korporacje ;)

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

Irytacja we mnie powoli wzbiera. Na Onkyo Tidal tnie utwory offline z wewn. pamięci. Robi to nader często w kazdym utworze, nawet co kilka sekund emoji21.png I to nierzadko przycięcia przewlekłe trwające nawet sekundę. Masakra, nie idzie tego słuchać! Czyszczenie podręcznej nic nie dało. Wcześniej tak nie było, psia mać!

Ściągnij jeszcze raz. Jak przy ściąganiu jakieś problemy z siecią są to tak jest. Czasami dwa trzy razy ściągam a potem już ok. I teraz zawsze ściągam jak się nie przemieszczam i rzadko to się zdarza. Jak ściągnąłem w trakcie jazdy do czy Z pracy to na Master i HiFi takie kwiatki były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Problemy z apką tidalową zaczęły się od niedawnego wprowadzenia przez nich jakości Master. Na DX150 mi cięło i musiałem wrócić do aplikacji bez master'a. Na X7 mam w tym momencie spokój i pilnuję, żeby aplikacja mi się nie zaktualizowała Co do Twojego Onkyo - spróbuj zrobić downgrade do wersji bez Master'a, może pomoże jak w moim przypadku z Ibasso.
Problem pojawił się u mnie przy jednej z ostatnich, w miarę częstych aktualizacji Tidala, nie jestem pewny czy nawet nie przy ostatniej. Wcześniej było ok, a Mastera już miałem. Może czekać na kolejną aktualizację? Komentarz w GP też napisany (to co powyżej w poprzednim poście).



 (...) może pomoże jak w moim przypadku z Ibasso.


Szkoda, że pozbyłeś się już DX150, miałem pisać w jego sprawie w marcu po zastrzyku gotówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Szkoda, że pozbyłeś się już DX150, miałem pisać w jego sprawie w marcu po zastrzyku gotówki emoji6.png

Kolega @iemcamp sprzedaje "mojego" dx150 z AMP7 w bardzo dobrej cenie, skontaktuj się z nim.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij jeszcze raz. Jak przy ściąganiu jakieś problemy z siecią są to tak jest. Czasami dwa trzy razy ściągam a potem już ok. I teraz zawsze ściągam jak się nie przemieszczam i rzadko to się zdarza. Jak ściągnąłem w trakcie jazdy do czy Z pracy to na Master i HiFi takie kwiatki były. 
Spróbuję po powrocie do domu. Chociaż mój grajek też się nie przemieszczał, gdy ściągałem te pliki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zobaczę w chwili spokoju, jak radzi sobie Tidal offline na V30. Tutaj, mając bezpośredni dostęp do sieci poprzez LTE używam USB Audio Playera, bardzo rzadko odpalam natywną apkę Tidala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj posiadam konto Tidal - w promocji dla nowych użytkowników za free -.
Tak jak się spodziewałem wszystkiego nie znalazłem ale to co było w jakości Masters albo Hi-Fi to ze zdziwieniem przyznaję, że moja biblioteka muzyki w flac brzmi jakoś gorzej od wersji Masters/Hi-Fi na Tidal'u.
Super :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Caution napisał:

Jeżeli ktoś by sobie chciał pobrać utwory z Tidala na dysk to jest taki programik na Win.

 

 

To ten od młodego Niemca ze szkoły średniej ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz swoją listę i tam zapisujesz pojedyncze utwory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

To ten od młodego Niemca ze szkoły średniej ?

Nie podam linka, bo nie szerze piractwa. Napisałem tylko ze względów teoretycznych☺️

 

4 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

używam USB Audio Playera, bardzo rzadko odpalam natywną apkę Tidala.

 

 

Widziałem, że całkiem sporo osób go używa. Czemu ten USB Audio Player taki dobry, jakie są korzyści względem Tidala?🤔

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Caution napisał:

Czemu ten USB Audio Player taki dobry, jakie są korzyści względem Tidala?

Obsługa TIDAL to jedna z opcji, oczywiście obsługuje muzykę z kart oraz co istotne obsługę hardware MQA, jeśli sprzęt jest kompatybilny. 

Tutaj lista sprzętu oraz inne informacje.

http://www.extreamsd.com/index.php/hires-audio-driver

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności