Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz w ustawienia i przywracasz z danego urządzenia. Tylko ustawiasz zapis na karcie. Ściągnie ci wszystko co było na urządzeniu 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend spróbuję :) 

Nieoczekiwanie najwięcej z Tidal'a off-line korzystam w samochodzie (tablet - BT - audio samochodu). Na razie mam zwykłe konto (promocja 6 m-cy za darmo), więc pliki nie są duże, a mimo to karty puchną i trzeba wymieniać na większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



za to Onkyo DP-X1 wykłada się przy plikach 44.1 i wielokrotnościach, bo systemowo nie obsługuje tychże częstotliwości, tylko upsampluje do 48kHz, nawet w natywnej aplikacji, gdy słucham muzyki z karty. A w UAPP gdy się zaznaczy "bit-perfect", nie ma opcji upsamplowania.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 


Problem rozwiązany. Nowa aktualizacja UAPP to poprawiła. Teraz pliki 44.1 88.2 itd. są odtwarzane pomimo włączonej opcji bit-perfect. Czyli jest to 96 kHz.323ee1d79f35ddadf95caf46d68899d4.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie "zielonego" :)

 

Obecnie korzystam z TIDAL'a w ramach promocji "6 m-cy za darmo", a to znaczy że pliki są mocno skompresowane. Docelowo zamierzam korzystać z jakości HiFi i wobec tego mam pytanie / prośbę: czy ktoś mógłby napisać jak zmienia się objętość plików "downloaded" przy przejściu z poziomu "Normal" na "HiFi".

 

Nie chodzi o aptekę, a bardziej o rząd wielkości.

 

Używam iPhona 64 GB i szczerze mówić,  24 GB, które przeznaczyłem na pliki Tidal off-line w zupełności mi wystarcza. Nawet utrata połowy płyt (po przejściu na HiFi) byłaby pewnie do zaakceptowania, ale większe cięcia wymagałby zakupienia DAP'a (cały czas chodzi mi po głowie FIIO M6) lub cierpliwego czekania na wymianę telefonu. Rozważałem dokupienia LG V30 (stricte jako DAP), ale IMHO to jest mało opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo. 65 płyt i 190 utworów to ok 30 GB. Więc ten iPhone raczej do wersji HiFi lub Master nie za bardzo się nadaje ze względu na pojemność. Nie wiem też czy będzie zmiana przy HiFi na jak, bo flacow nie obsługuje natywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może,  japka są po za obszarem moich zainteresowań. Ale przestrzeń na dane w takiej ilości to trochę mało jak ktoś myśli o HiFi offline. Chyba że ciągle będziesz wymieniał utwory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość nieciekawe. Kiedyś próbowałem i szybko się pożegnałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przez to ze TIDAL jest niejako konkurencja dla Apple Music to szelmy jeszcze nie zupdate’owali apki TIDAL na iOS aby tez master odtwarzało (tak jak to już jest na androidzie). I na chwile obecna jest tylko hifi. :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utyskiwania słuszne, ale iPhone jest służbowy, a darowanemu.....nie zagląda się :)

 

Sądzę, że zacznę od tego co mam. 50 płyt zmieszczę, a to już nie jest tak źle, wszak "off-line" używam niemal wyłącznie jak latam.

 

Przy kolejnej wymianie telefonu (jeszcze kilka miechów) zdecyduję czy przesiąść się na Androida czy pozostać z iPhone ale 256 GB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wersją tidala na komputer.

Strasznie długo wczytuje czy to zapytanie o wyszukiwanie danego utworu czy otwieranie poszczególnych zakładek w menu.

Na chromie przez przeglądarkę takich problemów nie ma, myślę że to wina Visual C++ ale nie jestem pewien

Posiada ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie z UK sprzedawcy, więc raczej podejrzane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, side napisał:

Czy ktoś kupował Tidala HiFi z Allegro?

Ja kupowałem - wersja na rok, przysyłają nowe konto co 3 miesiące. Jeśli to komuś nie przeszkadza, to do odkrywania nowości jest ok.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 15:28, disaster3 napisał:

No i przez to ze TIDAL jest niejako konkurencja dla Apple Music to szelmy jeszcze nie zupdate’owali apki TIDAL na iOS aby tez master odtwarzało (tak jak to już jest na androidzie). I na chwile obecna jest tylko hifi. :( 

 

 

Również czekam kiedy to TIDAL dostanie MASTERa na iOS 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

może tutaj z przeglądających ten topic pomoże z pytaniem?

 

W zasadzie tutaj też mogłem to napisać bo dotyczy to każdego DAC/Ampa nie mającego certyfikacji MQA.

 

Będę wdzięczny za pomoc. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie dot. TIDAL:

 

Czy utwór zgrany na kartę w ramach "płyta off-line" jest zgrywany ponownie w ramach "playlista off-line" czy jest zapisywany tylko raz, a widoczny w różnych konfiguracjach ?

 

W Spotify, o ile się dobrze orientuję, dany utwór jest "zgrywany" tylko raz, natomiast może się pojawiać jako część płyty lun playlisty.

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 22:27, side napisał:

Czy ktoś kupował Tidala HiFi z Allegro?

Tak

43 minuty temu, side napisał:

Ja od poniedziałku też. Przytulam 👨‍❤️‍👨

To ja się dołączam do grupy tulenia od roku... Dumy z tego nie jestem ale...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności