Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Tidal obecnie gra MQA / Master nie tylko na LG V30 ale i na innych fonach z Andkiem 5 i wyżej. Natomiast "słynny" i drogi  UAPP (kupiłem) aby odtwarzać HiResy z Tidala i plików wymaga odkupienia dekodera ? Nieźle.. Ostatnio miałem kilka apgrejdów UAPP. Jakby coś non stop poprawiano. 
Ja mam wykupiony UAPP od dawna i mam MQA, niczego ekstra nie musiałem kupować.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dokupienia dekodera MQA możesz dekodować pliki master do poziomu 24/48. Po wykupieniu dekodera MQA zyskujesz dekodowanie do 24/96.

Kupowałem na długo zanim pojawiło się MQA. Czyli opcja dokupienia kodeka jest tylko dla darmowej wersji.c69545592201a35c8167257d561081ce.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na długo zanim pojawiło się MQA. Czyli opcja dokupienia kodeka jest tylko dla darmowej wersji.c69545592201a35c8167257d561081ce.jpg 
Chyba nie. Ja kupowałem ten program wcześniej a mimo to by móc cieszyć się parametrami wyższymi niż 24/44.1/48 dokupywałem ten dekoder (a raczej możliwość z wykorzystania "core MQA"). W sumie UAPP mnie kosztował blisko 60zł

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joseph_k78 napisał:

Chyba nie. Ja kupowałem ten program wcześniej a mimo to by móc cieszyć się parametrami wyższymi niż 24/44.1/48 dokupywałem ten dekoder (a raczej możliwość z wykorzystania "core MQA"). W sumie UAPP mnie kosztował blisko 60zł emoji19.png

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

A możesz wskazać jak kupić ? Bo ja się pogubiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wskazać jak kupić ? Bo ja się pogubiłem 

W samej aplikacji trzeba kupić. Wysuwane boczne lewe menu, ale już nie pamiętam, w co dokładnie trzeba wejść (spróbuj w settings albo może MQA playback). Mnie opcja zakupu już się nie wyświetla, skoro już to zakupiłem.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

b05c26c2e99fb45a61a90fdbe4c526d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, all999 napisał:

Kupowałem na długo zanim pojawiło się MQA. Czyli opcja dokupienia kodeka jest tylko dla darmowej wersji.

 

Korzystasz z V30, a on posiada sprzętowy dekoder MQA. Inne urządzenia mogą korzystać tylko z programowego dekodera MQA. Może być w UAPP po dokupieniu go w aplikacji. Można korzystać też z aplikcji Tidal dla androida 5 i nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tego Jacoba  Colliera otworzyłem w UAPP (Tidal) to nie mam MQA. A jak w Tidalu to mam Master. Czyli kodek w UAPP potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, markp napisał:

 

Jeśli nie korzystasz z LG V30 to potrzebny.

Korzystam. No i w UAPP zakupionym za kasę w Google, nie gra mi MQA w Tidalu "wewnętrznym". W samej apce Tidala jest Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na V30 też potrzebny. W info było coś o "core MQA", czyli chodziło o wykupienie dostępu do "jądra dekodera". Szkoda, że nie zrobiłem screena. Teraz już nie mam do tej informacji dostępu. Przed zakupem wszystkie pliki program odtwarzał z parametrami podstawowymi. Po zakupie odblokowały się pakiety MQA. W wątku o telefonie z bardzo dobrą jakością dźwięku też o tym pisałem, bo była mowa o Tidalu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakup nie był w GP tylko gdzieś na stronie UAPP ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup był w samej aplikacji, ale za pośrednictwem sklepu Google Play. Wysuwasz boczne menu i wchodzisz w jedną z zakładek (już nie pamiętam czy trzeba było wejść w "settings" i tam dalej szukać, czy w zakładkę "MQA playback". Stamtąd było przekierowanie do GP (w formie pop-up w interfejsie UAPP).

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lord Rayden napisał:

Ale zakup nie był w GP tylko gdzieś na stronie UAPP ?

Tu masz Lordzie info z GP 

In-app purchases:
* Advanced parametric EQ from effect vendor ToneBoosters (around €1.99) 
* MorphIt headphones simulator (around €3.29)
* MQA Core decoder (around €3.49)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze strony https://www.extreamsd.com/index.php/hires-audio-driver 

 

Producent Model Zweryfikowano na podstawie 
analizy częstotliwości
Uwagi
       
LG V30 tak W tym dekodowanie DoP i MQA

 

Są tam inne fony i dapy też, można swój sprawdzić czy zdekoduje MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze wchodzi sie w zakladka mqa playback i powinno przekierować do GP. Po zakupie zmienia sie zawartość tej zakładki

 

Ja zakupiłem nie dla v30 ale dla Fiio X5 III

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lord Rayden napisał:
A ru mam napis MQA w UAPP...
 
Screenshot_2019-01-14-10-53-09.thumb.png.a01c11496e6cbc38696bbb808d9cd442.png

637b5d9b798cb3dc7160944ded30982e.jpg

 

Oczywiście, by wykorzystać w pełni format MQA w UAPP, w opcjach "Internal HiRes Audio" trzeba zaznaczyć bit-perfect. LG V30 odtwarza wszystko bez problemu*, za to Onkyo DP-X1 wykłada się przy plikach 44.1 i wielokrotnościach, bo systemowo nie obsługuje tychże częstotliwości, tylko upsampluje do 48kHz, nawet w natywnej aplikacji, gdy słucham muzyki z karty. A w UAPP gdy się zaznaczy "bit-perfect", nie ma opcji upsamplowania.

 

* pomijając to, że mi player czasem dziwnie świruje w trakcie odtwarzania z Tidala czy z serwera domowego , jak np. gra utwór jaki zadałem, a po chwili pokazuje zupełnie inny z playlisty. A powyższą płytę z Tidala strasznie przycina i gubi mikrosekundy 😕


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności