Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Podaj mi proszę jakiś przykład płyty w Master

 

po ustawieniu w opcjach odtwarzania Master płyty w tym formacie grają ze znaczkiem Master - nie używam Tidala na PC, to nie wiem czy katalogi się pokrywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal złapał ode mnie wielkiego minusa, gdy jadąc niedawno do pracy odkryłem, że 90% mojej ulubionej ostatnio playlisty jest wyszarzona. Poszperałem i odkryłem, że niedostępne są wszystkie utwory wydane pod labelem Anjunabeats. Zadałem pytanie na reddicie, okazało się, że Tidal przestał im płacić opłaty licencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w promce to nie narzekam strasznie ale...Johannesa Schmoellinga (ex. Tangerine Dream) tylko 2 albumy w Tidalu i Spotify są. Nowych rzeczy nie znalazłem. Immortal Tourist z Robem Watersem nagrany (2018) na przykład.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale ten ECM to złoto.  W większości bardzo fajna muzyka (trochę dla świrów) ale również realizacje również perfekcyjne.

 

  Zgadza się, ja od kilku wieczorów słucham ich biblioteki losowo, ale w Qobuz. Tidal na zapytanie "ECM" nie przynosi żadnych rezultatów, natomiast Qobuz pokazuje całą bibliotekę. Część znam, ale tego jest tyle, że można się zapomnieć.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roger987 napisał:

Mówcie co chcecie, ale ten ECM to złoto. 

W większości bardzo fajna muzyka (trochę dla świrów) ale realizacje również perfekcyjne.

 

Dokładnie tak. Ale już chyba czas, aby Manfred Eicher dopuścił do niektórych nagrań innego producenta, ponieważ te obecne produkcje są przewidywalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanko odnośnie jakości muzyki. Jak bardzo zauważalna i duża jest (w skali 1-10) różnica między jakością muzyki, między TIDAL Premium a Hi-Fi? Obecnie mam premium i astanawiam się nad tą drugą opcją bo cały zamysł tych aplikacji streamingowych muzyki jest dla mnie strasznie wygodny, ale też nie pogardziłbym "fajnym" dźwiękiem. Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w jakości jest wyraźna. Wg Twojej skali dałbym minimum 6, może 8.

A według mojej skali:

Na tyle podoba mi się HI-FI, że skłaniam się do kupna (wcześniej miałem 3-miesięczną wersję darmową przy zakupie kina domowego). Po 3 miesiącach HI-FI, gdy włączyłem 1 miesiąc Tidal Premium, to zacząłem szukać chętnych do wspólnego kupna HI-FI. Chętnych nie znalazłem, to na 3 miesiące mam za 1 PLN Spotyfy i  Spotfy właściwie nie słucham (ok, nie tylko dla tego że nie podoba mi się jakość, ale jest lato...).

Krótko i na temat: jeśli jesteś moją rodziną z którą utraciłem kontakt i chcesz płacić ze mną na spółę plan rodziny, to pisz. Szukam 1 osoby do dzielenia konta na minimum rok po 30 PLN. Nie chcę szukać większej rodziny do wspólnego kupna, aby uniknąć zamieszania że ktoś tam rezygnuje albo nie płaci. Ok podzielimy się kontami i będziesz mógł ewentualnie odstąpić konto swojemu "bratu" (nie interesuje mnie na jakich warunkach), ale to Ty masz być dla mnie pewniakiem po 30 PLN na miesiąc przez rok. Proszę tylko o kontakt osób zdecydowanych: 30 PLN x 12, to nadal konkretne pieniądze.

Krzysztof, k.zarczynski@gmail.com 

 

Edytowane przez jarrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spotkał się ktoś z problemem, że aplikacja na jednym telefonie (Android) nie działa w sieci Wi-Fi? Bez zająknięcia za to działa na drugim telefonie, również z Androidem ale starszym, oraz na komputerze. Na forum Tidala piszą o zmianie adresów serwerów DNS, ale jeszcze tego nie próbowałem.

Swoją drogą to niezła paranoja, że dokładnie na tych samych ustawieniach wyszydzany Spotify działa bezbłędnie.

Edytowane przez Ros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tę playlistę w TIDALu: "Moja" http://tidal.com/playlist/67377c6d-ae33-423c-b4b0-9f9c29121383

Zapraszam

Zapraszam wszystkich aby dawali swoje playlisty być może każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie bo trudno jest szukać wśród muzyki której się nie zna. A czasami można by było poznać nowe fajne kawałki których nigdy by się samemu nie znalazło75314ff18a241a83828383dfc1c3917e.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAPP nie ma możliwości grania muzyki z chmury typu Google Drive ?

Edit - na razie znalazłem i testuję Cloud Player. Gra z Google Drive. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję pomocy. Od 2 dni wyskakuje mi w tidalu taki komunikat - Aby poprawnie odtwarzać utwory, Tidal wymaga, abyś zmienił ustawienia dźwięku w panelu kontrolnym na 16 bit, 44100 Hz. Pewnie to banalne ale sobie nie radze:). W laptopie nie działa a w telefonie jest wszystko ok. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzysztof4101997 napisał:

Potrzebuję pomocy. Od 2 dni wyskakuje mi w tidalu taki komunikat - Aby poprawnie odtwarzać utwory, Tidal wymaga, abyś zmienił ustawienia dźwięku w panelu kontrolnym na 16 bit, 44100 Hz. Pewnie to banalne ale sobie nie radze:). W laptopie nie działa a w telefonie jest wszystko ok. Proszę o pomoc

 

Jaki system operacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności