Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli masz pewnosc ze to jest dokladnie to samo wydanie co 24bit tylko w innym formacie to wystarczy ale nie wiadomo. Albo inaczej, jesli puszczasz mqa a potem przelaczasz na 24 bit z tidala i nie slyszysz roznicy to wielkie brawa dla meridiana bo udalo im sie zachowac jakosc 24 bitow w malym pliku. Jak mqa brzmi gorzej niz 24bit ale nadal lepiej niz zwykle 16/44 to tez dobrze a jak mqa brzmi lepiej to albo sobie wmawiasz albo dali inny/lepszy mastering dla mqa.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś sprawdzić z poziomu aplikacji w jakiej jakości jest dany album w zakładce master? Pokazuje tylko że "master", a sterownik xonara nie ma opcji wykrycia automatycznie próbkowania więc muszę ustawiać jeżeli chjce mieć bit perfect.
edit:
Jak włączyłem exlusive to mi wyskoczył komunikat ;"Aby poprawnie odtwarzać utwory, TIDAL wymaga, abyś zmienił ustawienia dźwięku w Panelu Kontrolnym na "16bit, 44100 Hz (CD Quality)", lol.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss... chyba nie doczytałem. Pisałem o sterowniku XMOS, a tam chodzłio o xonara.

A ja już kombinowałem jak koń pod górę żeby zainstalować sterowniki od w10 (o dziwo instalator nie chce puścić na w8.1) i zdziwiłem się, bo żadnego oznaczenia aktualnie przetwarzanego sygnału dalej nie ma :ph34r: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zdublować mojego posta również w tym wątku:

 

Jeśli ktoś chce porównać jakość streamingu MQA w TIDALU z jakością plików lokalnych - to polecam płytę testową wytwórni 2L Audiophlie Reference Recordings.

 

Na stronie www wytwórni są dostępne do ściągnięcia pliki w różnych formatach i gęstościach ("standardowe" pliki FLAC, pliki FLAC zakodowane w MQA oraz pliki DSD):

http://www.2l.no/hires/index.html

 

Płyta jest tez dostępna w Tidalu - tytuł: The Nordic Sound

http://tidal.com/album/2400318

 

Co do samego ustawienia aplikacji windowsowej TIDAL do odtwarzania plików FLAC zakodowanych w MQA:

1. Instalujemy driver naszego DAC w Windowsach (to prawdopodobnie większość z nas ma już zrobione)

2. NIE USTAWIAMY urządzenia DAC jako domyślnego urządzenia do odtwarzania dźwięku w Windows.

(prawy klawisz myszy na głośniczku w prawym dolnym rogu ekranu i opcja menu "Urządzenia do odtwarzania")

3. W aplikacji TIDAL wchodzimy do menu Plik -> Ustawienia -> Streaming

Wybieramy nasze urządzenie DAC (a nie "Ustawienia systemowe")

W opcjach naszego urządzenia DAC (ikonka "Kółko zębate");

- zaznaczamy: Użyj trybu Exclusive

- pole "Passtrough MQA" pozostawiamy NIE ZAZNACZONE

 

Przy tych ustawieniach moje DAC (zarówno Chord Mojo jak i Fiio E17) wyświetlają częstotliwość 88 lub 96 podczas odtwarzania z Tidala plików w jakości MASTER.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przyszłości MQA to na CES 2017 ogłoszono:

 

•Pandora and Rhapsody/Napster have announced hi-res streaming.

•15,000 hi-res albums are now available from major and indie labels.

•Technics will implement MQA into their Grand Class SU-G30 Network Player amplifier this spring.

•AudioQuest will implement MQA in their DragonFly Red and Black later this month via a free firmware download.

•Audirvana's Plus 3 music player for Mac OS will decode MQA when it's released this spring.

•Pioneer and Onkyo's digital audio players, and Onkyo's new hi-res smartphone, are equipped for MQA.

•The HiResAudio download store has expanded its MQA content with downloads from Warner.

•Mytek's new Mytek Clef headphone amplifier/DAC is MQA-enabled.

•NAD and Bluesound's Pulse Soundbar now supports MQA.

•Bel Canto, Brinkmann, MSB, and Aurender all have products that support MQA.

 

Read more at http://www.stereophile.com/content/ces-2017-major-hi-res-breakthroughs#kQI6WBjUmzir9Y9k.99

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zdublować mojego posta również w tym wątku:

 

Jeśli ktoś chce porównać jakość streamingu MQA w TIDALU z jakością plików lokalnych - to polecam płytę testową wytwórni 2L Audiophlie Reference Recordings.

 

Na stronie www wytwórni są dostępne do ściągnięcia pliki w różnych formatach i gęstościach ("standardowe" pliki FLAC, pliki FLAC zakodowane w MQA oraz pliki DSD):

http://www.2l.no/hires/index.html

 

Płyta jest tez dostępna w Tidalu - tytuł: The Nordic Sound

http://tidal.com/album/2400318

 

Co do samego ustawienia aplikacji windowsowej TIDAL do odtwarzania plików FLAC zakodowanych w MQA:

1. Instalujemy driver naszego DAC w Windowsach (to prawdopodobnie większość z nas ma już zrobione)

2. NIE USTAWIAMY urządzenia DAC jako domyślnego urządzenia do odtwarzania dźwięku w Windows.

(prawy klawisz myszy na głośniczku w prawym dolnym rogu ekranu i opcja menu "Urządzenia do odtwarzania")

3. W aplikacji TIDAL wchodzimy do menu Plik -> Ustawienia -> Streaming

Wybieramy nasze urządzenie DAC (a nie "Ustawienia systemowe")

W opcjach naszego urządzenia DAC (ikonka "Kółko zębate");

- zaznaczamy: Użyj trybu Exclusive

- pole "Passtrough MQA" pozostawiamy NIE ZAZNACZONE

 

Przy tych ustawieniach moje DAC (zarówno Chord Mojo jak i Fiio E17) wyświetlają częstotliwość 88 lub 96 podczas odtwarzania z Tidala plików w jakości MASTER.

Co do pkt 2. Dlaczego nie zaznaczamy naszego DACa jako urządzenie domyślne? W takim razie co, Realtek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem, aby korzystać z Master w Tidalu, trzeba odłączyć naszego DACa jako domyślne urządzenie. Po czym wracając do innych źródeł dźwięku, trzeba go ustawić z powrotem na domyślny, tak?

Jak ustawisz Bitperfect w danym programie to nie musisz nic mieszać w systemie bo jest normalnie pomijany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak dobrze rozumiem, aby korzystać z Master w Tidalu, trzeba odłączyć naszego DACa jako domyślne urządzenie. Po czym wracając do innych źródeł dźwięku, trzeba go ustawić z powrotem na domyślny, tak?

Jak ustawisz Bitperfect w danym programie to nie musisz nic mieszać w systemie bo jest normalnie pomijany

 

Ale w przeglądarce internetowej (np. You Tube) nie można ustawić Bit Perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności