Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałem kilka albumów ze Spotifyem. Jak dla mnie to nic się nie zmieniło. Owszem było kilka co mi lepiej zagrało na Tidalu, ale jak dla mnie to inny master. Tidal powinien się brać za poprawę UI, a nie jakieś MQA jeśli chcą przetrwać. Aby były wyraźne różnice to trzeba mieć jakiś gruby sprzęt albo jestem głuchy. Być może różnice są większe jak się posiada DAC-a z MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Po tych okładkach to mało co by mnie intetesowało aby wrócić do Tidala ze względu na samo MQA.

Zobaczymy, może z czasem będą coś dodawać.

Z tego co widzę chyba dla nowych jest teraz 60 dni za darmo.

Przechwytywanie.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Założenie MQA było takie, żeby przeprowadzać dekodowanie sprzętowo, konkretnie w chipsecie XMOS (ale, jak się okazuje, nie tylko, bo np. AudioQuest DragonFly nie działa na XMOS, tylko na Microchip PIC32MX). Ale, jak widać wybrano inną opcję, poza tym jest info, że niektóre odtwarzacze programowe, konkretnie Audirvana będą wspierać MQA: http://www.digitalaudioreview.net/2017/01/ces-2017-as-it-happens/

Pytanie tutaj jest jeszcze takie, jak będzie wyglądać do dekodowanie w odtwarzaczu i jak wygląda dekodowanie w aplikacji Tidala w porównaniu do dekodowania sprzętowego.

 

Jeszcze inną kwestią jest to, że MQA to de facto (po cześci) kodek stratny.

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. :)

Po tych okładkach to mało co by mnie intetesowało aby wrócić do Tidala ze względu na samo MQA.

Zobaczymy, może z czasem będą coś dodawać.

Z tego co widzę chyba dla nowych jest teraz 60 dni za darmo.
Ciekawe czy mógłbym odnowić subskrypcję czy muszę założyć całkiem nowe konto, aby skorzystać z promocji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem kilka albumów ze Spotifyem. Jak dla mnie to nic się nie zmieniło. Owszem było kilka co mi lepiej zagrało na Tidalu, ale jak dla mnie to inny master. Tidal powinien się brać za poprawę UI, a nie jakieś MQA jeśli chcą przetrwać. Aby były wyraźne różnice to trzeba mieć jakiś gruby sprzęt albo jestem głuchy. Być może różnice są większe jak się posiada DAC-a z MQA.

wszystko rozbija się o wydania danego albumu, same zwiększeni bitrate nic nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki. :)

Po tych okładkach to mało co by mnie intetesowało aby wrócić do Tidala ze względu na samo MQA.

Zobaczymy, może z czasem będą coś dodawać.

Z tego co widzę chyba dla nowych jest teraz 60 dni za darmo.
Ciekawe czy mógłbym odnowić subskrypcję czy muszę założyć całkiem nowe konto, aby skorzystać z promocji?

 

Hmm, podejrzewam, że nowe konto. Ja mam na nowym @ i koncie bankowym, ale pod używanym już przez Tidal, paypalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że żeby korzystać z MQA, musisz mieć urządzenie wspierające format?

Według strony, która już była tu przywoływana

http://www.mqa.co.uk/customer/how-to-get-it

 

1. MQA może być słuchane na playerze bez dekodera MQA, wtedy dźwięk ma być lepszy niż tradycyjne CD, ale

 

2. dopiero MQA słuchane na playerze z dekoderem MQA daje pełną możliwość cieszenie się tym dźwiękiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tego masters na Mojo i muszę stwierdzić, że jest lepiej. Wyraźnie lepiej. Dźwięk bardziej wyrazisty, bardziej szczegółowy, może nieco ostrzejszy, ale jednocześnie bardziej nasycony, a bas z bardziej zarysowanymi konturami i bardziej sprężysty. Tło wydaje mi się ciemniejsze. Różnice szczególnie widoczne przy włączeniu "Passthrough MQA", co powoduje oczywiście zmianę kolorków Mojo z zielonego (96kHz) na pomarańczowy -?- (48 kHz). Różnice odbieram podobnie jak przy zmianie z HiFi na Premium. Wczoraj w nocy, dla sprawdzenia zapuściłem Enye, dawno nie słyszaną, i się zadziwiłem, że tak dobrze to brzmi. Wszystko słuchane póki co na Focal Listen.

Passthrough MQA

Jeszcze takie spostrzeżenie - włączenie Passthrough MQA powoduje zmianę częstotliwości dopiero przy następnym utworze, natomiast wyłączenie to zmiana natychmiastowa.

Passthrough MQA Passthrough MQA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, u mnie jak leci MQA (teraz kocerty skrzypcowe Mozarta - mqa remix 2016), to mojowy wskaźnik płonie na żółto(88khz), zaś po włączeniu/zaznaczeniu "passthrough" MQA robi się czerwony (44khz).

Różnice w dźwięku? MQA mnie się wydaje poczarowany, coś a'la lampka, bardziej "nasycony" ;), lekko pogłosowy, gładszy i płynniejszy - przyjemny. Ale to tak na gorąco po kilku minutach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to MQA nie jest żadnym nowym formatem audio; po zdekodowaniu w sofcie tidala mojo dostaje pcm o częst. 88khz. Tak to widzę.

 

proponuję odwołać się do źródła:

 

The time-accurate musical detail captured by the MQA process is ‘folded’ into a form that looks just like a regular CD-quality file.

It can be streamed or downloaded via any lossless format such as FLAC, Apple Lossless or WAV.

MQA is not a new format, but it carries additional ‘hidden’ detail in a unique way.

 

To Tidal dekoduje MQA (lub nie, jak włączysz "passtrough")

 

To skoro Tidal dekoduje MQA to co robi mojo?

 

 

ja wiem, że Polacy nie czytają instrukcji ;-) ale odwołam się znowu do źrodła:

 

To truly unlock the richness of MQA you’ll need a device or software with an MQA decoder.

 

Innymi słowy: albo dekoduje to tidal albo jak włączysz passtrough, dekoduje to mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doksztalcilem sie. MQA to jest po prostu kompresja hiresow do mniejszego pliku. Dzieki temu w teorii 140mb 24/192 mozna upchac w 40 mb a DSD zajmuje 300mb. Tyle ze dsd brzmi lepiej od hiresow a mqa do tylko kompresja. Jak brzmi inaczej to pewnie inny mastering danej plyty a nie magia.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Po tych okładkach to mało co by mnie intetesowało aby wrócić do Tidala ze względu na samo MQA.

Zobaczymy, może z czasem będą coś dodawać.

 

How much music is available in Master quality?

We have music over 30,000 tracks from Warner Music Group, our TIDAL artist owners and key independent labels. We will continue to add more master-quality content over time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doksztalcilem sie. MQA to jest po prostu kompresja hiresow do mniejszego pliku. Dzieki temu w teorii 140mb 24/192 mozna upchac w 40 mb a DSD zajmuje 300mb. Tyle ze dsd brzmi lepiej od hiresow a mqa do tylko kompresja. Jak brzmi inaczej to pewnie inny mastering danej plyty a nie magia.

nie do końca, kompresją zajmuje się kontener. MQA to jest kodowanie informacji odnośnie materiału jak ma DAC zagrać.

Bez obsługi MQA przez oprogramowanie informacje te są pomijane i leci zwykłe PCM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nadal nie kumam. Kodek, czy nie kodek? A może nibykodek?

 

Po co urządzenia mają wspierać MQA skoro może to zrobić aplikacja Tidal, niezależnie od hardware'u.

kodowanie, kompresowanie to dwie różne sprawy

 

MQA w FLAC kompresja bezstratna, inaczej są wybierane i opisywane dodatkowo dane do kodowania niż w zwykłym PCM

 

W końcu skończy się LOUDNESSwar :) a zacznie liczyć jakość

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nadal nie kumam. Kodek, czy nie kodek? A może nibykodek?

Po co urządzenia mają wspierać MQA skoro może to zrobić aplikacja Tidal, niezależnie od hardware'u.

Aby urzedzenie natywnie wspieralo mqa musi zostac uiszczona oplata licencyjna bo to nie otwarty format ale odtwrzorzyc mozna to softwarem bez problemu. Jak tworca power ampa zaplaci to kazdy telefon bedzie magicznie wspieral mqa.

 

To ja nadal nie kumam. Kodek, czy nie kodek? A może nibykodek?

Po co urządzenia mają wspierać MQA skoro może to zrobić aplikacja Tidal, niezależnie od hardware'u.

 

kodowanie, kompresowanie to dwie różne sprawy

 

MQA w FLAC kompresja bezstratna, inaczej są wybierane i opisywane dodatkowo dane do kodowania niż w zwykłym PCM

 

W końcu skończy się LOUDNESSwar :) a zacznie liczyć jakość

O czym Ty mowisz? Loudness robi sie na etapie masteringu. Plyta ze splaszczona dynamika bedzie ja miec czy bedzie w mp3, hires czy dsd. Mqa to stratny kodek dla hiresow czyli w najlepszym razie zagra tak samo jak hires tylko z mniejszego pliku. Zeby zweryfikowac na ile to dziala trzeba by plik 24/192 przekonwertowac do MQA i posluchac na urzadzeniu ktory obsluguje jedno i drugie. Sluchajac mqa z tidala nie wiemy co to za mastering, moze byc lepszy lub po prostu inny niz zwykle cd audio Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja nadal nie kumam. Kodek, czy nie kodek? A może nibykodek?

Po co urządzenia mają wspierać MQA skoro może to zrobić aplikacja Tidal, niezależnie od hardware'u.

kodowanie, kompresowanie to dwie różne sprawy

 

MQA w FLAC kompresja bezstratna, inaczej są wybierane i opisywane dodatkowo dane do kodowania niż w zwykłym PCM

 

W końcu skończy się LOUDNESSwar :) a zacznie liczyć jakość

Plyta ze splaszczona dynamika bedzie ja miec czy bedzie w mp3, hires czy dsd. Mqa to stratny kodek dla hiresow

 

skoro tak mówisz :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności