Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Tidal jest bardzo głupi albo bardzo sprytny. Chce za wszelką cenę wydoić ze mnie choć miesięczną opłatę, gdybym po 90 dniach "zapomniał" się wyłączyć.

Zdecydowana większość subskrypcji tak działa, nie tylko Tidal. Ja nie mam z tym problemu, takie czasy Panie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal jest bardzo głupi albo bardzo sprytny. Chce za wszelką cenę wydoić ze mnie choć miesięczną opłatę, gdybym po 90 dniach "zapomniał" się wyłączyć.

to się od razy wyłącza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile Tidal pożera GB na miesiąc przy słuchaniu online ? Powiedzmy w sumie godzina dziennie, 30 dni. Premium i HiFi. Ktoś to sprawdzał może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzieki. Czyli 15 GB miesiecznie przy HiFi. Godzina dziennie. Zakładając że "nie zawsze musi być Tidal" to pewnie z połowę tego wyjdzie albo i mniej.

Ale miał rację Master Perul, że Rammsteina nie mają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na PayPal kilkaset zł ale nie mam i nie zamierzam podpiąć karty kredytowej/debetowej do PayPala. Pozostanę przy zwykłych przelewach. Mimo to nie mogę wykupić na Tidal żadnego pakietu. Na spotify i twitch pomimo tej samej polityki opłat cyklicznych ściąganych automatycznie (subskrypcja) nie ma z tym żadnego problemu.

 

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

 

 

Ze strony Deezer: Deezer Elite is only available on your Sonos system.

Tak, super. Trzeba kupić system audio kosztujący kilka tysięcy złotych, aby móc skorzystać z konta "Deezer Elite". Każdy ma swój system audio i raczej nie zamieni go na wcisnany na siłę produkt jakiejśtam reklamowanej firmy.

 

To jak z nachalnym sprzedawcą:

- Dziem dobry, poduszkę tę poproszę.

- Oczywiście ale do poduszki kołdrę z wełzy lamy za jedyne 1999.99zł kup pan a wyśpisz się pan w godzinę i zaoszczędzisz 7 godzin na śnie!

- Ja mam kołdrę i jestem z niej zadowolony, przyszedłem tylko po poduszkę.

- Ale panie ona z wełny lamy jest, bez tego poduszka nie będzie działać!

- Naprawdę, nie chętnie nic, tylko tę poduszkę.

- Jak nie to może materac do tej poduszki z sierści piżmaka za jedyne 1999.99zł, wyśpisz się pan w godzinę i zaoszczędzisz 7 godzin na śnie!

 

Dziś robiłem porównanie Tidal HiFi vs Deezer Elite na stacjonarnym zestawie.

Korzystałem z firmowych aplikacji.

Tidal gra minimalnie glośniej, ma ciut większa dynamikę i nieznacznie lepsza separację.

Jak się chce różnice można wyłapać, natomiast podczas normalnego słuchania, myślę jest to mniej istotne.

Za Deezerem natomiast przemawia szybkość działania, co w moim przypadku ma akurat duże znaczenie.

Powoli zaczynam mieć już dość Tidala HiFi, tych zwiech i ciągłego buforowania przy zmianie utworu.

Myślę o przejściu na Deezera. Dodatkowo 10 zł mniejsza opłata miesięczna.

Według informacji na stronie z Deezer Elite nie skorzystasz, to wciąż tylko mp3 320kb/s tyle, że za wyższą cenę. No chyba, że nabyłeś ten system audio to nieco inna sprawa. Edytowane przez Zgudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrób sobie wirtualną kartę w banku, zasilaną na zasadzie prepaid i oddzieloną od Twojego rachunku. Wtedy nie obawiasz się, że uprowadzą Ci konto. Trzeba się tylko upewnić, które przyjmie tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal HIFI nabyłem. Karty dane podać musiałem (pod ścianę i pluton dla nich, ten egzekucyjny!) i powiem, ze różnica w dźwięku jest bardzo wyraźna na korzyść TIDAL HIFI, naprawdę słychać więcej ostrości i szczegółów!

 

Odsłuchajcie sobie staroć Aleja Gwiazd, tu (Spotify) i tu (Tidal) brzmi bardzo dobrze, ale tidal daje sporo więcej szczegółów. Słyszę to tak wyraźnie ale słyszę też że jest sporo jaśniej niż na spotify, czy to tak ma być?.


W każdym razie różnica jest bardzo bardzo spora. Czuć w szczegółach poszczególnych dźwięczków :P

 

ALEEE! Zauważyłem wade tidala: Tidal mimo wiekszej szczegółowosci brzmienia narzuca nienaturalną V-kę w porównaniu do Spotify

Edytowane przez Zgudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z Tidalem na kompie w domu (w pracy jest OK). Po ostatniej aktualizacji pomieszał mi utwory nie tylko na playliście, ale i pomiędzy. Wygląda mniej więcej tak jakby gdzieś do 150 pozycji było ok, potem ze 30 pozycji z samego końca, a reszta (ok 100 utworów) jest fragmentem ze środka innej playlisty. Na innych urządzeniach (telefon, komp w pracy) paylista jest OK, więć podejrzewam, że coś lokalnie poprzestawiał.

Ktoś ma pomysł jak mu wyczyścić cache (czy co tam trzeba), żeby ściągnął playlistę na nowo z serwera?

 

PS. Kiedyś walczyłem ze Spotify, który podmieniał mi niektóre utwory innymi (tytuł się zgadzał, tylko grała inna piosenka), też na kompie stacjonarnym (na komórce było OK), czyściłem tempy, cache itp niestety nie dało to rezultatów. Nawet odinstalowanie i ponowna instalacja nie pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to Ci w czymś pomoże, ale jak mi głupieje iPhone z zawartością offline ( ma problemy z aktualizacją dodawanych utworów ), to w takim wypadku najpierw usuwam cała zawartość w ustawieniach tidala, potem się wylogowuje, potem usuwam program i restartuje iPhone. Potem instaluje na nowo i wtedy offline wyświetla się poprawnie. Samo usunięcie offline u mnie nic nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul

Faktycznie coś się dzieje po ostatniej aktualizacji, u mnie objawia się to przeskoczeniem kilku utworów na playliście i odtwarzanie dalej. Czasem kilka sekund utworu nawet zostanie odtworzone i dopiero wtedy przeskakuje. Wcześnie nie było takiego problemu, z każdą aktualizacją coś się musi posypać...

 

Próbowałeś usunąć Tidala i wgrać go od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

czy u Was też tidal zgłupiał ?

 

U mnie na desktopowej aplikacji, we moich playlistach utworzył mnóstwo duplikatów, które niby usuwa (zmniejsza się ogólna liczba utworów na playliście) a po chwili duplikaty się ponownie pojawiają. W efekcie ciągle mam duplikaty, a tidal kasuje nie wiadomo jakie pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u Was też tidal zgłupiał ?

 

U mnie na desktopowej aplikacji, we moich playlistach utworzył mnóstwo duplikatów, które niby usuwa (zmniejsza się ogólna liczba utworów na playliście) a po chwili duplikaty się ponownie pojawiają. W efekcie ciągle mam duplikaty, a tidal kasuje nie wiadomo jakie pliki.

U mnie na desktopie też głupieje (ale tylko w domu, w pracy jest OK), ale tylko na tych 2 playlistach, na których jest ponad 200 utworów. Właśnie to o czym piszesz, powielanie fragmentów playlisty i to niekoniecznie tej samej (między tymi dwoma playlistami potrafi mi mieszać). Wydaje mi się, że on te fragmenty zastępuje po prostu ostatnio słuchanymi utworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na desktopie też głupieje (ale tylko w domu, w pracy jest OK), ale tylko na tych 2 playlistach, na których jest ponad 200 utworów. Właśnie to o czym piszesz, powielanie fragmentów playlisty i to niekoniecznie tej samej (między tymi dwoma playlistami potrafi mi mieszać). Wydaje mi się, że on te fragmenty zastępuje po prostu ostatnio słuchanymi utworami.

To by się zgadzało, bo playlisty na których u mnie tidal głupieje, mają po kilkaset utworów.

 

W sumie to i tak tidal jest łaskawy, bo moje playlisty z jazzem mógł równie dobrze pozamieniać na biebera lub Mariah Carey z półplaybacku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności