Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę osobiście spotify. Bardzo podoba mi się co tygodniowa lista polecanych dla Ciebie. Zawsze coś nowego znajdę pod swoje gusta.

 

Dodatkowo fajne w spotify jest sterowanie na innym urządzeniu. Czasami kładę się łóżko, odpalam apkę i iphone i steruje spotify na kompie, na głośnikach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o Spotify vs Tidal to na korzyść tego pierszego:

- utwory wczytują się bez żadnego opóźnienia (po przeskoku w środek utworu),

- tryb offline na telefonach działa lepiej - na Tidalu chce ode mnie i tak połączenia z internetem,

- dużo więcej playlist i ich dużo lepsze uporządkowanie (np. względem gatunków muzycznych) - tutaj swoje robi aspekt społecznościowy Spotify, zdecydowanie do poprawy w Tidalu.

 

Tidala mam darmowego z Play i teraz z forum jako HiFi. Spotify wcześniej opłacałem przez kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam darmowego Tidala w abonamencie z Play. Używam go podczas biegania i często co parę piosenek się zawiesza - kolejny utwór nie odpala, a Tidal praktycznie nie reaguje na dotyk, aż w końcu dostaję komunikat czy zamknąć aplikację i tak w kółko. Testowałem na 3 różnyc telefonac, przeinstalowywałem i problem się powtarza. Jakieś rozwiązanie?

 

U mnie to samo. Czasem działa płynnie, czasem zatrzymuje się po 2-3 piosenkach.

 

 

 

Tylko nie działa import playlist utworzonych przez Spotify - czyli tych z list gatunków czy nastrojów.

Mi przy imporcie "oznaczonych gwiazgką" złapało ~80% utworów, bo i tak uważam za niezły wynik.

Działa :)

 

Faktycznie, dobrze wiedzieć :) Próbowałem zaraz po wejściu Tidala od Play, ale wówczas było jak pisałem wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam dwa pytania .

1. Czy do założenia konta wymagana jest karta kredytowa?

2. Czy ściągnięte utwory mogę skopiować z PC na DAP.

1. Konieczne jest wybranie sposobu płatności, ale niekoniecznie musi być to karta kredytowa. Może być równie dobrze wypukła karta debetowa, ale jest też możliwośc płatności PayPalem.

2. Z tego co kojarzę, w Tidalu na PC nie ma możliwości słuchania offline, tzn. pliki nie są pobierane na dysk. Nawet gdyby były, byłyby z pewnością tak zaszyfrowane, że nie byłoby możliwości odtwarzania ich w jakimś programie audio na komputerze, tym bardziej na DAPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tidal jest daleko za deezerem czy spotify jeżeli chodzi o funkcje, odkrywanie muzyki też kuleje - praktycznie nie ma - oczywiście w mojej ocenie.

Szkoda kasy na hi-fi

Trudno się z Tobą nie zgodzić ;)

Jeżeli chodzi o jakość HiFi, to CD napewno nie jest, ale i tak jest najlepsza ze wszystkich i w moim przypadku akurat mi nie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tidal jest daleko za deezerem czy spotify jeżeli chodzi o funkcje, odkrywanie muzyki też kuleje - praktycznie nie ma - oczywiście w mojej ocenie.

Szkoda kasy na hi-fi

Trudno się z Tobą nie zgodzić ;)

Jeżeli chodzi o jakość HiFi, to CD napewno nie jest, ale i tak jest najlepsza ze wszystkich i w moim przypadku akurat mi nie szkoda.

 

 

HiFi to jedyny powód dla jakiego wciąż go używam, nie ma tutaj konkurencji

 

natomiast jakość softu i funkcjonalność pozostawia sporo do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację Tidala na kompie i mam teraz opcję jakości dźwięku Master, ale jak ją wybierany to mi krzyczy, że nie mam takiego abonamentu. Ok, pomyślałem, jak nie mam to SE kupię, a tu zonk, bo najwyższą opcja to HIFI.

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master ponoć lepszy od 44/16 flaca, ale nie chce mi hulać.

 

Może to jakąś opcja tylko dla USA?

Ja mam wersję 1.13.3--3 i nie mam jakości Master :P

Hi-Fi u mnie jest najwyższą formą streamingu :(

 

 

Też zrobiłem aktualizacje i nie mam Mastera.

 

mam wersję:

(W: 1.13.3--3) (NP: 2.3.7.0)

 

i jet normalna/wysoka/HIFI/Master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności