Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

FiiO opublikowało listę 15 akcesoriów, które są lub będą dostępne w najbliższym czasie do X7:

 

http://fiio.net/en/story/435

 

 

z ciekawostek - AM0, czyli moduł pozbawiony wzmacniacza oraz DK1 0 stacja dokująca wykonana z tiptop z aluminium posiadająca wyjście lineout

 

dodatkowo ogłoszono, że pilot zdalnego sterowania trafia już do dystrybutorów, a moduł zbalansowany AM3 wyjdzie na początku maja i trafi do dystrybucji w połowie maja

 

 

tym samym X7 staje się najbardziej "ogadgecionym" odtwarzaczem na rynku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja na szkło ochronne do FiiO X7. 2 sztuki przez PayPal wychodzą $12,86USD czyli ~50zł, jedna 6,77$.

4 sztuki zostały:

http://www.ebay.com/itm/FiiO-X7-Tempered-Glass-Screen-Protector-Waterproof-Anti-Dust-Anti-fingerprint-/331783143368?hash=item4d3fd0ffc8:g:EZMAAOSwFNZWyAzK

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w zaaplikowaniu go jako DAC... jak podłączam samego X7 to nie go poprawnie zainstalować... odinstalowałem driver X7, przeczyściłem CC, wyłączyłem podpisywanie cyfrowe i kolejna instalacja... i dalej lipa.

Jak podłączam K5+X7 kablem AB do PC to X7 nawet nie załącza trybu DAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w zaaplikowaniu go jako DAC... jak podłączam samego X7 to nie go poprawnie zainstalować... odinstalowałem driver X7, przeczyściłem CC, wyłączyłem podpisywanie cyfrowe i kolejna instalacja... i dalej lipa.

Jak podłączam K5+X7 kablem AB do PC to X7 nawet nie załącza trybu DAC...

-1. Upewnij się że twój X7 ma firmware >= 1.8

0. zrestartuj PC

1. pobierz najnowsza wersje sterowników (nie wymaga ona wyłączenia podpisywania jako że jest poprawnie podpisana cyfrowo) z https://www.dropbox.com/s/qqz14rnt6at8q1o/FiiO%20USB%20DAC%20Driver%20v3.34.0.zip

2. przełącz X7 w tryb DAC sciągając menu opcji s prawej górnej części ekranu i klikając na ikonkę storage - zmieni się na DAC (chyba że już jest DAC to nie ruszasz)

3. podłącz X7 do PC

4. zainstaluj sterownik

5. ???

6. profit

 

6.6.6 Wyłącz w właściwościach X7 w Win wszelkie wspomagacze dźwięku i ustaw 24/192

 

PS. aktualnie firmware ma błąd który sprawia że jeżeli X7 zostanie zrestartowany kiedy jest w trybie DAC lub podłączony zanim PC zostanie uruchomiony może zostać błędnie rozpoznany, można to łatwo naprawić przełączając się między trybem DAC a Storage i z powrotem.

Edytowane przez ClassicGOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w zaaplikowaniu go jako DAC... jak podłączam samego X7 to nie go poprawnie zainstalować... odinstalowałem driver X7, przeczyściłem CC, wyłączyłem podpisywanie cyfrowe i kolejna instalacja... i dalej lipa.

Jak podłączam K5+X7 kablem AB do PC to X7 nawet nie załącza trybu DAC...

 

U mnie na Win10 nowe sterowniki zainstalowały się bezproblemowo. Najlepiej zainstalować go jak już siedzi w K5, bo nie wiem czy jak zainstalujesz najpierw bezpośrednio po kablu a potem włożysz w stację to i tak nie będzie trzeba powtórzyć instalacji...

 

Generalnie po kablu zawsze mi działał. a stacje trzeba wyczuć (czy najpierw włączyć K5 i podłączyć do kompa a potem wpiąć włączonego X7, czy może włączyć K5 dopiero jak X7 już siedzi...). W każdym razie K5 też zawsze działa tylko czasami musiałem uruchomić ponownie X7 jak już był zakotwiczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiałbym na to, że zostały jakieś śmieci po poprzednich sterach również od Thesycon od XMOSa. Pierwsza instalacja się w ogóle nie skończyła, bo był konflikt z ww sterem. Wywaliłem, przeczyściłem CC, restart i instalacja X7 - tym razem bez przeszkód, ale lipa. Potem powtórzyłem z wyłączeniem podpisywania i dalej lipa.

 

Nie mam pomysłu.

 

x7png_ssaaxps.png


Ze stacją to samo. Teraz wykrywa - wystarczyło najpierw wpiąć samą stację, potem włączonego X7 do niej.


Ale jakoś mało pocieszający fakt. Spróbuję powtórzyć jeszcze raz...


Jakiś DOBRY program do usuwania pozostałości po starych sterach? Ktoś, coś?


W sumie i tak miałem zrobić format...


Dobra, spróbuję ręcznie posprzątać rejestr...


Dobra... już na prawdę nie mam pomysłu.

x72png_ssaaqqw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We właściwościach tego sterownika (w Menedżerze Urządzeń) masz wersje 3.34? Próbowałeś go odinstalować z Menedżera Urządzeń i wtedy zainstalować sterownik ponownie? Próbowałeś rozpakować plik exe (dowolne narzędzie jak np 7Zip da rade) i ręcznie zainstalować sterownik przez Odinstaluj a następnie Aktualizuj sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś jest nie tak bo te ostatnie sterowniki są podpisane cyfrowo i nie trzeba ich inaczej instalować.

Skąd ściągałeś te sterowniki? Bo są 2 wersje krążące po necie oznaczone tym samym nr wersji... Stara grudniowa rzeczywiście sprawia problemy - chociaż i ją zainstalowałem w trybie nie wymagającym podpisów cyfrowych.

 

https://www.dropbox.com/s/qqz14rnt6at8q1o/FiiO%20USB%20DAC%20Driver%20v3.34.0.zip te chyba są właściwe (http://www.head-fi.org/t/713735/fiio-x7-dxd-dsd-384k-64b-ess9018-android-amp-module-design-call-for-3rd-party-amp-module-developers/10920). Chociaż i te mają dziwnie starą datę...

 

Wystarczy włączyć X7 w trybie DAC, podpiąć do kompa i uruchomić instalke. Nie chce mi się wierzyć, żeby bezproblemowo poszła instalka na 10-tce a nie chciała iść ma 7-ce...

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi crysis94 2 szkiełka do naszej "cegły" już są zamówione. Przy okazji jak już założyłem konto na ebay'u to szarpnąłem się też na czarny pokrowiec Dignis. Może za miesiąc wszystko dojdzie.

 

Jednak trafiłem na pewien mur w postaci niemożności znalezienia w odmętach sieci 11-pinowego kabla micro usb. Chodzi mi konkretnie o przedłużacz, dowolnej długości, ale jak najkrótszy byłby lepszy. Wszystko co znalazłem to przejściówki do MHL do telefonów. I naprawdę jestem w kropce. Skoro ktoś stworzył i zatwierdził gniazdo 11 pinowe, to dlaczego nie ma do niego kabli? Obiło się Wam coś o uszy/oczy w tej kwestii? Wiecie, gdzie można coś takiego kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi crysis94 2 szkiełka do naszej "cegły" już są zamówione. Przy okazji jak już założyłem konto na ebay'u to szarpnąłem się też na czarny pokrowiec Dignis. Może za miesiąc wszystko dojdzie.

 

Jednak trafiłem na pewien mur w postaci niemożności znalezienia w odmętach sieci 11-pinowego kabla micro usb. Chodzi mi konkretnie o przedłużacz, dowolnej długości, ale jak najkrótszy byłby lepszy. Wszystko co znalazłem to przejściówki do MHL do telefonów. I naprawdę jestem w kropce. Skoro ktoś stworzył i zatwierdził gniazdo 11 pinowe, to dlaczego nie ma do niego kabli? Obiło się Wam coś o uszy/oczy w tej kwestii? Wiecie, gdzie można coś takiego kupić?

Wygląda na to że musimy czekać na oficjalny kabel FiiO. Jest 1 miejsce które sprzedaje przedłużacze usb 11pin ale ktoś na HeadFi zamówił i okazało się że nie działa więc nawet nie podaje linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Futerały masz właściwie 3 do wyboru:

 

Dwa oficjalne od FiiO, w tym jeden z prawdziwej skóry.

Jeden od firmy Dignis z prawdziwej skóry.

 

Z dostępnością w Polsce nie wiem jak jest. Wydaje mi się, że wszyscy co kupowali pokrowce, to kupowali za granicą, Alliexpress, Amazon, eBay itd.

 

Zbaczając z tematu, moja seria X7 nie miała jeszcze futerału w komplecie w ogóle. Wydaje mi się więc, że i tak jesteś na lepszej pozycji. Kijowy futerał jest i tak lepszy niż brak futerału ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To show our appreciation to our loyal customers who purchased the X7(with AM1 version), our flagship digital audio player, we will provide them a chance to buy one of the currently released FiiO X7 amp modules at 50% off the retail price.:wink_face:

 

Please kindly note this promotion is not available for all the users all over the world, it is only available in these country so far:United State, Canada, Poland, Romania, The Republic of Belarus, Korea, Netherlands, Malaysia, Indonesia.

 

Jest Polska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To show our appreciation to our loyal customers who purchased the X7(with AM1 version), our flagship digital audio player, we will provide them a chance to buy one of the currently released FiiO X7 amp modules at 50% off the retail price.:wink_face:

 

Please kindly note this promotion is not available for all the users all over the world, it is only available in these country so far:United State, Canada, Poland, Romania, The Republic of Belarus, Korea, Netherlands, Malaysia, Indonesia.

 

Jest Polska!

Uraaa! AM3 nadchodź :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności