Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tylko DX80 to taki rozkrok pomiędzy DX50 a DX90. Przynajmniej tak wynika z numeracji. Do walki z X7 Ibasso by musiało wystawić następcę DX100.

 

DX80 gra lepiej niż DX90. Zmiana ceny wynika z odjęcia kilku rzeczy jak pamięć, bluetooth itp. Poza tym inna polityka cenowa.

A sprzedaż tego modelu pomimo, że brak go jeszcze na naszej stronie, mówi sama za siebie.

 

e? ja nic takiego nie napisałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem tylko krotko napisac o odsluchu szybkim X7 na audioshow. Czekalem z pol godziny jako ze jakis magik ostro testowal, pewnie jeden z Was :P Sprawdzilem 4 piosenki flac ze swojej karty, na swoich sluchawkach s846. I powiem nie jest zle, zdecydowanie wiecej zycia niz sam x5, ale...niestety to nie dla mnie odtwarzacz. Poprostu lezy po lekko jasniejszej stronie co nie jest tym co preferuje. x5 wsparty e12a brzmi dla moich uszu poprostu przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przy okazji recenzji słuchawek, headfonia:

 

Fiio’s X7 has surprised me in a good way. While Fiio for the moment only offers an IEM amplifier module with the X7, it sounds extremely good. To me this is the best DAP Fiio has put on the market. You get a very good sound stage, good depth, a very clear sound and lots of detail. It’s a very good pairing with the Quad, it’s just a shame the normal IEM module doesn’t have a 2.5mm balanced out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, X7 jest już wysyłane do wybranych dystrybutorów (audiomagic jest na liście), ale... wciąż nie ogarnęli softu i obiecują zrobić to w kilka tygodni, a teraz wysyłają tym najbardziej niecierpliwym:

 

Regarding Worldwide Delivery of FiiO X7 and X7 Operation Guide

Dear respected customers,

First of all, thank all of you for the kind patience waiting for the release of X7. The X7 was publicly announced to be slated for worldwide release by the end of November, so we are very sorry for the delay.

Actually, the production for X7 is going very smoothly, now the only problem is about the firmware. The firmware FW 1.1 without the USB DAC function (with multi-language UI) is quite stable, but we encountered unexpected problems after we add the USB DAC and other functions to it. So we are now working on the solution to fix it with the hope to send the X7 out to you soon.

Despite lacking the USB DAC and some other features, some sales agents want to order some X7’s first to meet the urgent needs of customers. So here is the list of countries / regions and agents we have currently sent X7’s to. Please kindly note, the X7 with FW 1.1 is without the USB DAC function, but firmware with this function will be available soon (will be released on FiiO website, FiiO Facebook and FiiO Forum, please kindly stay tuned).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to nie jest, ale dobrze, że nie ściemniają - teoretycznie sprzętu nie ma i nie wysyłają, a jak ktoś koniecznie chce go już sprzedawać... to wyślą.

 

A co będzie, jak się okaże, że prócz softu trzeba coś jeszcze zmienić sprzętowo?

 

Z drugiej strony taki Microsof wydałby wersję 1.1 i wersję 1.2beta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest ******ście nieprofesjonalne. Wypuszczają na rynek sprzęt, którego soft nie dość, że nie przeszedł porządnych testów, to jeszcze nie został dokończony.

 

Hm, patrz niejaka firma Apple. Tam jest tak samo, po co testować w labie, skoro ma się rzesze darmowych betatesterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wypuszczają chociaż dokończony soft, a nie "a za miesiąc dodamy obsługę drukarki". Pracując w IT wiem, ile błędów może powstać przy dodawaniu nowego modułu. IMO to jest masakra, jeśli chodzi o profesjonalne zarządzanie produktem IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak się najpierw robi premierę, potem sprzęt, a potem soft. Ciekaw jestem, czy ich marketing zdaje sobie sprawę, ilu potencjalnych klientów zrażą swoim niedopracowanym produktem, który w takiej formie trafi do recenzentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odebrałem swój preorder z aduiomagic, na razie pierwsze wrażenia super:) Ale tak chyba zawsze jest z nowościami:) Acz interfejs działa płynnie, wykonanie naprawde fajne. Wieczorem przekażę swoje wrażenia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość wyczerpującą recenzja X7, w tym porównanie z kilkoma innymi DAPami i X5ii także:

forum.xda-developers.com/general/accessories/review-fiio-x7-android-digital-audio-t3262319

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pierwsze 24h z FiiO bardzo pozytywne. Nie będę rozbijał i analizował dźwięku - bo do tego musiałbym mieć przy sobie inne porównywalne DAPy (a wszystkich się pozbyłem), jakoś wyrównać głośność i w ogóle nie lubię w taki sposób podchodzić od oceny sprzętu:)

 

Firmware 1.3

 

Pierwsze wrażenia - tak w skrócie...

 

Zacznijmy od wrażeń pozadźwiękowych - jest to pierwszy DAP jaki posiadam (lub testowałem), gdzie stosunek jakości do ceny wydaje mi się adekwatny. Wykonanie, materiały, ekran - wszystko jest na odpowiednim poziomie.

Nie jest to oczywiście ekran porównywalny z flagowymi smartphone'ami, ale w żadnym wypadku nie kuje w oczy i jak na DAPa jest bardzo przyzwoity (dodam, że jestem bardziej - a przynajmniej dłużej "wideofilem" niż "audiofilem"). Poprzednie FiiO miały zdecydowanie gorszy ekran, podobnie jak iBasso (nie miałem dx80) - o Hifiman'ie czy Pono nie będę wspominał, bo tam ekran woła o pomstę do nieba.

Materiały z których wykonano FiiO również są ok - nie jest to poziom najlepszych HTC, ale naprawdę ciężko jest coś zarzucić.

Szkoda, że w zestawie są 3 pary folii ochronnych, a nie 1 szkło hartowane (ale FiiO już takowe wypuściło i można je kupić na aliexpress za 10$, a niedługo pewnie i u nas). Nie wiem czemu w tańszych FiiO naklejki na player są w zestawie, a tu płatne 8$ za sztukę (ale mi przynajmniej na naklejkach nie zależy). Etui tymczasowo się sprawdzi, zanim pojawią się lepsze opcje.

 

Nie miałem najmniejszych problemów z soft'em, update'm czy zainstalowaniem Tidala. Nie wiem czemu w Tidalu jest mniej mocy niż w stockowej aplikacji, ale liczę że to ulegnie poprawie w kolejnych update'ach. Tidal działa bez najmniejszego problemu, ale na razie nie porównywałem dźwięku ze stock'ową aplikacją, gdyż tymczasowo korzystam z darmowego Tidala premium w Play (dzisiaj albo jutro wrócę do HiFi, więc wtedy przekaże dalsze wrażenia). Aplikacja muzyczna jest atrakcyjna, całkiem nieźle zaprojektowana, intuicyjna i funkcjonalna - nie czuję na razie potrzeby instalowania innych.

 

Na pierwsze odsłuchy wypełniłem jedynie pamięć wewnętrzną (transfer ok. 10MB/s). Skanowanie biblioteki w urządzeniu trwa dosłownie kilka sekund (ok 27GB muzyki FLAC, DSF), aplikacja dobrze rozpoznała wszystkie tagi (lepiej niż Note 4 czy Edge+).

 

W pierwszych odsłuchach wykorzystałem Flare Audio R2A i R2pro oraz na koniec FLC8s (na czarnym kablu) - wszystkie na piankach Comply.

Więc jak to brzmi? Bardzo dobrze:) Scena jest szeroka, ma właściwą głębie, a nawet wysokość - holografia nie uderza od pierwszego odsłuchu, ale z każdym kolejnym co raz bardziej się ją docenia. Separacja i klarowność są niesamowite - najwyższy poziom. Detale są łatwiejsze do uchwycenia i bardziej wyraziste niż na innych dotychczas testowanych przeze mnie sprzętach (m.in. Hifiman HM901b, FiiO X5, iBasso dx90, Pono, TEAC HA-P90SD, Chord Mojo, Oppo HA-2). Na razie po prostu słuchałem ulubionych utworów, więc nie chce rozpisywać się o basie, średnicy czy wysokich tonach.

Nie wiem czy to ze względu na już wcześniej wyrobioną sobie opinię, czy dlatego że spodziewałem się tego po FiiO, ale moduł wzmacniacza naprawdę sprawia wrażenie jakby zdecydowanie ograniczał potencjał tego DAPa. Co jest dobrą wiadomością, bo można liczyć na wyraźną poprawę, jak już pojawią się kolejne moduły. Co mi się w nim nie podoba - mały zapas mocy (Flare słuchałem na high gain i np. w Tidalu mogłem prawie wymaksować skalę, ale w ich aplikacji było już lepiej) - z drugiej strony nie wyobrażam sobie dokanałówek, którym mocy by zabrakło. No i niestety dźwięk ma ten cyfrowy nalot, tą okazyjną twardość, której bardzo nie lubię - nie jest to organiczne, analogowe brzmienie które uświadczyć można w Hifiman'ie czy Pono. Liczę jednak, że to wyłącznie kwestia modułu wzmacniającego i kolejny DAP, jaki kupię to po prostu X7 z innymi modułem:)

 

Krótkie porównanie do Mojo na FLC8 (Flare nie mają synergii z Mojo więc nie ma sensu ich uwzględniać). Mojo jest gładszy, bardziej organiczny, naturalny. Scena wydaje się być lepiej poukładana - ale mniejsza i węższa niż na X7. Detaliczność i separacja moim zdaniem jest lepsza w X7 (a przynajmniej bardziej wyostrzona). Generalnie Mojo zrobił na mnie lepsze pierwsze wrażenie i ciągle uważam go za tonalnie lepszego, ale technicznie wydaje mi się że oba urządzenia są na podobnym poziomie (po prostu inne brzmienie).

 

Jak na razie jestem co najmniej tak zadowolony z zakupu, jak w przypadku Mojo:) i wyczekuje kolejnych modułów.

Nie mam niestety żadnego wzmacniacza, żeby przetestować line-out, ale z tego co czytałem implementacja DACa jest przednia, co tylko utwierdza w przekonaniu, że z kolejnymi modułami będzie już miazga:)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jeśli ten standardowy wzmacniacz jest aż taki średni czy wręcz słaby to ja bym się wstrzymał z tymi hurra optymistycznymi oczekiwaniami że kolejne będą lepsze. Wszyscy wiemy jakiej wielkości są normalne porządne wzmacniacze (np d14, c5) wiec w ten mały moduł może być ciężko upchnać coś takiego jak jedynie odejmiemy baterię. Poczekamy, zobaczymy, ja sie wstrzymuje z zakupem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jeśli ten standardowy wzmacniacz jest aż taki średni czy wręcz słaby to ja bym się wstrzymał z tymi hurra optymistycznymi oczekiwaniami że kolejne będą lepsze. Wszyscy wiemy jakiej wielkości są normalne porządne wzmacniacze (np d14, c5) wiec w ten mały moduł może być ciężko upchnać coś takiego jak jedynie odejmiemy baterię. Poczekamy, zobaczymy, ja sie wstrzymuje z zakupem.

Zawsze mogą wydać jeszcze przystawkę pokroku AK AMPa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko fajnie ale jeśli ten standardowy wzmacniacz jest aż taki średni czy wręcz słaby to ja bym się wstrzymał z tymi hurra optymistycznymi oczekiwaniami że kolejne będą lepsze. Wszyscy wiemy jakiej wielkości są normalne porządne wzmacniacze (np d14, c5) wiec w ten mały moduł może być ciężko upchnać coś takiego jak jedynie odejmiemy baterię. Poczekamy, zobaczymy, ja sie wstrzymuje z zakupem.

Zawsze mogą wydać jeszcze przystawkę pokroku AK AMPa :D
Fiio K5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jeśli ten standardowy wzmacniacz jest aż taki średni czy wręcz słaby to ja bym się wstrzymał z tymi hurra optymistycznymi oczekiwaniami że kolejne będą lepsze. Wszyscy wiemy jakiej wielkości są normalne porządne wzmacniacze (np d14, c5) wiec w ten mały moduł może być ciężko upchnać coś takiego jak jedynie odejmiemy baterię. Poczekamy, zobaczymy, ja sie wstrzymuje z zakupem.

 

Też się nad tym zastanawiam. Ale pamiętaj, że D14 to DAC/Amp - a wszystkie te wzmaki muszą upchnąć inną elektronikę i baterię. Poza tym nie jest tak, że ten moduł jest jakiś kiepski - X7 moim zdaniem gra lepiej niż dx90, który zawsze był chwalony za sekcję wzmacniającą. Po prostu słuchając go, ma się wrażenie, że może być jeszcze lepiej dzięki zmianom tonalnym przy wykorzystaniu innych ampów.

Wzmacniacze do Hifiman'a są stosunkowo małe, więc nadzieja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko fajnie ale jeśli ten standardowy wzmacniacz jest aż taki średni czy wręcz słaby to ja bym się wstrzymał z tymi hurra optymistycznymi oczekiwaniami że kolejne będą lepsze. Wszyscy wiemy jakiej wielkości są normalne porządne wzmacniacze (np d14, c5) wiec w ten mały moduł może być ciężko upchnać coś takiego jak jedynie odejmiemy baterię. Poczekamy, zobaczymy, ja sie wstrzymuje z zakupem.

Zawsze mogą wydać jeszcze przystawkę pokroku AK AMPa :D
Fiio K5?

 

Bardziej mi chodziło o coś, co po prostu powiększy bryłkę playerka i teoretycznie bedzie można nosić ze sobą :)

 

Ale faktycznie zapomniałem o tym K5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności