Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Racja;)

 

Zgadzam sie z all999 ze portfel w jakims tam stopniu wyznacza droge w audio (jak I w wielu innych hobby). Fakt faktem ze zdarza sie znalezc perelke posrod tanszych sprzetow jak I wystepuja gowniane produkty za bardzo wysoka cene, jest tez wiele przeszacowanych produktow. Dla mnie rowniez czesto aczkolwiek slyszalne wyraznie to roznice np miedy DAPami sa w rzeczywistosci male.

 

Wracajac do X7, nie sledzilem Waszej dyskusji, jak dla mnie cena za X7 jezeli dzwiekowo bedzie swietnie bedzie bardzo dobra. Rozczarowany jestem ze FiiO wrzucilo wiele niepotrzebnych bajerow jak wifi itp. Ja mam takie podejscie: to jest DAP, jest do sluchania muzyki, nie do ogladania okladek, nie do podlaczania jakis urzadzen bluetooth, owszem te aspekty sa dla niektorych wazne ale to jest DAP a nie multimedialne kombo. Niestety producenci obrali inna droge wiec cierpi na tym czesto rozmiar DAPa, bateria. Tak samo to niepote dazenie do produkcji urzadzen przenosnych o duzej mocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci obrali drogę ZYSKU, produkują to co ma szanse się sprzedać najlepiej z duuużym zyskiem i różnicą cen produkcji a ceną sprzedaży,

A że smartfony są tak popularne i inna elektroniką to tu ten trend jest się pojawia.

 

Inna sprawą my płacimy swoją kasa a czy tak naprawdę my kupujemy? czy to nie marketingowy mechanizm wbity w myślenie co chcesz co powinieneś co warto kupić ?

 

Dla jednego x5 będzie przerostem ceny nad możliwościami, dla innego x7 będzie przerostem możliwości nad muzyką, a gdzie przerost muzyki nad cenę i możliwości ja się pytam ???? X1 dla jednych tak dla innych nie. Więc po co się spierać masz $ chcesz kupuj co zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do X7, nie sledzilem Waszej dyskusji, jak dla mnie cena za X7 jezeli dzwiekowo bedzie swietnie bedzie bardzo dobra. Rozczarowany jestem ze FiiO wrzucilo wiele niepotrzebnych bajerow jak wifi itp. Ja mam takie podejscie: to jest DAP, jest do sluchania muzyki, nie do ogladania okladek, nie do podlaczania jakis urzadzen bluetooth, owszem te aspekty sa dla niektorych wazne ale to jest DAP a nie multimedialne kombo. Niestety producenci obrali inna droge wiec cierpi na tym czesto rozmiar DAPa, bateria. Tak samo to niepote dazenie do produkcji urzadzen przenosnych o duzej mocy.

No to dla Twoich wymagań jest X5. X7 dołożyło więcej bajerów. Ja nadal czekam, który producent wyda flagowca z baterią >15 h pracy :P

Generalnie już nawet X5 nie nazwałbym stricte portable, to już taki sprzęt "pół-przenośny" - dużo mocy, fukcja USB Dac, krótki (12 h to nie jest wybitny wynik) czas działania na baterii.

 

Mnie ciekawi tylko, czy doczekamy się takiej kobyłki od Apple, czy wystarczający hajs trzepią na iPodach i iPhonach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł i mnie było stać to bym HE-90 kupił :) ale musiałbym być obrzydliwie bogaty :)

Zawsze ograniczeniem będą fundusze, chyba, że ktoś ma kasy, jak lodu. Ludzie posiadający ograniczenia finansowe nie do końca rozumieją tych, którzy takich ograniczeń nie mają :)

 

Mialem kolege potwornie bogatego (dzieki niemu poznalem pewien zakres co cena ma do jakosci dzwieku) ktory sprowadzal na wylaczne zamowienie sprzet stacjonarny ze swiata z polki niewiarygodnej.

Coz mozg iles mogl zniesc i cos peklo.Przeladowanie praca i ten umysl ktory dazyl do osigniecia szczytu zadluzajac sie na grube tysiace dolarow.

To cos bylo co my tu czesto piszemy : gonienie kroliczka ...a on gna i gna i juz go mamy a on ...

Jesli lubisz sluchac muzyki a po to kupuje sie sprzet to umiej sluchac go na czymkolwiek i to da ci radosc.

Gonienie kroliczka to choroba jak narkotyki czy inne uzywki...bo zawsze malo i jeszcze i jeszcze.

Z drugiej strony, produkty FiiO mają zazwyczaj bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Oby tak dalej bylo.A noz dojda do wniosku patrzac na inne matki ze mozna towar za 1500zl sprzedac za 4 tysiace.

Ale burdel w temacie się robi :(

Jakby nie było tematów do takich dyskusji w hyde parku...

upss.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze w jakimś sensie wpływamy na sprzedaż, sprzedaż wpływa na kolejne produkty.

Do trudnych tematów mało kto zagląda, a po nowe zabawki więcej.

 

Jak ktoś chce potrzebuje czegoś takiego jak x7 ak240 spox ale nie nakręcajcie się ludzie ze trzeba to mieć bo jednostki gubią się.

DAP hires ma sens kiedy słuchawki potrafią to pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza X5 nie sluchalem innych grajkow Fiio.Czy one maja jakas spojnosc dzwiekowa znaczy ze tanszy model to "gorsza ale podobna wersja sposobu grania" ?

Czy flagowiec gra podobnie jak tani X1 ale jest o wiele dokonalszy?

Chodzi mi o to czy po X7 mozemy sie spodziewac tylko lub az rozwiniecia mozliwosci X5 czy bedzie to inne granie np bardziej cieple, z kolorem wieksza scena itd?

A moze pojda w polepszenie realizmu neutralne i szczegolowe granie.

Jesli poprawia calosc pasma jakie ma X5 i bedzie to slyszalne i namacalne top za cene 2200zl do grajkow za 4 tysie moze to byc "kosiarz grajkow".

 

Sa juz jakies konkrety co do sposobu grania i charakteru brzmienia wkrotce nowosci X7?

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FiiO misiowatość FiiO X1>X3>X3K(?)>X5 >X7(?). Ze znakami zapytania te, których nie znam, acz podobno właśnie X3K jest mniej misiowaty niż X3, ciekawym jak wypada w porównaniu z X5.

X7, zwłaszcza ze względu na zastosowaną kostkę DAC, zapewne będzie najbardziej neutralny, detaliczny i napowietrzony ze wszystkich, aczkolwiek da się i to spieprzyć więc to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do X3K bym uważał z pierwszymi opiniami. Szczególnie z Headfi.

X1 do tej pory bywa określany mianem neutralnego, a X5 jako rozjaśniony.

Headfi w ogóle nie ma co się kierować. Na razie czytałem tylko reckę Headfonii.

 

X1 na pewno nie jest neutralny przez podbitą średnicę i łagodną górę. Z kolei X5 może i rozjaśniony, ale ze średnicą robi podobnie jak X1, mając przy tym więcej niskiego basu i więcej góry, więc IMO jest bardziej neutralny. X3 jest pośrodku, X3K może taki ulepszony X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Sony? Wszystkie jego flagowce grają i grały > 15h.

 

Moj Sony NWZ X1060 fabrycznie 33 godziny i tylko 3 godziny sie laduje.

Jak mialem X5 to pare godzin grania i chyba 5 ladowania ----frustrujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-S Na X1 bardzo dobrze grają Shure840 zdecydowanie lepsza kontrola basu niż na Sony , szybszy i bardziej punktowy czuć po prostu że X1 ma więcej mocy dla Shure, jedna rzecz na plus dla X to lepsza scena wgłąb z racji przybliżenia nieco wokali i gitar i ciut gładszy sound.Dla mnie X1 jest jaśniejszy od Sony i na Shure w życiu bym nie nazwał go misiem .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 33 h grania to X wyciągał według danych producenta. U mnie bateria trzymała koło 20h normalnego użytkowania po 3 latach.

ZX1 w stacji dekodującej ładuje się około 1 godziny i gra ponad 20...

 

Co do X7 to wygląda całkiem spoko, tylko właśnie czas pracy na baterii. No i 32 GB wbudowanej pamięci to trochę mało

jak na sprzęt za 700$ (wiem, że ma 2 sloty ...).

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 33 h grania to X wyciągał według danych producenta. U mnie bateria trzymała koło 20h normalnego użytkowania po 3 latach.

ZX1 w stacji dekodującej ładuje się około 1 godziny i gra ponad 20...

 

Co do X7 to wygląda całkiem spoko, tylko właśnie czas pracy na baterii. No i 32 GB wbudowanej pamięci to trochę mało

jak na sprzęt za 700$ (wiem, że ma 2 sloty ...).

No właśnie podobno będzie miał jeden :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety JamesFiio napisał że X7 wyjdzie najpierw tylko w chinach, żeby mieli szanse dopracować androida, jako że nie mają z nim za dużego doświadczenia. Reszta świata jakieś dwa miesiące później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności