Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze Albumy


Juby

Rekomendowane odpowiedzi

Crack The Skye od Mastodon mnie masakruje, słucham tego po 10x dziennie i nie mogę się nacieszyć oraz co najważniejsze wyjść z podziwu, płyta totalna :)

Jeden z tych zespołów, które pokazują, że metal nadal potrafi być oryginalny. Praktycznie każda płytka jest przemyślana od początku do końca, a jednocześnie zupełnie nieprzewidywalna. A ostatnie 2 albumy to już w ogóle cud, miód, malina i klękajcie narody :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ogólnie uwielbiam najbardziej tę, Remission oraz Leviathan.

 

Z tamtymi się jeszcze muszę na spokojnie przegryźć.

 

Natomiast Crack The Skye wchodzi mi od początku do końca, po prostu magiczna płyta, kto wie czy nie najlepsza metalowa płyta jaką kiedykolwiek słuchałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Być może nie ma w tej muzyce nic specjalnie odkrywczego, wszak taka forma prog-rockowego grania ukształtowała się ponad 40 lat temu, ale ta płyta jest po prostu cholernie wciągająca (nawet pomimo swojej długości). Słucham jej bardzo często od dnia premiery począwszy (styczeń tego roku) i nadal chcę jeszcze i jeszcze i...

 

Edytowane przez Nolife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpłyńmy trochę od mrocznej muzyki. Dzisiejszą niezbyt ładną pogodę urozmaicam sobie:

 

AfroCubism ‎– AfroCubism

http://www.discogs.com/AfroCubism-AfroCubism/release/2638242

 

Sara Tavares ‎– Balancê

http://www.discogs.com/Sara-Tavares-Balanc%C3%AA/release/1625329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek Mozdzer & Friends - Jazz at Berlin Philharmonic III (2015). Mozdzer nigdy mnie nie zawiodl. No ok, moze raz, gdy w filmie dokumentalnym o Witoldzie Lutoslawskim ("Granatowy zeszyt") zastanwial sie jakie metrum ma krakowiak. Wkurzam sie, gdy slucham takich albumow jak ten, bo nie moge sobie darowac, ze nie siedzialem tam na widowni i nie sluchalem tego na zywo.



Wojtek Mazolewski Quintet - Polka (2014). A to z kolei troche dla mnie niespodzianka. Bardzo lubie takie niespodzianki. To moj pierwszy kontakt z panem Wojtkiem Mazolewskim, ktory w sumie kojarzyl mi sie z czyms zupelnie innym. A "Get Free" mimo iz zrobione jest wybornie, to i tak wole w wykonaniu Major Lazer. Wyborniejsze.



i na koniec...

Muse - Drones (2015). Matthew Bellamy i spolka w swietnej formie. Ostatni numer (zakonczenie wokalne) jest czyms co trudno opisac slowami. Tak jak to czesto bywa u Muse, momentami moze pozornie zalatywac kiczem, jednak calosc jest absolutnie DOSKONALE wywazona oraz wysmakowana.



Bardzo, ale to bardzo polecam te trzy abumy!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dla mnie odkryciem 2017 roku było reputation Taylor Swift. Co dla mnie najważniejsze w muzyce to teksty a ta dziewczyna nie dość, że sama je pisze, to są one po prostu opowiadaniem o jej życiu i emocjach. Na płycie można znaleźć zarówno żywe, elektroniczne brzmienia syntezatorów jak i akustyczne numery przy których można się wyciszyć.

 

Z Polski zaś objawieniem była dla mnie płyta Ani Karwan. Ta kobieta nie dość, że ma głos jak dzwon to jeszcze pisze genialne i poruszające teksty. Byłem nawet na jej koncercie i była totalna petarda. Jeżeli ktoś nie słuchał, to serdecznie polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności