Skocz do zawartości

Szybsza przeglądarka - wyłączenie cache


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

polecam tym którzy mają tradycyjne dyski hd tryb incognito -

incognito wyświetlane na nich strony nie pozostawią żadnych śladów w historii przeglądarki, magazynie plików cookie ani historii wyszukiwania. Pobrane pliki i utworzone zakładki zostaną jednak zachowane

 

w operze, chrome/mium CTRL+SHIFT+N

 

nie bez znaczenia jest fakt mniejszego zużywania się dysku

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, chociaż ja ostatnio czyściłem przeglądarkę, to też lekko się poprawiło (bo wcześniej to bywało tak, że klikałem ikonę przeglądarki i czekałem minutę na start). Teraz jest zauważalna różnica na plus, jak na razie wszystko chodzi bardzo szybko.

nie ma ograniczenia dysku tylko pamięć, SDD niepotrzebne ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny patent, dzięki jeszcze raz. Ostatnio to już mnie tak sprzęt wkurzał, że serio się zastanawiałem nad zainwestowaniem w nowy, ale jak "składałem" kompa dla kuzynów, to mi się odechciało - faktycznie w dzisiejszych czasach żeby coś bardzo dobrego złożyć, to trzeba by wydać majątek, a i dolar jakoś nie działa specjalnie na korzyść. Teraz przynajmniej Internet mogę przeglądać bez denerwowania się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny patent, dzięki jeszcze raz. Ostatnio to już mnie tak sprzęt wkurzał, że serio się zastanawiałem nad zainwestowaniem w nowy, ale jak "składałem" kompa dla kuzynów, to mi się odechciało - faktycznie w dzisiejszych czasach żeby coś bardzo dobrego złożyć, to trzeba by wydać majątek, a i dolar jakoś nie działa specjalnie na korzyść. Teraz przynajmniej Internet mogę przeglądać bez denerwowania się :)

fajnie :)

 

nie jest tak źle, PCty są tanie te 2-3 letnie nawet bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dolara Wam wyrówna spadek.... Ja wymieniałem bebechy w desktopie w lipcu zeszłego roku, teraz będe oddawał ram na gwarancje i wyciągnąłem fakture. Jak zobaczyłem jaka różnica w cenie w tym samym sklepie tych samych części to struchlałem.

 

Ram - wtedy 280 - teraz 300

płyta główna - wtedy 510 - teraz 600

ssd - wtedy 399 a teraz 429

 

i teraz gwóźdż programu

procesor wtedy 850 a teraz 1060zł!!

 

:woot:

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IE też to jest, w sumie patent ma parę lat. Nie zauważyłem przyspieszenia, tzn. spowolnienia nie wychwyciłem, to też się nie interesowałem innymi zaletami InPrivate / Incognito niż brak śladów na kompie. W IE i FF od systemu Win7 w górę od razu można wybrać tryb incognito prawym klawiszem myszy na ikonie odpalania aplikacji. Nie wiem jak we wcześniejszych windach. Ctrl+Shift+P działa na odpalonym FF w normalnym trybie jako nowe okno. Tak w ogóle to w robocie śmigam na FF Portable, bo nie mam admina na kompie. W nim cache jest defaultowo wyłączony, ale można włączyć i wtedy IMHO przeglądarka chodzi sprawniej. Nie mam na żadnym kompie SSD, a wszystkie to laptopy lub na dyskach laptopowych 2.5". W domowym mam Express Cache 8GB i nigdy mi nie przycięło komputera, Win 8.1, i3, 4GB RAM.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dolara Wam wyrówna spadek.... Ja wymieniałem bebechy w desktopie w lipcu zeszłego roku, teraz będe oddawał ram na gwarancje i wyciągnąłem fakture. Jak zobaczyłem jaka różnica w cenie w tym samym sklepie tych samych części to struchlałem.

 

Ram - wtedy 280 - teraz 300

płyta główna - wtedy 510 - teraz 600

ssd - wtedy 399 a teraz 429

 

i teraz gwóźdż programu

procesor wtedy 850 a teraz 1060zł!!

 

:woot:

 

Ostatnio inwestując w procesor Intela również nie mogłem uwierzyć, że w pierwszych testach padały sumy rzędu 700 - 800 zł z dopiskiem "drogie, pewnie szybko będą tanieć". Teraz ten model 1000 zł. Auć.

 

Edit: Właściwie zdublowałem, bo to samo dopisałeś edytując :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyspieszenia Chrome, to ostatnio mój Chrome jakoś wolno się odpalał (mam SSD, więc zawsze się odpalał w mniej niż sekundę, a tu nagle pod 10 sekund). Wyczytałem gdzieś w necie, że czasami po wyłączeniu akceleracji sprzętowej (w zaawansowanych opcjach) Chrome potrafi przyspieszyć - u mnie się o dziwo sprawdziło, więc też się dzielę tą informacją :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można ten tryb wymusić na stałe?

Używam opery na lubuntu, komp ma 2GB ram i jednordzeniowy procek, 1.6 Ghz. Przeglądanie na tym netu to wyzwanie

 

z komórki pod schodami

Pewnie jakiś parametr za poleceniem, przeba poszukać

na końcu wiersza poleceń wpisujemy:

--incognito

/usr/bin/google-chrome-stable --incognito %U
Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyspieszenia Chrome, to ostatnio mój Chrome jakoś wolno się odpalał (mam SSD, więc zawsze się odpalał w mniej niż sekundę, a tu nagle pod 10 sekund). Wyczytałem gdzieś w necie, że czasami po wyłączeniu akceleracji sprzętowej (w zaawansowanych opcjach) Chrome potrafi przyspieszyć - u mnie się o dziwo sprawdziło, więc też się dzielę tą informacją :)

Chroma to trzeba wywalić, ja już zapomniałem o tej przeglądarce.

Ja tam kibicuje projektowi vivaldi (stara ekipa opery to tworzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do przyspieszenia Chrome, to ostatnio mój Chrome jakoś wolno się odpalał (mam SSD, więc zawsze się odpalał w mniej niż sekundę, a tu nagle pod 10 sekund). Wyczytałem gdzieś w necie, że czasami po wyłączeniu akceleracji sprzętowej (w zaawansowanych opcjach) Chrome potrafi przyspieszyć - u mnie się o dziwo sprawdziło, więc też się dzielę tą informacją :)

Chroma to trzeba wywalić, ja już zapomniałem o tej przeglądarce.

Ja tam kibicuje projektowi vivaldi (stara ekipa opery to tworzy).

 

 

Chroma używam od wersji 2 i dla mnie jest niezastąpiony :) Głównie dzięki mnogości rozszerzeń i łatwej synchronizacji z chmurą. No i dzięki szybkości, na tym samym komputerze IE11 wczytuje strony z 3x wolniej.

Zwiększająca się z wersji na wersję "zasobożerność" też mi nie przeszkadza, bo czasami otwieram pod 100 kart, a i RAMu, i procesora starczy :D

 

Kłopot powstał niedawno (od wersji bodajże 40, kilka osób chyba też to opisywało na forach google), bo podczas odpalania nagle Chrome łapał biały ekran na chwilę, a często muszę sprawdzać szybko rzeczy od razu po włączeniu, dlatego to było trochę denerwujące. Na szczęście obecnie nie mam tego problemu :)

 

Wszystko w sumie zależy od zastosowań użytkownika i mocy komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasuje to git, mi przestała pasować. Opera się zepsuła :/ a FF jakoś nigdy specjalnie mi nie pasował.

 

Tryb ukryty jest dla tych co mają szybki net a wolny dysk, szybciej ściągnąć niż odczytać z dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla opery autostart w tym trybie:

--private 

/usr/bin/opera --private %U


Dzieki Hibi, faktycznie troche przyspieszylo :).

zawsze mniej śmieci do czyszczenia, przyspieszenie znaczne zależne od dysku który był wąskim gardłem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A można ten tryb wymusić na stałe?

Używam opery na lubuntu, komp ma 2GB ram i jednordzeniowy procek, 1.6 Ghz. Przeglądanie na tym netu to wyzwanie

 

z komórki pod schodami

Pewnie jakiś parametr za poleceniem, przeba poszukać

na końcu wiersza poleceń wpisujemy:

--incognito

/usr/bin/google-chrome-stable --incognito %U

 

 

Sorry, gdzie to wpisać? :D Bo się na Operę wkurzyłem, na początku tego patentu niby przyspieszyło, ale później zwolniło. Wgrałem Chrome'a, no i też tak jakoś mułowato działa. Nie wiem, czy to przez wgranego AdBlocka i włączenie opcji zabezpieczających przed złośliwymi witrynami? Antywira wywaliłem, bo też miałem wrażenie, że zamula PC'ta (avast i potem AVG z zaporą Outpost).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności